Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
piątek, 30 września 2022 17:36
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Lubań wybiera Gwiazdę Sportu

Wystartowała kolejna edycja plebiscytu na lubańską gwiazdę sportu. Siedem klubów sportowych zgłosiło swoich zawodników z największymi osiągnięciami. Gwiazdę sportu wybiorą mieszkańcy poprzez głosowanie.
Lubań wybiera Gwiazdę Sportu
Autor: ŁCR
Oceń

Lubański magistrat prowadzi jednocześnie dwa wydarzenia: Plebiscyt na Gwiazdę Sportu Miasta Lubań i konkurs na Sportowca Roku Miasta Lubań. W plebiscycie gwiazdę sportu wybiorą mieszkańcy poprzez głosowanie, w konkursie decyzję o przyznaniu tytułu sportowca roku podejmie jury, oceniając osiągnięcia sportowców.

Do plebiscytu i konkursu swoich przedstawicieli zgłosiło siedem lubańskich klubów sportowych. Do walki o tytuły stanęli:

MACIEJ KOZIK, 15 lat, Uczniowski Klub Sportowy ORKA Lubań, dyscyplina: pływanie, trener: Adam Musiał

Maciej pływa od 11 lat, a jego przygoda z pływaniem rozpoczęła się w wieku niespełna 4 lat pod okiem Wiktora Łodygi. Swoje pierwsze medale zaczął zdobywać dzięki systematycznej pracy pod skrzydłami Tomasza Zabawy. Jednak prawdziwą naturę pływaka poczuł po przejściu do najstarszej grupy, gdzie trenuje Adam Musiał. Wówczas z każdą kolejną sportową imprezą pobijał swoje życiowe rekordy, które klasyfikowały go na wyższe lokaty w skali kraju. Osiągnięcia te dodały mu sił, a jednocześnie zmotywowały do bardziej wytężonej pracy na treningach i zgrupowaniach. W ciągu kilku lat wielokrotnie stawał na najwyższych stopniach podium. W swoim dotychczasowym dorobku sportowym posiada ponad 100 medali, z których jest ogromnie dumny. Maciej jest zawodnikiem zmotywowanym, zdyscyplinowanym, odpowiedzialnym, walecznym i sumiennym. Pozwolił poznać się jako osoba koleżeńska, chętnie służąca radą i pomocą. Jego największym marzeniem jest wylot do Stanów Zjednoczonych i kontynuowanie kariery pływackiej oraz nauki na tamtejszych uczelniach pod okiem najlepszych trenerów świata.

Największe osiągnięcia w sezonie sportowym 2020/2021

Zimowe Mistrzostwa Dolnego Śląska Nowa Ruda listopad 2021
- I miejsce 50 m st. dowolnym
- I miejsce 100 m st. dowolnym
- I miejsce 200 m st. dowolnym
Zimowe Mistrzostwa Polski Ostrowiec Świętokrzyski grudzień 2020
- VI miejsce 50 m st. dowolnym
Letnie Mistrzostwa Polski Oświęcim lipiec 2021
- IV miejsce 50 m st. dowolnym

KATARZYNA LIPIŃSKA, 14 lat, Miejsko-Gminny Ludowy Klub Sportowy Kwisa Lubań, dyscyplina: kolarstwo, trener: Robert Pisarski

Kasi od zawsze towarzyszył rower. Gdy dołączyła do klubu MGLKS Kwisa pokochała również kolarstwo szosowe, poświęciła się tej dyscyplinie całkowicie. W barwach Kwisy Lubań jeździ drugi rok. W tym sezonie, dzięki wyczerpującym treningom i sile charakteru, wielokrotnie stawała na podium. Tegoroczny sezon zakończyła na trzecim miejscu w kolarstwie szosowym na Dolnym Śląsku w kategorii młodziczka. Jednak dla Kasi kolarstwo szosowe to za mało. We wrześniu 2021 r. po raz pierwszy w życiu wystartowała ze świetnym rezultatem w zawodach MTB (kolarstwo górskie). Kasia swoją przyszłość wiąże z kolarstwem, planuje rozpocząć naukę w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Świdnicy.

Największe osiągnięcia w sezonie sportowym 2020/2021

Wicemistrzostwo w jeździe dwójkami na czas, Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodziczek  w Zielonej Górze (kolarstwo szosowe)
I miejsce, Ogólnopolskie Kryterium Uliczne o Puchar Karkonoszy
III miejsce, Kryterium Uliczne w Podgórzynie (kolarstwo szosowe)
V miejsce, Puchar Polski w kolarstwie szosowym w Pabianicach (kolarstwo szosowe)
VII miejsce, Kryterium Uliczne o Złotą Spinkę Prezydenta Wałbrzycha (kolarstwo szosowe)
XI miejsce, Korona Kocich Gór, Miękinia (kolarstwo szosowe)
VI miejsce, Runda Spadających Liści, Sobótka (kolarstwo szosowe)
II miejsce w kategorii 12-16 lat, Rowerowy Bieg Piastów w Jakuszycach (kolarstwo górskie)
I miejsce, Bike Maraton w Świeradowie (kolarstwo górskie)

KINGA ODZIEMKOWSKA, 15 lat, Klub Sportowy Bojan Boks Lubań, dyscyplina: boks, trenerzy: Wiesław Bojanowski, Mateusz Rolik

Kinga jest uczennicą Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej - Technikum Organizacji Reklamy. Boks trenuje od 2016 r. reprezentując Lubań głównie na turniejach międzynarodowych w Niemczech oraz Czechach. W klubie dała się poznać jako osoba pomocna, koleżeńska, pracowita, waleczna i ambitna. Zawsze w stu procentach przykłada się do treningu i stara się dać z siebie jak najwięcej.  Jej plany na przyszłość to ukończyć szkołę, zdać maturę i pójść na dobre studia.

Największe osiągnięcia w sezonie sportowym 2020/2021

Reprezentowanie miasta Lubań na turniejach międzynarodowych w Niemczech i Czechach.

PATRYCJA PRZYŁUCKA, 13 lat, Klub Sportowy Samuraj Lubań, dyscyplina: karate, trenerzy: Jacek Jaworski, Tomasz Podbucki

Patrycja swoją przygodę z karate rozpoczęła w wieku 7 lat w Klubie Sportowym Samuraj Lubań. Trenuje nie tylko ciało, ale i umysł, aby w pełni wykorzystać swój potencjał. Karate jest dla niej pasją, dlatego jej zaangażowanie, determinacja i systematyczność niejednokrotnie przyniosły sukces. Patrycja ma na swoim koncie sporo zwycięstw. Uparcie dąży do celu. Ma nadzieję, że te cechy pomogą jej zasłużyć na powołanie do kadry narodowej, udział w Mistrzostwach Europy i Świata oraz Igrzyskach Olimpijskich z orzełkiem na piersi.

Największe osiągnięcia w sezonie sportowym 2020/2021:

I miejsce kumite młodziczek (12-13 lat), Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików (MMM) w Karate Olimpijskim Legnica 2021
I miejsce kumite młodziczek, Otwarte Mistrzostwa Karkonoszy w Kowarach 2021
II miejsce kata drużynowe, Otwarte Mistrzostwa Karkonoszy w Kowarach 2021
II miejsce kumite, Turniej Samuraja 2020 Lubań
III miejsce kata, Turniej Samuraja 2020 Lubań
Patrycja jest posiadaczem niebieskiego pasa w karate. Jako zwyciężczyni MMM ma szansę na powołanie do kadry narodowej w roku 2022, gdy przejdzie do kategorii juniora młodszego.

MARIUSZ RADASZKIEWICZ, 50 lat, Lubański Klub Tenisowy RETURN, dyscyplina: tenis ziemny

Mariusz Radaszkiewicz jest lubanianinem od urodzenia. Od wczesnych lat interesował się tenisem ziemnym. Pierwsze kroki stawiał na korcie przy Szkole Podstawowej nr 1. Pod okiem  trenera Zygmunta Dolatowskiego grał w Klubie Spartakus Jelenia Góra, a następnie w Klubie Lotos Zgorzelec pod opieką trenera Dariusza Guziołka. W roku 2014 zdobył w Austrii uprawnienia trenerskie. Obecnie jest członkiem Lubańskiego Klubu Tenisowego RETURN, gdzie prowadzi zajęcia treningowe oraz bierze udział w lubańskich oraz ogólnopolskich turniejach dla amatorów.
Największe osiągnięcia w sezonie sportowym 2020/2021

I miejsce, Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Burmistrza Lubania, Lubań 2020 r.
I miejsce(w kategorii do lat 50), Ogólnopolski Turniej Tenisa Ziemnego dla Amatorów, Żary 2020 r.
II miejsce (w kategorii do lat 50), Ogólnopolski Turniej Tenisa Ziemnego dla Amatorów, 2021 r.

FILIP MATEUSZ SKRZYPIEC, 13 lat, Uczniowski Klub Sportowy Tenisa Stołowego Sparta Lubań, dyscyplina: tenis stołowy, trener: Łukasz Ścieżka

Przygoda Filipa z tenisem stołowym zaczęła się w 2016 roku. Początkowo to zajęcie traktował jako zabawę, lecz po pewnym czasie przerodziło się ono w pasję. Filip doświadczenie zdobywa stopniowo, zaczęło się od treningów zwieńczonych mikołajkowymi turniejami rozgrywanymi wśród zawodników klubu. Z czasem trener zaczął wystawiać Filipa w różnych konkursach, gdzie zawodnik zdobywał puchary i medale. Dwukrotnie brał udział w Dolnobrzeskiej Szkółce Tenisa Stołowego pod nazwą „Ja też kiedyś zostanę mistrzem” pod nadzorem Marka Chrabąszcza. Chociaż daleko mu do swoich idoli, Lucjana Błaszczyka czy Timo Boll, to jednak stara się i daje z siebie wszystko. Na przyszłość chciałby się doskonalić w technikach TS, aby dorównać swoim wzorcom.

Największe osiągnięcia w sezonie sportowym 2020/2021

III miejsce w I Strefie TS na XXI Dolnośląskich Igrzyskach LZS Mieszkańców Wsi i Miast, 2020 r.
III miejsc w kat. szkoły podstawowe na IX Grand Prix Lubania o Puchar Burmistrza Lubania i Starosty Lubańskiego, czerwiec 2021 r.
VI miejsce na Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w finale powiatowym tenisa stołowego chłopców, październik 2021 r.
III miejsce na Turnieju Tenisa Stołowego w kategorii Młodzik, 2021 r.

PAWEŁ URBANIAK, 28 lat, Klub Sportowy Łużyce Lubań, dyscyplina: piłka nożna, trener: Radosław Szajwaj

Paweł to wiodąca postać pierwszej drużyny, dzięki której klub uplasował się tuż za podium IV ligi po rundzie jesiennej. Jego postawa na boisku i wola zwycięstwa jest przykładem dla młodszych zawodników. Jest stworzony do uprawiania sportu, uwielbia zdrową rywalizację na boisku. Dzięki sumienności, ciężkiej pracy, wytrenowanym i wrodzonym umiejętnościom oraz wysokim ambicjom został wybrany do reprezentowania klubu Łużyce Lubań.

Największe osiągnięcia w sezonie sportowym 2020/2021

Podstawowy zawodnik pierwszej drużyny w sezonie 2021/2022. Strzelec 10 bramek w 16 meczach.

Jak głosować?

Głosować można poprzez kupony umieszczane w kolejnych numerach Ziemi Lubańskiej lub lajkując zdjęcie uczestnika plebiscytu zamieszczone na facebooku Lubię Lubań. W bieżącym numerze ZL znajduje się pierwszy kupon do głosowania, a na FB Lubię Lubań od 16 grudnia br. można polubić swojego faworyta. Kupony zgodnie z terminem ważności można składać w Informacji Turystycznej (obok Wieży Brackiej, ul. Bracka 12) lub w redakcji Ziemi Lubańskiej.
Organizatorem konkursu „Sportowiec Roku Miasta Lubań 2021” i plebiscytu „Gwiazda Sportu Miasta Lubań 2021” jest Burmistrz Miasta Lubań.
Wyniki konkursu i plebiscytu będą ogłoszone podczas uroczystej gali laureatów. Regulamin wydarzenia dostępny w załącznikach poniżej.


Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
ReklamaOlivex Auto Części - Dynamiczna wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów
ReklamaZakład pogrzebowy ZGiUK Lubań
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaPUP w Lubaniu
Reklama
Reklama
Reklama