Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
poniedziałek, 3 października 2022 10:50
Reklama
ReklamaNeoPunkt Lubań sprawdź na Allegro
ReklamaProAdventure - Sklep górski
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Złodzieja zgubiła karta płatnicza

Policjanci z Leśnej odzyskali kradzionego opla i zatrzymali dwóch sprawców. 23 i 27-latek około 6. weszli na teren jednej z posesji w Świeradowie-Zdroju skąd wyjechali oplem. Kluczyki do pojazdu zostały ukradzione pokrzywdzonemu tego samego dnia. Policjantów oraz właściciela samochodu na ich trop doprowadziła… karta bankomatowa, pozostawiona w pojeździe.
Złodzieja zgubiła karta płatnicza
Oceń

W pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia policjanci zostali powiadomieni o kradzieży samochodu z terenu posesji w Świeradowie-Zdroju. Nieznany sprawca najpierw udał się do miejsca zamieszkania pokrzywdzonego skąd dokonał kradzieży kluczyków samochodowych, które następnie przekazał innej osobie, aby to ona ukradła pojazd. W pojeździe tym pozostawiony został między innymi portfel wraz z dokumentami osobistymi oraz kartą bankomatową znajomego. Wartość skradzionego opla oraz pozostawionych w nim przedmiotów właściciele łącznie wycenili na kwotę około 11 tysięcy złotych.

Właściciel ukradzionego pojazdu wraz ze znajomym rozpoczęli poszukiwania na własną rękę, a w tym czasie na miejsce zdarzenia przyjechał powiadomiony patrol policji. Dzięki zabezpieczeniu karty bankomatowej ustalono, że próbowano nią zapłacić na jednej ze stacji benzynowych na terenie powiatu lubańskiego. Policjanci udali się na miejsce, gdzie na zabezpieczonym nagraniu widniał wizerunek młodego mężczyzny. Dzielnicowy z Rewiru Dzielnicowych w Świeradowie-Zdroju rozpoznał mężczyznę. Dysponując danymi policjanci rozpoczęli poszukiwania. Mundurowi udając się do jego miejsca zamieszkania, zauważyli jadący z naprzeciwka ukradziony pojazd, którym kierowała kobieta. Policjanci zawrócili i kilka metrów dalej zauważyli cztery osoby wybiegające z auta. Dwie z nich zostały zatrzymane. Na miejsce wezwany został dodatkowy patrol policji. Po kilku minutach udało się zatrzymać pozostałą dwójkę.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego dwóch mężczyzn, mieszkańców powiatu lwóweckiego usłyszało zarzuty kradzieży pojazdu, włamania oraz oszustwa. Podejrzani będą odpowiadać w warunkach tzw. recydywy, ponieważ w przeszłości byli karani za podobne przestępstwa. Zgodnie z kodeksem karnym grozi im kara do 15 lat pozbawienia wolności. Pojazd wrócił do prawowitego właściciela.


Napisz komentarz
Komentarze
kanalia 31.12.2021 09:59
Gdyby dostali to co im grozi to by więcej tego nie robili a dobrze wiemy ze za rządów " Zera" to niewiele im będzie . Szkoda czasami Policyjnej roboty .

Japa_pan 30.12.2021 18:42
Oczywiście do pierdla ich nie wsadzą bo ziobro-sądy jakoś dziwnie spolegliwe - ukradną kolejne auto i pojadą do Schengen - czyli tyle ich będą widzieć w Świeradowie Zdroju i okolicy/

Broniu 01.01.2021 19:30
Sklej jape koles to nie ziobri i sady tylko prokuratorzy sa nieudolni . Jak sie nie znasz to sie nie wypowiadaj.

panjapa 30.12.2021 16:01
Połamać piszczele dziadom i wysłać do kamieniołomu łupać kamienie, niech własnymi rękami zarobią uczciwie na utrzymanie. Powinni być zadowoleni, bo to przecież praca siedząca będzie. Tak samo traktować pijaków za kierownicą.

Janek 30.12.2021 00:39
Wygląda na pikowe rozliczenia ..

Meee meee 31.12.2021 10:39
Na pikowe rozliczenia co za baran nie wiesz to się nie udzielaj a po drugie to normalnej rodzinie ukradli auto dwóch pozabieranych chłopaków meeeee

Reklama
ReklamaOlivex Auto Części - Dynamiczna wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów
ReklamaZakład Pogrzebowy Hades S.C. 24/h 600451593, 781791731
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: KlawerTreść komentarza: Jaro Kaczyński na cyklicznym spotkaniu wyraził opinię - i ma chłop rację. Co to za demokracja i wolność słowa w państwie PiS skoro media obce rządowej ekipie podają wiadomości inne niż oficjalne media TVP - TVP Info i Polskie Radio 24. Czas się tymi mediami zająć. Nie wyszło z TVN - może tym razem się uda.Data dodania komentarza: 02.10.2022, 17:13Źródło komentarza: 500 plus, zasiłki, świadczenia. Ile kosztowały podatników w 2021 roku?Autor komentarza: olkjTreść komentarza: Nie chcę bliżej nieokreślonych dodatków o nie pewnym pochodzeniu , a chcę powrotu cen istotnych dla kontynuacji i stabilizacji sprzed drożyzny ,gdzie były warunki do życia w Polsce były stabilne . Chcę rządu Polskiego budującego a nie niszczącego swój kraj i ludzi . Jakieś zmowy cenowe akceptowalne przez rząd i olbrzymie płace członków partii pis to już nieakceptowana przesada .Data dodania komentarza: 02.10.2022, 16:04Źródło komentarza: 13 i 14 emerytura w 2023 roku. Emeryci i renciści mogą spać spokojnieAutor komentarza: AfroTreść komentarza: Tyle ile wykorzystamyData dodania komentarza: 02.10.2022, 12:17Źródło komentarza: Ile zapłacimy za ogrzewanie i czy PEC ma czym ogrzać lubańskie mieszkania?Autor komentarza: RurkTreść komentarza: Nie zatrzymali prawo jazdy a w Polsce zakaz kierowania.sobowymiautamiData dodania komentarza: 02.10.2022, 12:15Źródło komentarza: Nowogrodziec. Drogówka zatrzymała prawo jazdy za zbyt szybką jazdę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama