Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
poniedziałek, 3 października 2022 13:21
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Odpady zatrzymane na autostradzie A4. Chcieli pozbyć się przemysłowej taśmy gumowej

Dolnośląscy funkcjonariusze KAS zatrzymali transport 24 ton zużytej przemysłowej taśmy gumowej. To kolejny transport odpadów zatrzymany na autostradzie A4.
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.
Oceń

Zgorzeleccy funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) po raz kolejny ujawnili nielegalny przywóz odpadów do kraju. Wykonując kontrole na autostradzie A4 zapobiegli nielegalnemu przywozowi do Polski ponad 24 ton zużytej przemysłowej taśmy gumowej. Transport jechał z Niemiec.

Wskazany w dokumentach polski odbiorca towaru nie posiadał wymaganego zezwolenia na przetwarzanie odpadów i nie był w stanie dokonać ich odzysku lub unieszkodliwienia w sposób zgodny z przepisami wspólnotowymi.

Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska uznał przewóz za nielegalny. Naczepę wraz z towarem zajęto do postępowania karnego. Kierowcę ukarano mandatem karnym w wysokości 200 zł, przewoźnikowi w postępowaniu administracyjnym grozi kara łączna w wysokości 13 tys. zł, a odbiorcy w postępowaniu karnym kara nawet do 500 tys. zł.


Napisz komentarz
Komentarze
ChybaZdrowy 17.05.2021 13:46
I to jest śmieszne.A może by tak Niemcy płacili konkretne kary za takie rzeczy.U nas za Turów chcą kar abyśmy od nich prąd brali.A tu zatrzymają 1 auto na 100 i mandat jak za prędkość .Ale tak to jest...biznes

zbuntowany wampir 17.05.2021 09:20
S*****ny z mojej pięknej Ojczyzny robią śmietnik. To także do Was rodacy, wieśniaki, pseudomieszczuchy, turyści wędkarze i menele!

8 gwiazdek 17.05.2021 08:44
A ile zarobili na przyjęciu odpadów co mogło trwać lata? Śmieszne kary. Prawo i Sprawiedliwoś ????? Prawo do kosza sprawiedliwość tylko wobec opozycji a Polskę zasypują śmieciami.

XXX 17.05.2021 16:52
Jakie kary były za opozycji???WSZYSTKO WJEŻDŻAŁO JAK IDZIE :PALIWA,ŚMIECI.........

ReklamaPunk Pobrań COVID-19 i badania laboratoryjne
ReklamaOlivex Auto Części - Dynamiczna wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: KlawerTreść komentarza: Jaro Kaczyński na cyklicznym spotkaniu wyraził opinię - i ma chłop rację. Co to za demokracja i wolność słowa w państwie PiS skoro media obce rządowej ekipie podają wiadomości inne niż oficjalne media TVP - TVP Info i Polskie Radio 24. Czas się tymi mediami zająć. Nie wyszło z TVN - może tym razem się uda.Data dodania komentarza: 02.10.2022, 17:13Źródło komentarza: 500 plus, zasiłki, świadczenia. Ile kosztowały podatników w 2021 roku?Autor komentarza: olkjTreść komentarza: Nie chcę bliżej nieokreślonych dodatków o nie pewnym pochodzeniu , a chcę powrotu cen istotnych dla kontynuacji i stabilizacji sprzed drożyzny ,gdzie były warunki do życia w Polsce były stabilne . Chcę rządu Polskiego budującego a nie niszczącego swój kraj i ludzi . Jakieś zmowy cenowe akceptowalne przez rząd i olbrzymie płace członków partii pis to już nieakceptowana przesada .Data dodania komentarza: 02.10.2022, 16:04Źródło komentarza: 13 i 14 emerytura w 2023 roku. Emeryci i renciści mogą spać spokojnieAutor komentarza: AfroTreść komentarza: Tyle ile wykorzystamyData dodania komentarza: 02.10.2022, 12:17Źródło komentarza: Ile zapłacimy za ogrzewanie i czy PEC ma czym ogrzać lubańskie mieszkania?Autor komentarza: RurkTreść komentarza: Nie zatrzymali prawo jazdy a w Polsce zakaz kierowania.sobowymiautamiData dodania komentarza: 02.10.2022, 12:15Źródło komentarza: Nowogrodziec. Drogówka zatrzymała prawo jazdy za zbyt szybką jazdę
Reklama
ReklamaPowiat Lubań
Reklama
Reklama
Reklama