Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
poniedziałek, 3 października 2022 11:02
Reklama
ReklamaNeoPunkt Lubań sprawdź na Allegro
ReklamaProAdventure - Sklep górski
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Międzynarodowe spotkanie młodzieżówki Ochotniczych Straży Pożarnych

Czterdziestu uczestników z młodzieżowych drużyn Ochotniczych Straży Pożarnych z Polski i Niemiec gościło w powiecie lubańskim w trakcie dwudniowego obozu. Był to czas wymiany doświadczeń oraz niesamowitej rywalizacji.
Międzynarodowe spotkanie młodzieżówki Ochotniczych Straży Pożarnych
Autor: Powiat Lubań
Oceń

Miejscem zakwaterowania był Zamek Czocha, a zawody młodych strażaków odbyły się w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Świeciu.  Na uczestników czekała mac atrakcji a wszystko za sprawą miejsca, gdzie odbyło się podsumowanie zawodów. Młodzież biorąca udział w obozie oprócz wspólnej rywalizacji, nocą zwiedziła Zamek Czocha. Profesjonalizm i przygotowanie zespołu zamku przerosła najśmielsze oczekiwania uczestników obozu.

Następnego dnia wszyscy udali się na wspólną wycieczkę po atrakcjach miasta Świeradów-Zdrój. Wspólnie spędzony czas pozwolił młodzieży na poznanie zarówno kultury pogranicza jak i wymianę doświadczeń.

 Wspólne spotkanie młodzieży oraz partnerów projektu – Miasta Löbau oraz Powiatu Lubańskiego to kolejne działanie wpisujące się w szczegółowy cel programu jakim jest intensyfikacja instytucjonalnej i partnerskiej współpracy pomiędzy obywatelami i instytucjami we wszystkich obszarach życia publicznego na rzecz rozwoju pogranicza. Ciekawym rozwiązaniem – oprócz wspólnych ćwiczeń i doposażenia jednostek straży pożarnej – jest budowa Systemu Ostrzegania Przeciwpowodziowego KWISA (po stronie Polskiej) – mówi Walery Czarnecki, Starosta Lubański.

Wydarzenie zostało zrealizowane w ramach projektu „Kom(m)ando – wspólna ochrona przed skutkami zmian klimatu” PLSN 04.01.00-DE-0148/19 współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy INTERREG Polska-Saksonia 2014-2020.


Napisz komentarz
Komentarze
Grażka 12.07.2022 15:19
Świetne wydarzenie. Takie działania powinny być organizowane cyklicznie, to rozwój OSP regionalnie i transgranicznie. Brawo dla OSP w Świeciu, jako współorganizatora. Jesteście dumą sołectwa i gminy.

ReklamaPunk Pobrań COVID-19 i badania laboratoryjne
ReklamaSiekierczyn. Punkt konsultacyjny Czyste Powietrze
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: KlawerTreść komentarza: Jaro Kaczyński na cyklicznym spotkaniu wyraził opinię - i ma chłop rację. Co to za demokracja i wolność słowa w państwie PiS skoro media obce rządowej ekipie podają wiadomości inne niż oficjalne media TVP - TVP Info i Polskie Radio 24. Czas się tymi mediami zająć. Nie wyszło z TVN - może tym razem się uda.Data dodania komentarza: 02.10.2022, 17:13Źródło komentarza: 500 plus, zasiłki, świadczenia. Ile kosztowały podatników w 2021 roku?Autor komentarza: olkjTreść komentarza: Nie chcę bliżej nieokreślonych dodatków o nie pewnym pochodzeniu , a chcę powrotu cen istotnych dla kontynuacji i stabilizacji sprzed drożyzny ,gdzie były warunki do życia w Polsce były stabilne . Chcę rządu Polskiego budującego a nie niszczącego swój kraj i ludzi . Jakieś zmowy cenowe akceptowalne przez rząd i olbrzymie płace członków partii pis to już nieakceptowana przesada .Data dodania komentarza: 02.10.2022, 16:04Źródło komentarza: 13 i 14 emerytura w 2023 roku. Emeryci i renciści mogą spać spokojnieAutor komentarza: AfroTreść komentarza: Tyle ile wykorzystamyData dodania komentarza: 02.10.2022, 12:17Źródło komentarza: Ile zapłacimy za ogrzewanie i czy PEC ma czym ogrzać lubańskie mieszkania?Autor komentarza: RurkTreść komentarza: Nie zatrzymali prawo jazdy a w Polsce zakaz kierowania.sobowymiautamiData dodania komentarza: 02.10.2022, 12:15Źródło komentarza: Nowogrodziec. Drogówka zatrzymała prawo jazdy za zbyt szybką jazdę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama