Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
poniedziałek, 3 października 2022 11:18
Reklama
ReklamaNeoPunkt Lubań sprawdź na Allegro
ReklamaProAdventure - Sklep górski
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Lubań. Zatrzymany po pościgu

31-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mimo kontynuowanej ucieczki samochodem osobowym, a następnie pieszo został zatrzymany na terenie powiatu zgorzeleckiego.
  • Źródło: KPP Lubań
Lubań. Zatrzymany po pościgu
Oceń

Całe zdarzenie miało miejsce w nocy z 2 na 3 kwietnia. Policjanci Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu zauważyli we wnętrzu przemieszczającego się pojazdu poszukiwaną osobę.

Wobec kierowcy samochodu osobowego marki Volkswagen przemieszczającego się ulicami Lubania wydali wyraźne sygnały błyskowe i dźwiękowe do zatrzymania się. Ten je zignorował i rozpoczął ucieczkę przed radiowozem Policji.

- Funkcjonariusze podjęli pościg, gdzie wymieniony z dużą prędkością oddalał się w kierunku powiatu zgorzeleckiego. Kontynuował ucieczkę krętymi drogami gminnymi i wiejskimi chcąc uniknąć kontroli drogowej. W miejscowości Radzimów Dolny porzucił swój samochód, gdzie kontynuował ucieczkę pieszo wbiegając w rejon budynków. Policjanci zatrzymali 31–latka ukrywającego się w rejonie jednej z posesji, gdzie schował się pod pozostawionym tam stołem - relacjonował asp.szt. Grzegorz Szewczyk z lubańskiej komendy.

Jak się okazało mężczyzna był poszukiwany przez policjantów Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu. Do popełnionych przez niego przestępstw - znęcania się psychicznego i fizycznego nad osobą najbliższą oraz naruszenia miru domowego na przełomie marca i kwietnia 2021 roku na terenie Lubania. Z uwagi na zagrożenie życia i zdrowia, charakter popełnionych przestępstw, policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Lubaniu zebrali obszerny materiał dowodowy, gdzie na jego podstawie przedstawiono zatrzymanemu zarzuty naruszenia miru domowego, znęcania się psychicznego i fizycznego nad członkiem rodziny, kierowania gróźb karalnych jak również nie zatrzymania się do kontroli drogowej policjantom przemieszczających się oznakowanym pojazdem Policji.

Sąd Rejonowy II Wydział Karny przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej w Lubaniu. Wobec zatrzymanego zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.


Napisz komentarz
Komentarze
megafaka 09.04.2021 06:55
..tego na trzy miesiące aresztują ...tego z Olszyny co zabił na przejściu wypuszczają ...:) rozumiecie ?? proste nie ??

Ona. 07.04.2021 10:59
Dziękuję.

Radzimów 07.04.2021 10:35
Czy mężczyzna który uciekał był pod wpływem alkoholu lub środków odurzających?

ReklamaPunk Pobrań COVID-19 i badania laboratoryjne
ReklamaLaser ICOON 2
ReklamaZakład pogrzebowy ZGiUK Lubań
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: KlawerTreść komentarza: Jaro Kaczyński na cyklicznym spotkaniu wyraził opinię - i ma chłop rację. Co to za demokracja i wolność słowa w państwie PiS skoro media obce rządowej ekipie podają wiadomości inne niż oficjalne media TVP - TVP Info i Polskie Radio 24. Czas się tymi mediami zająć. Nie wyszło z TVN - może tym razem się uda.Data dodania komentarza: 02.10.2022, 17:13Źródło komentarza: 500 plus, zasiłki, świadczenia. Ile kosztowały podatników w 2021 roku?Autor komentarza: olkjTreść komentarza: Nie chcę bliżej nieokreślonych dodatków o nie pewnym pochodzeniu , a chcę powrotu cen istotnych dla kontynuacji i stabilizacji sprzed drożyzny ,gdzie były warunki do życia w Polsce były stabilne . Chcę rządu Polskiego budującego a nie niszczącego swój kraj i ludzi . Jakieś zmowy cenowe akceptowalne przez rząd i olbrzymie płace członków partii pis to już nieakceptowana przesada .Data dodania komentarza: 02.10.2022, 16:04Źródło komentarza: 13 i 14 emerytura w 2023 roku. Emeryci i renciści mogą spać spokojnieAutor komentarza: AfroTreść komentarza: Tyle ile wykorzystamyData dodania komentarza: 02.10.2022, 12:17Źródło komentarza: Ile zapłacimy za ogrzewanie i czy PEC ma czym ogrzać lubańskie mieszkania?Autor komentarza: RurkTreść komentarza: Nie zatrzymali prawo jazdy a w Polsce zakaz kierowania.sobowymiautamiData dodania komentarza: 02.10.2022, 12:15Źródło komentarza: Nowogrodziec. Drogówka zatrzymała prawo jazdy za zbyt szybką jazdę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama