Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
czwartek, 6 października 2022 07:01
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Do trzech razy sztuka. Zatrzymano pirata drogowego

Mężczyzna dwukrotnie uciekał policyjnym pościgom, za trzecim razem został zatrzymany w miejscowości pod Bolesławcem. 22-latek usłyszał szereg zarzutów, teraz grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.
Do trzech razy sztuka. Zatrzymano pirata drogowego
Oceń

Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Bolesławcu, Sąd zastosował areszt tymczasowy na okres trzech miesięcy od dnia zatrzymania wobec mężczyzny, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekał przed pościgiem policyjnym sprowadzając zagrożenie katastrofy lądowej, a także dopuścił się innych przestępstw.

28 kwietnia 2021 roku w Bolesławcu funkcjonariusze miejscowej Komendy Powiatowej Policji podjęli próbę zatrzymania mężczyzny poruszającego się pojazdem marki Renault. Pomimo wydawanych sygnałów, kierujący nie zatrzymał się. Wówczas rozpoczęto pościg. Mężczyzna uciekał ulicami Bolesławca, jadąc następnie drogą wojewódzką w kierunku Jeleniej Góry. W trakcie ucieczki przez cały czas poruszał się z nadmierną prędkością, jechał pod prąd, zajeżdżał drogę pojazdom jadącym z przeciwnego kierunku, zmuszając je do zjechania z jezdni, przejeżdżał na czerwonym świetle, po przejściu dla pieszych oraz łamał inne obowiązujące zakazy i reguły ruchu drogowego. Został zatrzymany przez ścigających go funkcjonariuszy w jednej z miejscowości w okolicy Bolesławca.


Kierującym okazał się 22-letni mieszkaniec powiatu bolesławieckiego. Krzysztof K. miał orzeczony sądownie środek karny zakazu prowadzenia pojazdów w ruchu lądowym, a także administracyjnie odebrane prawo jazdy. Dodatkowo, w czasie zatrzymania ujawniono przy nim substancję psychotropową w postaci metamfetaminy.
 

Ponadto Krzysztof K. 2 lutego i 5 marca 2021 roku dwukrotnie uciekał przed policyjnymi pościgami, podejmowanymi po tym, jak nie zatrzymywał się do kontroli drogowych. W trakcie jednego z tych zdarzeń m.in. dążył do zepchnięcia z drogi ścigającego go radiowozu.


Po doprowadzeniu do Prokuratury Rejonowej w Bolesławcu Krzysztofowi K. zarzucono popełnienie przestępstw sprowadzenia zagrożenia katastrofą w ruchu lądowym, braku zatrzymania się do kontroli Policji i ucieczki, naruszenia sądowego zakazu prowadzenia pojazdów w ruchu lądowym, kierowania samochodem pomimo braku uprawnień, a także posiadania substancji psychotropowej.


Następnie Prokuratura Rejonowa w Bolesławcu skierowała do miejscowego Sądu Rejonowego skuteczny wniosek o aresztowanie podejrzanego na okres trzech miesięcy od dnia zatrzymania.


Zarzucone Krzysztofowi K. przestępstwa zagrożone są karą pozbawienia wolności w wymiarze do lat 8.


Napisz komentarz
Komentarze
oponka 07.05.2021 08:05
To niech sie teraz wezma za tego grubcia z nowej karczmy co rs7 jezdzi jak wariat i tylko czekac jak bedzie kraksa

kawa 06.05.2021 21:35
I doje..ć na maksa ale czy głąb wyciągnie jakieś wnioski?

Kierowca 06.05.2021 17:55
Wobec tego delikwenta powinno się zasądzić obserwację psychiatryczną. Jego zachowanie normalne nie jest. Gdyby tak świrował w domu, to jego sprawa, ale na drodze publicznej sam nie jest.

Krzysiek 06.05.2021 16:25
Prośba do Policji. Następnym razem w***cie mu tak, aby nie mógł usiąść na dupę i wtedy puśćcie wolno.

ReklamaPunk Pobrań COVID-19 i badania laboratoryjne
ReklamaLaser ICOON 2
ReklamaZakład pogrzebowy ZGiUK Lubań
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama