Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
sobota, 27 kwietnia 2024 11:56
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaNeoPunkt Lubań sprawdź na Allegro

Szpital w Bolesławcu podsumował swoją działalność w czasie pandemii

Szpital w Bolesławcu jest drugim co do wielkości zapleczem diagnostyczno - leczniczym na Dolnym Śląsku. Jest jednocześnie jednym z głównych ośrodków leczenia pacjentów z COVID-19 w regionie. W obecności marszałka Cezarego Przybylskiego i wicemarszałka Marcina Krzyżanowskiego podsumowano funkcjonowanie jednostki w okresie epidemii.
  • Źródło: UMWD
Szpital w Bolesławcu podsumował swoją działalność w czasie pandemii

Autor: UMWD

Zespół Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu został przekształcony w jednoimienny szpital zakaźny w połowie marca ubiegłego roku. Dysponuje 88 łóżkami dla pacjentów z podejrzeniem lub potwierdzonym zakażeniem, w tym 18 łóżkami intensywnej terapii z kardiomonitorem oraz możliwością prowadzenia tlenoterapii i wentylacji mechanicznej. Szpital jako jedna z nielicznych jednostek w Polsce realizuje świadczenia medyczne związane z diagnostyką i leczeniem COVID-19 w sposób kompleksowy - dysponuje własną diagnostyką obrazową, laboratorium biologii molekularnej PCR, 12 terenowymi punktami poboru wymazów, trzema karetkami wymazowymi, szpitalem tymczasowym oraz oddziałem zakaźnym. To tutaj leczonych jest także najwięcej pacjentów będących pod respiratorami.

Szpital w Bolesławcu pełni ważną rolę w regionalnym systemie ochrony zdrowia. Szczególnie ważne jest to w okresie epidemii, dlatego tak jak nasze pozostałe placówki dofinansowaliśmy go środkami z Regionalnego Programu Operacyjnego. Pieniądze te umożliwiły utworzenie laboratorium molekularnego oraz doposażenie oddziałów w sprzęt niezbędny do walki z koronawirusem - wyjaśnia marszałek Cezary Przybylski.

Dzięki środkom unijnym przekazanym w ramach Dolnośląskiego Pakietu Wsparcia dla Ochrony Zdrowia szpital otrzymał ponad 6,1 miliona złotych, które pozwoliły m.in. na zakup defibrylatorów, aparatów EKG, kardiomonitorów, łóżek intensywnej terapii, a także aparatów do wykrywania koronawirusa wraz z wyposażeniem.

Dodatkowo w sąsiedztwie szpitala w ciągu dwóch miesięcy, z gotowych modułów przywiezionych z niemieckiego Goerlitz, powstał szpital kontenerowy o powierzchni prawie 1300 m2. Jego stworzenie było możliwe dzięki kolejnym środkom z Regionalnego programu Operacyjnego przekazanym przez samorząd województwa dolnośląskiego. Warty przeszło 8,2 miliona złotych dysponuje 65 miejscami w tym 12 respiratorowymi i przyjmuje pacjentów od końca listopada ubiegłego roku.

Osobny budynek dla zakażonych pacjentów zmniejszył dotychczasowe obłożenie i ułatwił pracę szpitala w Bolesławcu oraz pozwolił uniknąć sytuacji, w której cała placówka mogłaby zostać zamknięta dla pozostałych pacjentów. Po zakończeniu pandemii szpital modułowy nadal będzie służył pacjentom - dodaje wicemarszałek Marcin Krzyżanowski.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Anna 26.02.2021 20:04
Gdzie w tym wszystkim są LUDZIE, szpital jako budynek działał sam ????????????????????????

Regina 25.02.2021 22:03
Jak to podsumował? W Bolesławcu czyli w powiecie już po pandemii?

Reklama
ReklamaZakład Pogrzebowy Hades S.C. 24/h 600451593, 781791731
ReklamaPunk Pobrań COVID-19 i badania laboratoryjne
Reklama
Reklama
Reklama
News will be here
KOMENTARZE
Autor komentarza: eedTreść komentarza: I dobrze wam odpowiedział oszołomy. Już byście chłopa chcieli karać co????Data dodania komentarza: 27.04.2024, 08:15Źródło komentarza: Co Pan robi, przecież to jest pod ochroną? E tam, odrośnieAutor komentarza: PolTreść komentarza: Nie dodzwonił się i co dalej? Akcja godna Sherlock Holmesa ...Data dodania komentarza: 27.04.2024, 07:56Źródło komentarza: Co Pan robi, przecież to jest pod ochroną? E tam, odrośnieAutor komentarza: patriotaTreść komentarza: Tusk ***a zamierza zlikwidować kursy prawa jazdy (prawdopodobnie) i na podstawie dowodu osobistego będzie można jeździć czołgiem po ulicach i "ścieżkach rowerowych", a nawet zostać kapitanem 0,5 km. tankowca lub kontenerowca. Moim zdaniem producenci pojazdów zwanymi hulajnogami, powinni popracować nad mocą takich pojazdów, powinny rozwijać prędkość co najmniej 200 km/h w max. 10-sekund.Data dodania komentarza: 27.04.2024, 06:37Źródło komentarza: Hulajnogą wjechały w nadjeżdżające autoAutor komentarza: JeleniogórzaninTreść komentarza: To dopiero geniusz prokuratorski, za podpalenie majtek na suszarce zarzuca człowiekowi usiłowanie wywołania III-wojny św. gdyby był par. 148 otrzymałby zapewne karę śmierci za ludobójstwo, prokurator bez wątpienia cierpi na schizofrenię paranoidalną w związku z genetycznym kretynizmem postępującym (pełzającym).Data dodania komentarza: 27.04.2024, 06:25Źródło komentarza: Zarzut usiłowania zabójstwa żony i czwórki swoich dzieci
ReklamaPowiat Lubań
Reklama