Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
czwartek, 29 września 2022 06:52
Reklama
ReklamaNeoPunkt Lubań sprawdź na Allegro
Reklama
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Strażacy otrzymają nowy wóz bojowy

Strażacy ochotnicy ze Świeradowa-Zdroju jeszcze w tym roku będą cieszyli się z nowego wozu bojowego. Środki na zakup sprzętu pochodzą z realizowanego przez powiat projektu złożonego w partnerstwie z niemieckim miastem Löbau, którego wartość po zmianie to 1.290.507,86 euro.
  • Źródło: Powiat Lubań
Strażacy otrzymają nowy wóz bojowy
Autor: Powiat Lubań
Oceń

Ochotnicza Straż Pożarna w Świeradowie wyposażona zostanie w nowy lekki samochód z podwójną kabiną z napędem 4x4 z odłączanym napędem osi przedniej. Koszt zakupu to 318 tysięcy 700 złotych, w tym 117 tysięcy złotych pochodzi z budżetu Miasta Świeradów-Zdrój.

Pojazd wyposażony zostanie w zbiornik wody oraz laboratorium do pomiaru jakości powietrza – niezależny mobilny system pomiarowy gazowych i pyłowych zanieczyszczeń powietrza. Sprzęt ten przeznaczony jest do przenoszenia przez drony.

Pojazd posiadał będzie system zapobiegający blokowaniu kół podczas hamowania [ABS], system stabilizacji toru jazdy [ESP], system optymalizacji przyczepności podczas przyśpieszania [ASR] oraz system wspomagający ruszanie z miejsca na wzniesieniach i wyciągarkę zamocowaną w przedniej części pojazdu.

Co ważne w samochodzie znajdzie się dron z mobilnym laboratorium służący do pomiaru jakości powietrza, wyposażony w funkcje lotów autonomicznych oraz kamerę  termowizyjną, posiadającą funkcję pomiaru radiometrycznego. 

Bez wątpienia jest to sprzęt bardzo potrzebny do codziennych działań, w obronie życia, zdrowia i mienia mieszkańców miasta i powiatu.

Projekt Kom(m)ando „Gemeinsamer Schutz vor Klimafolgen/Wspólna ochrona przed skutkami zmian klimatu” o wartości ponad miliona dwustu dziewięćdziesięciu tysięcy euro współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy INTERREG Polska-Saksonia 2014-2020.


Napisz komentarz
Komentarze
OS 22.01.2022 17:34
A pani wójt tak obiecała dla strażaków z gminy Lubań. Wręcz miały być zaręczyny z kwiatami. Wyszła żenada i zniesmaczona atmosfera wśród strażaków. Takie fajne rozwiązania miały być i gwarantowane poparcie. Obiecanki cacanki HA HA!!!

Zbyśiu 21.01.2022 22:39
To jest jakis dramat wszyscy morda w kubeł A Tadziu i Walery robia co chcą . Zabrali na wycieczke do Niemiec dali po piwie i słodycze dla dzieci a sobie samochody kupują i sie nie krępują nic . A reszta jednostek ma jeździć starymi rupieciami i muszą chwalić swoje samochody z muzeum pożarnictwa . Ps. Tadziu strazacy ci podziekują przy najbliższej okazji oj podziekują

OS 22.01.2022 17:50
Jeden mały strażak próbuje podskakiwać z OSP bez rezultatu. Tylko jednostka ucierpi na tym kozaczeniu niestety. A pani MHD knuje tandetnie nadal HA HA!!!

Prawdziwy 21.01.2022 22:21
Walery z Tadeuszem kręcą lody jak złoto A reszta samochody po 30 lat i niech sie cieszą i patrza jak sie ludzi kiwa

Strażak ochotnik 20.01.2022 21:52
To jest dowód jak Walerek z Tadeuszem dogadali się. Może inne straże sie zbuntują bo jest to porażka co u nas w powiecie się wyrabia . Po co kolejny samochód dla Świeradowa ? Te pieniądze mozna było podzielić na wszystkie jednostki z powiatu!!!

Ww 20.01.2022 20:44
Bogatemu to i się byk ocieli.A inne gminy muszą jeździć 30sto letnimi starami.

Pozytywny 20.01.2022 19:55
Super!!!, Pobiedna też dostanie średni wóz bojowy i razem z Leśną i Platerówka które już dostały ? i to nawet z Land Roverem w Leśnej ? to będzie czym jeździć na akcje ?. Wreszcie po latach coś się ruszyło....

Mieszkaniec lubania 20.01.2022 18:54
A kiedy Panstwowa Straż Pożarna dostanie nową drabinę?

mieszkaniec 22.01.2022 14:38
w tym roku ma być nowa

Reklama
ReklamaOlivex Auto Części - Dynamiczna wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów
ReklamaZakład pogrzebowy ZGiUK Lubań
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama