Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
piątek, 7 października 2022 21:56
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Reprezentanci Kwisy z medalami mistrzostw świata

W Krakowie odbyły się pierwsze w historii Mistrzostwa Świata Masters w Slalomie Kajakowym. Znakomicie wypadli reprezentanci LUKS Kwisa Leśna.
Reprezentanci Kwisy z medalami mistrzostw świata
Autor: LUKS Kwisa
Oceń

Czwórka reprezentantów leśniańskiego klubu w stolicy polskiego kajakarstwa slalomowego w komplecie wywalczyła medale. To wielki sukces, z którego zarówno klub, jak również cała sportowa Polska może być dumna.

Weterani walczyli na torze kajakarstwa górskiego w Ośrodku Sportu i Rekreacji „Kolna”. Na dzień dobry reprezentanci Polski zdobyli trzy medale. Wśród nich w konkurencji C1 brąz wywalczył Marcin Labiszak.

Następnie w konkurencji K1 Jacek Sztuba zdobył wicemistrzostwo świata, a duet Marcin Mirecki/Bogdan Sztuba brąz w C2.

Gratulujemy!


Napisz komentarz
Komentarze
Kanapowy fan sportu 30.08.2021 20:28
Czy ktoś z forumowiczów zna się na kajakach i mógłby mi wyjaśnić jaka jest ranga tych zawodów. Nie wiem czy mistrzostwa świata dla emerytowanych sportowców to cos w rodzaju wystawy oldtimerów. Gdzie można umieścić takie zawody w hierarchii rywalizacji sportowej. Nie wiem z czym to porównywać??? Czy np wygrany mecz Łużyc w lidze okręgowej to większy czy mniejszy sukces? Ile np reprezentacji i z jakich kontynentów rywalizowała w tych mistrzostwach. Czy jakis kanał sportowy transmitował zawody bo nie widziałem a dużo oglądam sportu? Cieszę się sukcesem medalistów i gratuluje sukcesu. Nie mam pojęcie czy to jest znaczący sukces w sporcie czy zwykłe spotkanie weteranów jak np Hubertus dla myśliwych???

Felek 31.08.2021 09:47
Dobre pytanie to chyba sie nazywaja zawody o medal z ziemniaka .

Hela 02.09.2021 22:37
Może być i z ziemniaka. Ważne, żeby coś robić. Pozdrawiam.

Jan 31.08.2021 09:58
Podobnie można mówić o skokach narciarskich itp. Tu chodzi o pasję i pokazanie innym, że można coś robić bez względu na wiek. Popatrzmy na dzisiejsze dzieci-zoombi. Siedzą całymi dniami przed kompami i już nawet piłki nie kopoą. Może ci kajakarze-emeryci zainspirują innych do większej aktywności, a może nie. Weterani robią to za swoją kasę i mają satysfakcję, że w końcu po tylu latach wygrać ze swoimi rywala z przed lat. Proszę spróbować spłynąć tor w Leśnej i zobaczy Pan/Pani, czy to takie proste. Pozdrawiam wciąż niezadowolonych.

ReklamaPunk Pobrań COVID-19 i badania laboratoryjne
ReklamaOlivex Auto Części - Dynamiczna wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów
ReklamaZakład pogrzebowy ZGiUK Lubań
ReklamaPraca w Zakładzie Karnym w Zarębie
Reklama
ReklamaPowiat Lubań
Reklama
Reklama
Reklama