Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
środa, 5 października 2022 04:41
Reklama
ReklamaNeoPunkt Lubań sprawdź na Allegro
ReklamaProAdventure - Sklep górski
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Duży pożar zabudowań gospodarczych w Platerówce [WIDEO]

Ogień pojawił się w trakcie krycia nową papą dachu stodoły. Wiejący dziś wiatr szybko rozdmuchał płomienie tak, że gdy na miejsce dojechał pierwszy zastęp Ochotniczej Straży Pożarnej z Platerówki, druhowie zastali w pełni rozwinięty pożar.
Duży pożar zabudowań gospodarczych w Platerówce [WIDEO]
Autor: eLuban.pl
Oceń

Do pożaru doszło w trakcie prac przy kryciu papą poszycia stodoły, na nieszczęście ta pod dach wypełniona była słomą.

Gdzieś musiał wystawać kawałek słomy i tego nie zauważyli, jak zobaczyli, że się pali lali wodą z wiader, ale wiatr to wszystko rozdmuchał. Dosłownie w ciągu pięciu minut cała stodoła stanęła w ogniu. - usłyszeliśmy od zrozpaczonej kobiety, która jak co roku przyjechała z rodziną do cioci, by pomagać jej w pracach gospodarskich.

Ogień pojawił się około 9:30, w tym samym czasie strażacy PSP z Lubania gasili płonące nieużytki przy DK30 w Nowej Karczmie. Na zdjęciach uchwyciliśmy moment, gdy strażacy gaszą trawy a w oddali podnosi się w niebo słup dymu.

Trzy zastępy straży pożarnej prosto z pól w Nowej Karczmie zostały skierowane do pożaru w Platerówce. Jednocześnie do pożaru stodoły zadysponowano jednostki znajdujące się najbliżej - OSP Włosień i OSP Platerówka. Gdy na miejsce jako pierwsi dojechali druhowie z Platerówki zastali w pełni rozwinięty pożar. Ogień szybko wciąż się rozwijał i przenosił na sąsiednie budynki, a dwa zastępy ochotników wspierane przez mieszkańców nie były w stanie go powstrzymać.

Gdy do pożaru dojechały trzy zastępy biorące udział w gaszeniu pól w Nowej Karczmie płonęły już trzy budynki gospodarcze, a czwarty zaczynał obejmować ogień. Szybko okazało się, że potrzebne są ilości wody, których nie są w stanie dostarczyć gminne hydranty, w związku z tym do pożaru zadysponowano kontener wodny z Lubania i cysternę z Bolesławca.

Ostatecznie spłonęły trzy połączone budynki gospodarcze i garaż po sufit wypełniony drewnem opałowym. Szczęśliwie strażakom udało się obronić budynki, które były w bezpośrednim sąsiedztwie pożaru i częściowo przylegały do spalonej stodoły. W pożarze na szczęście nikt nie ucierpiał. (Aktualizacja. W pożarze zginął pies)

W akcji gaśniczej udział bierze 11 zastępów straży pożarnej - OSP Platerówka, OSP Włosień, 2x OSP Siekierczyn, OSP Grabiszyce, 2x OSP Leśna, JRG PSP Zgorzelec, cysterna PSP z Bolesławca, 2x JRG PSP Lubań, oficer PSP Lubań kierujący działaniami i policja.

Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.


Powiązane galerie zdjęć:

Napisz komentarz
Komentarze
Hyzy 16.07.2022 23:09
Może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego nie dysponowano jednostek OSP z sąsiedniego powiatu, które do Platerówki mają 3-4 km zamiast tego czekano na jednostki, które kończyły działania w Nowej Karczmie 30 km dalej?! Chore

ReklamaPunk Pobrań COVID-19 i badania laboratoryjne
ReklamaLaser ICOON 2
ReklamaZakład pogrzebowy ZGiUK Lubań
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Dobra radaTreść komentarza: Kup sobie płyn lugola. Będziesz mieć nie jedną tabletkę, a całą butelkę.Data dodania komentarza: 04.10.2022, 20:57Źródło komentarza: Do Lubania trafiły tabletki z jodkiem potasu, ile ich mamy?Autor komentarza: IMAKONKATreść komentarza: Nie zauważyłam, nikogo odważnego, oprócz Tereski i Anny. Ja też do odważnych nie należę. Firma miała różne etapy od tyrani, poprzez rodzinną atmosferę (te słynne poziomki 😘),aż do robienia sobie na wzajem pod górę. Duże grono pracowników pracuje po 20 i więcej lat (też jestem, prawie byłam długoletnim pracownikiem). Niektórzy byli jak firma zaczynała swoją działalność i są również teraz, gdy kończy... Już tak nie narzekajcie, bywało różnie, ale nie było źle. Jest mi jednak żal rozstawać się z załogą i patrzeć jak IMAKON powoli gaśnie... Jest to przykre ii łza się kręci w oku 😪 Dziekuje za miłe chwile i życzę wszystkim Imakonkom super pracy, więcej życzliwości i wszystkiego dobrego🙂Data dodania komentarza: 04.10.2022, 20:02Źródło komentarza: Lubań. 70 osób z dnia na dzień straciło pracęAutor komentarza: Kapral_LWPTreść komentarza: Tak sobie myślę w swojej łepecie - jak to jest że jeszcze walczą na Ukrainie? Jak podaje TVP Info: przecież ta armia rosyjska to kompletne dno, morale tam nie ma, sprzęt stary, wojsko niewyszkolone, dowódcy skorumpowani, chuligani, złodzieje, pijacy i dezercja nagminna.... Tymczasem ponad 7 miesięcy już ta wojna trwa...Data dodania komentarza: 04.10.2022, 19:45Źródło komentarza: Utrudnienia na A4. Zderzenie amerykańskich pojazdów wojskowych przewożących amunicjęAutor komentarza: ApolinaryTreść komentarza: Ja-ro-sław! Ja-ro-sław! Tak trzymaj! Jak wydrzesz z Niemiec za zbrodnie wojenne - to każdy Polak dostanie po 168 000 zł. Glosujemy na PiS! Po III wojnie przywrócimy ich ponownie do rządów.Data dodania komentarza: 04.10.2022, 19:40Źródło komentarza: Ropa tanieje, ale kierowcy zapłacą więcej
Reklama
ReklamaPowiat Lubań
Reklama
Reklama
Reklama