Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
piątek, 30 września 2022 17:10
Reklama
ReklamaProAdventure - Sklep górski
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna
Reklama

Kwisa wychowała Wicemistrzów Świata!

W Słowenii odbywają się Mistrzostwa Świata Juniorów i U23 w kajakarstwie slalomowym. Choć impreza potrwa do niedzieli już teraz wiadomo, że zakończy się dla polskiej ekipy dużym sukcesem.
Kwisa wychowała Wicemistrzów Świata!
Autor: Wojciech Fabijański
Oceń

Alicja Bulera i Wojciech Fabijański zostali Wicemistrzami Świata w kajakarstwie slalomowym w konkurencji C2 Mix Juniorów.

Srebrni medaliści to wychowankowie LUKS Kwisa Leśna, a obecnie reprezentanci AZS AWF Kraków. Walkę o złoto przegrali z reprezentantami Rosji.

Rywalizacja w słoweńskiej Lublanie potrwa do niedzieli. Rywalizację na żywo można śledzić tutaj.


Napisz komentarz
Komentarze
Brawo 09.07.2021 10:16
To że zawodnicy uciekają do innych klubów to świadczy o słabym wsparciu i braku perspektywy tutaj. Leśna jakieś marne stypendia daje, Lubań nic, gmina wiejska Lubań też nie słyszałem i tak zawodnik reprezentuje barwy Krakowa bo tu brak perspektywy ale zdjęcia samorządowcy to sobie pierwsi będą przed wyborami robić.

Marcin Mirecki 09.07.2021 21:24
Zacznijmy od początku. W Krakowie jest tor, jakiego Leśna nigdy mieć nie będzie. Nikt nie zainwestuje w rzekę grubych milionów, bo nikt nie zagwarantuje nam codziennie "dużej wody". Kolejną sprawą jest Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Krakowie- tam zawodnicy mają zaplanowane 2x w ciągu dnia treningi kierunkowe. Mógłbym tak jeszcze wymieniać, że np. w dużym mieście łatwiej jest pozyskać większe pieniądze zarówno z urzędu jak i od pywatnych sponsorów. Trzeba się cieszyć, że w Leśnej można stworzyć solidne podstawy do dalszej kariery. Niewielu zawodników światowego formatu, przez całą swoją karierę, reprezentuje tylko jeden klub, więc nie rozumiem argumentów. Pozdrawiam.

Michał 08.07.2021 20:15
Cieszy niezmiernie informacja, że z naszego regionu mamy czempionów świata ?Wielkie brawa ??? dla kajakarzy

C1 08.07.2021 15:54
Kiedy w Leśnej będzie prawdzi tor do treningu oraz pucharu świata

Karol 08.07.2021 17:10
Nigdy, aż zawodników kupi jakiś zagraniczny klub i zaproponuje im warunki przy których nie będą się sekundę zastanawiać. Tak w Polsce dba się o talenty.

? 09.07.2021 19:34
Za medal MŚ ME dla Juniorów było stypendium z Ministerstwa sportu chyba około 1300 brutto dla juniora, nie jestem pewien czy dotyczy to tylko sportów olimpijskich także patrząc na rozdawnictwo 500+ na patoli - bo wiemy jakie niektóre rodziny z leśnej na tym żerują, to nie dziwmy się ze często młodzi ludzie rezygnują bo nawet nie mają perspektywy na życie i na utrzymanie studiów ich nie stać. A samorządy hmmm.. Tylko zdjęcia sobie robią jak jest sukces a wsparcie - widać dlaczego barwy Krakowa

Michał 10.07.2021 17:49
A tu się brachu mylisz. Zawodnicy z Leśnej też otrzymują stypendia sportowe

Baska 08.07.2021 15:05
Brawo Alicjo i Wojciechu, gratuluję!

ReklamaPunk Pobrań COVID-19 i badania laboratoryjne
ReklamaLaser ICOON 2
ReklamaZakład pogrzebowy ZGiUK Lubań
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaPowiat Lubań
Reklama
Reklama
Reklama