Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
poniedziałek, 3 października 2022 09:25
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Stypendia dla najzdolniejszych zawodowo

Powiat Lubański zakończył i rozliczył unijny projekt pn. Profesjonalnie i zawodowo, który skierowany był do uczniów trzech powiatowych szkół ponadpodstawowych. W ramach tego projektu utworzono fundusz stypendialny. Przyznano 78 stypendiów Starosty Lubańskiego. Każdy z uczniów otrzymywał 1100 zł miesięcznie przez okres 11 miesięcy. Kwota przeznaczonych na ten cel środków to ponad 850 tysięcy złotych.
Stypendia dla najzdolniejszych zawodowo
Autor: Powiat Lubań
Oceń

Kładziemy duży nacisk na kształcenie zawodowe w szkołach, których organem prowadzącym jest Powiat Lubański. Pomaga to naszej młodzieży na dobry start na rynku pracy. Jestem przekonany, że nasz program stypendialny pomógł podnieść kwalifikacje zawodowe i zdobyć potrzebne umiejętności. Uzyskanie stypendium było dla uczniów nie tylko nagrodą za dotychczasową pracę i wysokie wyniki w nauce, ale również motywacją do dalszego rozwoju. Ważnym aspektem przy realizacji projektu było zwrócenie uwagi na profity płynące ze szkolnictwa zawodowego oraz jego promocję – mówi Walery Czarnecki, Starosta Lubański.

Projekt realizowany był we współpracy z Powiatowym Centrum Edukacji w Lubaniu od 2019 roku do 2021 roku.  Wartość projektu wyniosła 3 miliony 28 tysięcy złotych. Środki unijne pozyskane na ten cel to 2 miliony 877 tysięcy złotych. Pozostała kwota pochodziła z budżetu Powiatu Lubańskiego.

Ponadto w ramach jego realizacji zorganizowano płatne staże zawodowe uczniów, które realizowane były w nowoczesnych przedsiębiorstwach. Za wykonaną pracę w ramach stażu, każdy uczeń otrzymał kwotę 2.208 złotych miesięcznie.

Zrealizowano również zajęcia pozalekcyjne prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną tj. kursy językowe z języka angielskiego i niemieckiego, szkolenia z robotyki, z programowania 3D, z tworzenia stron www, z grafiki komputerowej, warsztaty rozwijające kompetencje, konsultacje z doradztwa edukacyjno-zawodowego w formie indywidualnej i grupowej.

Co ważne uczniowie brali udział w zajęciach pozaszkolnych, które prowadzone były przez instytucje zewnętrzne. Zrealizowano kursy prawa jazdy kat. B, kursy baristy, kursy operatora wózka widłowego czy kurs fotograficzny. Natomiast ich nauczyciele otrzymali możliwość zdobycia nowych kwalifikacji, uczestnicząc w studiach podyplomowych oraz w innych formach szkoleń.

Warto podkreślić, że każda z trzech szkół ponadpodstawowych otrzymała m.in. wskazany przez siebie sprzęt komputerowy z oprogramowaniem, drukarki 3D, nowoczesne monitory interaktywne oraz szereg pomocy dydaktycznych na potrzeby zajęć projektu. Koszt profesjonalnego doposażenia technicznego pracowni interdyscyplinarnych przekroczyła kwotę 500 tysięcy złotych.


Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
ReklamaSiekierczyn. Punkt konsultacyjny Czyste Powietrze
ReklamaZakład pogrzebowy ZGiUK Lubań
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: KlawerTreść komentarza: Jaro Kaczyński na cyklicznym spotkaniu wyraził opinię - i ma chłop rację. Co to za demokracja i wolność słowa w państwie PiS skoro media obce rządowej ekipie podają wiadomości inne niż oficjalne media TVP - TVP Info i Polskie Radio 24. Czas się tymi mediami zająć. Nie wyszło z TVN - może tym razem się uda.Data dodania komentarza: 02.10.2022, 17:13Źródło komentarza: 500 plus, zasiłki, świadczenia. Ile kosztowały podatników w 2021 roku?Autor komentarza: olkjTreść komentarza: Nie chcę bliżej nieokreślonych dodatków o nie pewnym pochodzeniu , a chcę powrotu cen istotnych dla kontynuacji i stabilizacji sprzed drożyzny ,gdzie były warunki do życia w Polsce były stabilne . Chcę rządu Polskiego budującego a nie niszczącego swój kraj i ludzi . Jakieś zmowy cenowe akceptowalne przez rząd i olbrzymie płace członków partii pis to już nieakceptowana przesada .Data dodania komentarza: 02.10.2022, 16:04Źródło komentarza: 13 i 14 emerytura w 2023 roku. Emeryci i renciści mogą spać spokojnieAutor komentarza: AfroTreść komentarza: Tyle ile wykorzystamyData dodania komentarza: 02.10.2022, 12:17Źródło komentarza: Ile zapłacimy za ogrzewanie i czy PEC ma czym ogrzać lubańskie mieszkania?Autor komentarza: RurkTreść komentarza: Nie zatrzymali prawo jazdy a w Polsce zakaz kierowania.sobowymiautamiData dodania komentarza: 02.10.2022, 12:15Źródło komentarza: Nowogrodziec. Drogówka zatrzymała prawo jazdy za zbyt szybką jazdę
Reklama
ReklamaPUP w Lubaniu
Reklama
Reklama
Reklama