Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
poniedziałek, 3 października 2022 10:52
Reklama
ReklamaNeoPunkt Lubań sprawdź na Allegro
Reklama
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Radosław Szajwaj: - Chcę więcej!

Łużyce Lubań mają za sobą znakomitą rundę jesienną. Nieoceniona w tym zasługa Radosława Szajwaja, który po objęciu sterów nad beniaminkiem z marszu wypłynął z nim na szerokie wody. - Uzyskany wynik cieszy, ale ciągle musimy się uczyć i chcieć rozwijać - podkreśla w wywiadzie ambitny szkoleniowiec.
Radosław Szajwaj: - Chcę więcej!
Autor: eLubań
Oceń

Przed startem rozgrywek spodziewał się Pan, że po jesieni będziecie tuż za podium ligowej tabeli?

RADOSŁAW SZAJWAJ: - To pytanie ma dwie odpowiedzi. Pierwsza jest taka, że w każdym meczu gramy o zwycięstwo. 9 wygranych spotkań w pierwszej rundzie i 4 remisy dały nam to wysokie miejsce, zaraz za podium. Druga jest taka, że cieszę się, iż mój plan i pomysł na drużynę w tej rundzie się sprawdził. Okres przygotowawczy był bardzo krótki, trzeba było podejmować szybkie decyzje. Cieszę się, że relacje między mną a zarządem układają się pozytywnie. Idziemy w tym samym kierunku i cieszymy się osiągniętym rezultatem. Analizujemy naszą grę i jest co poprawiać. Uzyskany wynik cieszy, ale ciągle musimy się uczyć i chcieć rozwijać.

Trudno było nie dostrzec co było Waszym dużym atutem. Szerokiej kadry mogło Wam pozazdrościć wiele przeciwników.

- Nauczony doświadczeniem wiedziałem, że jako beniaminek potrzebujemy szerokiej kadry do zaplanowanego celu, czyli pierwszej ósemki. U mnie zawsze priorytetem jest chęć i angaż do bycia w zespole - to jest podstawa. To zawodnik musi wykazywać zainteresowanie do gry w moim zespole. Wspólnie z zarządem udało nam się znaleźć właśnie takich zawodników, którzy spełniają nasze wymagania.

Co jeszcze było Waszą silną stroną?

- Te cztery i pół miesiąca pokazały, że poza wynikami, kadrą, atmosferą, mamy prawdziwy team. I to jest nasza siła. Podstawa to znaleźć i rozumieć swoje miejsce w zespole. Budujemy fundamenty drużyny, która może grać o najwyższe cele. Ktoś szczególnie pod Pana skrzydłami na przestrzeni jesieni rozwinął się i zasłużył na wyróżnienie? - Uważam, że na wyróżnienia jeszcze za wcześnie. W zawodnikach jest jeszcze spory potencjał do lepszej gry. Wprowadziłem różne roszady w zespole, zmieniłem piłkarzom pozycję i drużyna na tym zyskała. Łatwo jest wskoczyć na lepszy poziom, zagrać dobre spotkanie, strzelić bramkę lub nawet dwie. Ale ciężej jest później wszystko utrzymać. Do tego potrzeba doświadczenia i zaufania do trenera. To jest proces, którego nie można przyspieszać. Najlepsze mecze dopiero przed zawodnikami. Wierzę w nich bardzo!

Śledził Pan poczynania swojego byłego klubu? Informacja o kontuzji Daniela Ziółkowskiego chwyciła Pana za serce?

- Oczywiście, że śledzę wyniki Leśnika, grają w tej samej lidze. Wiele zawdzięczam wszystkim tym osobom, z którymi budowałem tam piłkę i życzę im jak najlepiej. Ale temat mam już zamknięty. Pracuje na 100 procent dla Łużyc. Jeżeli chodzi o Daniela to otwarcie powiem, że chciałem zabrać go ze sobą. Niestety podjął inną decyzję i musiałem to zaakceptować. Było mi bardzo przykro z powodu kontuzji. Ale bardzo w niego wierzę, bo wiem, że to prawdziwy sportowiec i wróci jeszcze silniejszy.

Ma Pan już przygotowany plan przygotowań do rundy wiosennej?

- Plan na okres przygotowawczy jest już dawno zaplanowany. Zawodnicy i zarząd zapoznali się z nim na zakończeniu jesieni 20 listopada. Lubię jak wszystko jest zaplanowane do przodu. To daje spokój i czas na inne sprawy. Dojdzie jeszcze do małych zmian, bo ze względu na świetne warunki do pracy w zimie możemy rozgrywać więcej sparingów. Cieszy mnie zainteresowanie innych trenerów, bo to pokazuje jak szanowanym przeciwnikiem jesteśmy. W osiem tygodni zaplanowałem 31 jednostek treningowych. Mam nadzieję, że wykorzystamy ten czas na jak najlepsze przygotowanie się do rundy rewanżowej.

Wiosną nie będzie Pan już korzystał z usług Adriana Schonunga. Planujecie jakieś wzmocnienia a jeśli tak, to na jakich pozycjach?

- W związku z zakończeniem wypożyczenia Adriana niestety zdecydowaliśmy, że nie wykupimy go na następną rundę. Decyzja, która podjęliśmy była z nim szczegółowo omówiona. Zrobił bardzo dużo dla klubu. Trenował sumienie i chciał dać z siebie jak najwięcej. Bardzo mu za to dziękuję, że mogliśmy razem pracować i życzę mu wszystkiego najlepszego w życiu prywatnym jak i w naszej wspólnej pasji. Prowadzimy zaawansowane rozmowy z trzema zawodnikami. Jestem dobrej myśli. Ale najpierw treningi, szatnia, sparingi. Muszę zobaczyć czy piłkarze do nas pasują, muszę poznać ich osobowość, zobaczyć jakimi są ludźmi. To jest ważny aspekt w budowaniu kadry.

Jesienią swoją grą rozbudziliście apetyty swoich kibiców. W Lubaniu są warunki by powalczyć o coś więcej niż podium czwartej ligi?

- Oczywiście, że jest szansa o grę o coś więcej. To był kolejny powód dlaczego tu jestem. Na pierwszej rozmowie z klubem powiedziałem, że jestem osobą, która chce iść do przodu. Chcę się rozwijać i osiągać coraz lepsze wyniki. Wszystko zależy od nas jak zaczniemy drugą rundę i jak ją skończymy. Zgodnie z naszym planem wygrywając co tydzień będziemy ciągle w górnej części tabeli. Warunki w Lubaniu do uprawiania piłki nożnej, sportu są coraz lepsze.

Nie żałuje Pan przeprowadzki do Lubania?

- Zakończenie pracy w Osiecznicy było dla mnie bardzo ciężkie. Stworzyliśmy tam zespół, który awansował w dwa lata z A klasy do czwartej ligi. Będąc jeszcze grającym terenem wałczyłem o każdy punkt i te relacje były bardzo bliskie. Wspomnienia są cudowne i zostaną w sercu na zawsze. Jednak to wszystko już za mną. Trzeba iść do przodu. W życiu podejmuję szybkie decyzje, które do tej pory w większości są trafne. Mam wielkie wsparcie w mojej rodzinie, która zawsze jest przy mnie. Mam 32 lata i nie boję się wyzwań. Podjąłem słuszną decyzję i niczego nie żałuję. Te wyniki osiągnięte w pierwszej rundzie to jedno, ale ja chcę więcej! O wiele więcej.

Dziękuję za rozmowę.

Rozmawiał

Grzegorz Bereziuk

 

Sparingi Łużyc w przerwie zimowej

05.02 Łużyce - Łużyce U19
12.02 FSV Neusalza Spremberg
16.02 Łużyce - Gryf Gryfów Śl.
19.02 Łużyce - FSV Oderwitz 02
26.02 Karkonosze Jelenia Góra - Łużyce
05.03 Łużyce - Chrobry Nowogrodziec


Napisz komentarz
Komentarze
? 18.12.2021 18:02
Więcej włosów u Mikoli ???

kolega Cześka 17.12.2021 20:54
Ciekawe z kim rozmawiają ?

Ww 18.12.2021 17:05
Z Sebastianem

W.W 21.12.2021 12:01
Dobry obrońca to podstawa .

ReklamaPunk Pobrań COVID-19 i badania laboratoryjne
ReklamaLaser ICOON 2
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: KlawerTreść komentarza: Jaro Kaczyński na cyklicznym spotkaniu wyraził opinię - i ma chłop rację. Co to za demokracja i wolność słowa w państwie PiS skoro media obce rządowej ekipie podają wiadomości inne niż oficjalne media TVP - TVP Info i Polskie Radio 24. Czas się tymi mediami zająć. Nie wyszło z TVN - może tym razem się uda.Data dodania komentarza: 02.10.2022, 17:13Źródło komentarza: 500 plus, zasiłki, świadczenia. Ile kosztowały podatników w 2021 roku?Autor komentarza: olkjTreść komentarza: Nie chcę bliżej nieokreślonych dodatków o nie pewnym pochodzeniu , a chcę powrotu cen istotnych dla kontynuacji i stabilizacji sprzed drożyzny ,gdzie były warunki do życia w Polsce były stabilne . Chcę rządu Polskiego budującego a nie niszczącego swój kraj i ludzi . Jakieś zmowy cenowe akceptowalne przez rząd i olbrzymie płace członków partii pis to już nieakceptowana przesada .Data dodania komentarza: 02.10.2022, 16:04Źródło komentarza: 13 i 14 emerytura w 2023 roku. Emeryci i renciści mogą spać spokojnieAutor komentarza: AfroTreść komentarza: Tyle ile wykorzystamyData dodania komentarza: 02.10.2022, 12:17Źródło komentarza: Ile zapłacimy za ogrzewanie i czy PEC ma czym ogrzać lubańskie mieszkania?Autor komentarza: RurkTreść komentarza: Nie zatrzymali prawo jazdy a w Polsce zakaz kierowania.sobowymiautamiData dodania komentarza: 02.10.2022, 12:15Źródło komentarza: Nowogrodziec. Drogówka zatrzymała prawo jazdy za zbyt szybką jazdę
Reklama
ReklamaPUP w Lubaniu
Reklama
Reklama
Reklama