czwartek, 28 marca 2024 19:07

Kacper Sztuba v-ce Mistrzem Świata!

We włoskiej Ivrea odbyły się Mistrzostwa Świata Juniorów i U23 w slalomie kajakowym. Kacper Sztuba od początku mistrzostw zabłysnął, zdobywając razem z Szymonem Nowobilskim i Konradem Szymańskim srebrny krążek w C1 U-23. Wychowanek LUKS Kwisa Leśna w sobotę indywidualnie również sięgnął po srebro. Do czołowej dziesiątki dostał się z ósmym czasem przejazdu, a w finale bezbłędnie pokonał tor, notując przy tym bardzo dobry czas – 88,04 s. Lepszy od niego był tylko Francuz Mewen Debliquy (87,89), a o sekundę gorszy Czech Vojtech Heger. Polska reprezentacja z Włoch wróciła łącznie z trzema medalami.
  • Źródło: PZK

– Mam nadzieję, że będę mógł się najlepiej zaprezentować na wszystkich startach, które będę mnie dotyczyły w kategorii U-23 i seniorów, którą reprezentuje od jakiegoś czasu. Priorytet to MŚ i ME w swojej kategorii, ale będę chciał do tego dołożyć jak najlepsze występy na tych imprezach także wśród seniorów – deklarował przed starem sezonu Sztuba.

Plan we Włoszech udało się zrealizować. Kacper Sztuba już we wtorek świętował pierwszy medal. W C1 drużynowo, razem z Nowobilskim i Konradem Szymankiem zdobył srebro. Naszych reprezentantów pokonali tylko bezbłędni Francuzi. Podium uzupełnili Słoweńcy. Do dwóch zdobytych w U23 w sobotnie popołudnie trzeci srebrny krążek dorzuciła juniorka Dominika Brzeska. Do finału Polka weszła z dziewiątym wynikiem. W decydującym o medalach starciu zawodniczka nie popełniła błędów. Z czasem 95,40 s zajęła drugie miejsce. Nieco lepsza od Brzeskiej była Włoszka Lucia Pistoni (94,14 s), a ostatni stopień podium zajęła Niemka Paulina Pirro (98,33 s).Polska reprezentacja z Włoch wróciła łącznie z trzema medalami.