Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
poniedziałek, 3 października 2022 12:28
Reklama
Reklama
ReklamaProAdventure - Sklep górski
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Mieszkańcy Zgorzelca zatrzymani w sprawie kradzieży stulecia, ukradli 6,5 mln €

Włamanie do Urzędu Celnego i zabranie stamtąd 6,5 mln euro nazwano w Niemczech kradzieżą stulecia. Przed kilku dniami, po półtora roku śledztwa, policja zatrzymała w tej sprawie czworo mieszkańców Zgorzelca. Wychodzi na to, że wpadli dzięki temu, że ukradli więcej niż się spodziewali.
Mieszkańcy Zgorzelca zatrzymani w sprawie kradzieży stulecia, ukradli 6,5 mln €
Autor: flickr.com
Oceń

Pieniądze zniknęły z Urzędu Celnego w Emmerich w niedzielę 1 listopada 2020 roku. Złodzieje wywiercili otwór w ścianie używając wiertła rdzeniowego, które skrawa cienki pierścień materiału, a pozostający w środku rdzeń wypycha. Zastosowanie takiego wiertła pozwoliło na wywiercenie otworu o dużej średnicy, dzięki temu złodzieje szybko i sprawnie dostali się do skarbca.

Według dziennikarzy Gazety Wyborczej, złodzieje mieli w Urzędzie Celnym informatora, który przekazał im, że w sejfie jest 500 tys. euro, faktycznie w workach było dużo więcej, bo aż 6,5 mln.

Włamywacze pozostawili niewiele śladów. Po tym jak ujawniono informacje o opróżnieniu celnego sejfu jeden z prokuratorów miał powiedzieć, że było to profesjonalnie przygotowane przestępstwo. W ręce policji trafiło tylko jedno zdjęcie osoby podejrzanej o włamanie. Postawny mężczyzna z brodą, ubrany na czarno wydał się podejrzany jednemu z mieszkańców, który zrobił mu niewyraźne zdjęcie. Niestety jego publikacja w mediach nie przyniosła oczekiwanych rezultatów. Według dziennikarzy Gazety Wyborczej sprawa ruszyła, gdy o złodziejach zaczęto mówić w półświatku.

Wszystko wskazuje na to, że złodzieje pokłócili się o pieniądze. Jeden z mieszkańców Zgorzelca miał przekazać informatorowi 1,5 mln euro, a przekazał jedynie 500 tys. Z kolei kolegom powiedział, że przekazał całą kwotę. Gdy celnik, który był Polakiem, zorientował się, że został oszukany zaczął szukać kogoś kto odbierze pieniądze, w ten sposób o sprawie dowiedział się półświatek.

Jak ustalili dziennikarze Gazety Wyborczej, parę dni temu w Zgorzelcu zatrzymano w tej sprawie cztery osoby, trzech mężczyzn i kobietę. W tym Daniela L., Polaka pracującego w niemieckim Urzędzie Celnym.

CBŚP, które zatrzymało mężczyzn, dla dobra prowadzonego śledztwa nie udziela informacji. W środę, 11 maja wrocławski sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu całej czwórki podejrzanych.


Napisz komentarz
Komentarze
Petarda 15.05.2022 18:04
Skas ten złoty łańcuch na szyji ktoś w Zgorzelcu nosi-- pochwalić się zawodem złodzieja przecież trzeba wszem i w obec.

Lubię ludzi 13.05.2022 17:07
Jak nie odzyskają pieniędzy to jak Lubie z 10 lat to i tak by nigdzie przez te 10 lat nie zarobili takich pieniędzy .posiedzą podatnicy ich utrzymają opieka medyczna lepsza niż bys pracował jako pseudo wolny człowiek ciepło jeść dadzą a za 10 lat wychodzi bogaty człowieczek i kto tu podatniku jest lepszy

Rexx 13.05.2022 12:33
No widac zachlannosc juz niejednego zgubila I zgubi .... Zreszta tam gdzie spedza najblizsze 10 lat w sumie az tyle euro nie bédzie potrzebne

Ha ha 12.05.2022 22:44
Jak mówi stare powiedzenie: chytry 2 razy traci :))

Mercedes 12.05.2022 20:35
Z polakami i rodziną to na zdjeciu i tylko na zdjęciu

ReklamaPunk Pobrań COVID-19 i badania laboratoryjne
ReklamaOlivex Auto Części - Dynamiczna wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów
ReklamaZakład pogrzebowy ZGiUK Lubań
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: KlawerTreść komentarza: Jaro Kaczyński na cyklicznym spotkaniu wyraził opinię - i ma chłop rację. Co to za demokracja i wolność słowa w państwie PiS skoro media obce rządowej ekipie podają wiadomości inne niż oficjalne media TVP - TVP Info i Polskie Radio 24. Czas się tymi mediami zająć. Nie wyszło z TVN - może tym razem się uda.Data dodania komentarza: 02.10.2022, 17:13Źródło komentarza: 500 plus, zasiłki, świadczenia. Ile kosztowały podatników w 2021 roku?Autor komentarza: olkjTreść komentarza: Nie chcę bliżej nieokreślonych dodatków o nie pewnym pochodzeniu , a chcę powrotu cen istotnych dla kontynuacji i stabilizacji sprzed drożyzny ,gdzie były warunki do życia w Polsce były stabilne . Chcę rządu Polskiego budującego a nie niszczącego swój kraj i ludzi . Jakieś zmowy cenowe akceptowalne przez rząd i olbrzymie płace członków partii pis to już nieakceptowana przesada .Data dodania komentarza: 02.10.2022, 16:04Źródło komentarza: 13 i 14 emerytura w 2023 roku. Emeryci i renciści mogą spać spokojnieAutor komentarza: AfroTreść komentarza: Tyle ile wykorzystamyData dodania komentarza: 02.10.2022, 12:17Źródło komentarza: Ile zapłacimy za ogrzewanie i czy PEC ma czym ogrzać lubańskie mieszkania?Autor komentarza: RurkTreść komentarza: Nie zatrzymali prawo jazdy a w Polsce zakaz kierowania.sobowymiautamiData dodania komentarza: 02.10.2022, 12:15Źródło komentarza: Nowogrodziec. Drogówka zatrzymała prawo jazdy za zbyt szybką jazdę
Reklama
ReklamaPUP w Lubaniu
Reklama
Reklama
Reklama