Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
piątek, 30 września 2022 10:51
Reklama
ReklamaNeoPunkt Lubań sprawdź na Allegro
Reklama
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Szukamy królowej dziur

Jak zawsze po mroźnej zimie, wiosna obnaża wysyp nowych dziur w asfaltowych nawierzchniach. Jeden z czytelników zaproponował, aby ułatwić pracę służbom odpowiedzialnym za łatanie zimowych ubytków i zebranie ich w jednej galerii zdjęć.
Szukamy królowej dziur
Oceń

Temat powraca jak bumerang. Co roku na wiosnę, właściwie na większości dróg pojawiają się dziury. Dziury mniejsze, większe, głębokie i płytkie, pojawiają się na większości dróg niezależnie od ich zarządcy.

Wczoraj kierowcy podróżujący drogą krajową nr 30 przez Lubań mogli obserwować łatanie asfaltowych ubytków na ul. Rybackiej.

Łatanie zimowych ubytków rozpoczął już Powiatowy Zarząd Dróg w Lubaniu, jednak w pierwszej kolejności łatane są ubytki na drogach wojewódzkich.

Miasto Lubań natomiast nie wyłoniło jeszcze wykonawcy, który zajmie się tym na drogach miejskich w roku 2021.

Pełne dziur wołających o pomstę do nieba są również drogi gminne. Tam często usiane dziurami są drogi, które jeszcze nigdy nie widziały asfaltu mimo że codziennie poruszają się nimi dziesiątki osób.

Wiadomo, zarządcy dróg wcześniej czy później będą musieli coś z tym zrobić i zdecydować się na jakąś formę naprawy. Pomysł naszego czytelnika polega na tym, aby dać samorządowcom pełny obraz sytuacji.

Jeżeli stwierdzicie obecność słusznej do zgłoszenia dziury, to przyślijcie jej zdjęcie z lokalizacją na [email protected] bądź w komentarzach na Facebooku, stworzymy z nich galerię.

Na pierwszy ogień zdjęcie czytnika, który wyszedł z pomysłem - ulica Dąbrowskiego w Lubaniu przypomina ser szwajcarski.Napisz komentarz
Komentarze
Hogsofwar 14.04.2021 19:24
Ulica Wrocławska !!! Nigdzie nie ma gorszej drogi w naszym powiecie . Od cmentarza do końca powiatu !!! Nigdzie nie znajdziecie tak długiego odcinka w tak katastrofalnym stanie !!! . A jak chcecie w obrębie miasto to zapraszam cmentarz aż do mostku który pół roku remontują !!!

Krzysiek 14.04.2021 14:09
Na Dąbrowskiego niech ściągną ten asfalt i zostawią ładną kostkę granitową co jest pod spodem.

Kierowca sportowego ursusa 14.04.2021 13:12
Pozdrawiamy czule ciula który kolo nowego sklepu Dino robil i tak zrobil ze sie zapadlo, a tak że pozdrawiamy drogowców ślepych bo dziura przez dlugi czas pozostawiona sama sobie aż w końcu któryś wpadl na pomysl by pacholkiem oznaczyć, teraz to kwestia czasu kiedy naprawią, moze nawet w tym roku...???

kubiq 14.04.2021 15:24
przecież to samo DINO wykonywało przyłącze

Tom 14.04.2021 12:51
Królowa jest jedna-ulica GŁÓWNA!

Hogsofwar 14.04.2021 19:21
Nie prawda !!! Królową jest Wrocławska , od cmentarza w kierunku Bolesławca

dfg 14.04.2021 23:26
tylko to jest wojewódzka

ABSOLUT12363m 14.04.2021 10:48
Trzeba zacząć od d...py strony .Szukamy pięknej nawierzchni w Lubaniu.Każdy kto jeździ po naszych ulicach ,wie że nie da się w tym mieście nigdzie ale to nigdzie normalnie jeździć.Kierowcy przyjeżdżają np; z Bolesławca i okolic ,śmieją się w żywe oczy.Co tu nie ma gospodarzy tego miasta ?Zacznijmy od ul.Wrocławskiej ,która to za cmentarzem jest już niczyja do samego Nowogrodźca,dalej ul. I-go Maja wyjazd na Radostów,pomsta do nieba,dalej ul.Główna ,Kolejowa,Boczna,Sosnowa brak nawierzchni,ludzie się tam budują,Strumykowa ,Robotnicza ,Hutnicza,Przemysłowa,Gazowa woła o pomstę do nieba,droga na Leśną też niczyja,Dąbrowskiego z Mickiewicza,Działkowa ,Cicha jedno wielkie bagno ,Pawia ,Miła i łącznik do cmentarza,dalej w stronę Osiedla piastów,Słowackiego ,Wojska Polskiego łata na łacie i dziupla na dziupli,Kazimierza Wielkiego i łącznik do przedszkola nr5 ,Mieszka I -go,Mieszka II-go,Królowej Jadwigi brak nawierzchni i chodników,chodniki betonowe dawno się rozpuściły szybciej niż śnieg,trawsko i mech rośnie na chodnikach,parking z tyłu od Krzywoustego totalna tragedia,Esperantystów już dobrze połatana,zapchane studnie przeciwdeszczowe,ul.Hermana i wewnątrz Kazimierza wielkiego ser szwajcarski,Łużycka pozapadane wszędzie studzienki to samo na Worcella.Jedziemy w stronę Centrum.Fabryczna przewspaniała nawierzchnia szczególnie w okolicy warsztatu po dawnym Spar,Bankowa i Plac III-go maja wizytówka Centrum Miasta,szczególnie główne skrzyżowanie w Centrum tragedia.Jeśli coś przeoczyłem to mnie poprawcie,jak narazie cała praca skupia się na ciągłym łataniu nawierzchni na DK30 i wymianie krawężników i tak już przez trzy lata to samo robią ,a efektów nie widać.A kiedy będzie rondo w Lubaniu między krajową 30-tką a Kopernika z Cmentarną też dziurawą?A kiedy będzie obwodnica z Osiedla Piastów w stronę Zgorzelca? Tematy spychane na bocznicę jak temat rewitalizacji Dworca Kolejowego w Lubaniu czu rewitalizacja linii kolejowej Gryfów Ślaski-Świeradów Zdrój,czy Jelenia Góra-Karpacz.Brać pieniądze za nieudacznictwo to każdy ,ale robić nie ma komu.Dalej szukajcie królowej dziur może coś przeoczyłem?

Kierowca 14.04.2021 19:48
Brawo 100% nic dodac nic ująć

Reklama
ReklamaLaser ICOON 2
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama