Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
wtorek, 4 października 2022 09:11
Reklama
ReklamaNeoPunkt Lubań sprawdź na Allegro
ReklamaProAdventure - Sklep górski
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Mieszkańcy Zgorzelca zatrzymani w sprawie kradzieży stulecia, ukradli 6,5 mln €

Włamanie do Urzędu Celnego i zabranie stamtąd 6,5 mln euro nazwano w Niemczech kradzieżą stulecia. Przed kilku dniami, po półtora roku śledztwa, policja zatrzymała w tej sprawie czworo mieszkańców Zgorzelca. Wychodzi na to, że wpadli dzięki temu, że ukradli więcej niż się spodziewali.
Mieszkańcy Zgorzelca zatrzymani w sprawie kradzieży stulecia, ukradli 6,5 mln €
Autor: flickr.com
Oceń

Pieniądze zniknęły z Urzędu Celnego w Emmerich w niedzielę 1 listopada 2020 roku. Złodzieje wywiercili otwór w ścianie używając wiertła rdzeniowego, które skrawa cienki pierścień materiału, a pozostający w środku rdzeń wypycha. Zastosowanie takiego wiertła pozwoliło na wywiercenie otworu o dużej średnicy, dzięki temu złodzieje szybko i sprawnie dostali się do skarbca.

Według dziennikarzy Gazety Wyborczej, złodzieje mieli w Urzędzie Celnym informatora, który przekazał im, że w sejfie jest 500 tys. euro, faktycznie w workach było dużo więcej, bo aż 6,5 mln.

Włamywacze pozostawili niewiele śladów. Po tym jak ujawniono informacje o opróżnieniu celnego sejfu jeden z prokuratorów miał powiedzieć, że było to profesjonalnie przygotowane przestępstwo. W ręce policji trafiło tylko jedno zdjęcie osoby podejrzanej o włamanie. Postawny mężczyzna z brodą, ubrany na czarno wydał się podejrzany jednemu z mieszkańców, który zrobił mu niewyraźne zdjęcie. Niestety jego publikacja w mediach nie przyniosła oczekiwanych rezultatów. Według dziennikarzy Gazety Wyborczej sprawa ruszyła, gdy o złodziejach zaczęto mówić w półświatku.

Wszystko wskazuje na to, że złodzieje pokłócili się o pieniądze. Jeden z mieszkańców Zgorzelca miał przekazać informatorowi 1,5 mln euro, a przekazał jedynie 500 tys. Z kolei kolegom powiedział, że przekazał całą kwotę. Gdy celnik, który był Polakiem, zorientował się, że został oszukany zaczął szukać kogoś kto odbierze pieniądze, w ten sposób o sprawie dowiedział się półświatek.

Jak ustalili dziennikarze Gazety Wyborczej, parę dni temu w Zgorzelcu zatrzymano w tej sprawie cztery osoby, trzech mężczyzn i kobietę. W tym Daniela L., Polaka pracującego w niemieckim Urzędzie Celnym.

CBŚP, które zatrzymało mężczyzn, dla dobra prowadzonego śledztwa nie udziela informacji. W środę, 11 maja wrocławski sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu całej czwórki podejrzanych.


Napisz komentarz
Komentarze
Petarda 15.05.2022 18:04
Skas ten złoty łańcuch na szyji ktoś w Zgorzelcu nosi-- pochwalić się zawodem złodzieja przecież trzeba wszem i w obec.

Lubię ludzi 13.05.2022 17:07
Jak nie odzyskają pieniędzy to jak Lubie z 10 lat to i tak by nigdzie przez te 10 lat nie zarobili takich pieniędzy .posiedzą podatnicy ich utrzymają opieka medyczna lepsza niż bys pracował jako pseudo wolny człowiek ciepło jeść dadzą a za 10 lat wychodzi bogaty człowieczek i kto tu podatniku jest lepszy

Rexx 13.05.2022 12:33
No widac zachlannosc juz niejednego zgubila I zgubi .... Zreszta tam gdzie spedza najblizsze 10 lat w sumie az tyle euro nie bédzie potrzebne

Ha ha 12.05.2022 22:44
Jak mówi stare powiedzenie: chytry 2 razy traci :))

Mercedes 12.05.2022 20:35
Z polakami i rodziną to na zdjeciu i tylko na zdjęciu

Reklama
ReklamaOlivex Auto Części - Dynamiczna wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów
ReklamaZakład Pogrzebowy Hades S.C. 24/h 600451593, 781791731
Reklama
Reklama
ReklamaPowiat Lubań
Reklama
Reklama
Reklama