Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna
Reklama

Bezpieczeństwo podczas 26 Finału WOŚP

14 stycznia br. dolnośląscy policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem XXVI Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym dniu na ulicach województwa pojawi się większa liczba patroli. Spokój podczas finału zależy także od stosowania się do zasad bezpieczeństwa przez osoby, które w nim uczestniczą. Pamiętajmy o bezpieczeństwie dzieci i osób starszych. Jeśli będziemy świadkami sytuacji wymagającej interwencji policjantów alarmujmy dzwoniąc pod bezpłatne numery telefonów 997, 112. Oto kilka porad, które pozwolą uniknąć nieprzyjemnych sytuacji.
Bezpieczeństwo podczas 26 Finału WOŚP

Nad zapewnieniem bezpieczeństwa podczas WOŚP mieszkańcom Dolnego Śląska czuwać będą m.in. policjanci prewencji, ruchu drogowego i kryminalni. Funkcjonariusze zwracać będą szczególną uwagę m.in. na to, czy zbiórki są prowadzone przez osoby do tego uprawnione, zadbają o bezpieczeństwo wolontariuszy, kwestujących dzieci, a także będą prowadzić działania informacyjno – edukacyjne.

Sami też jednak musimy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Poniżej kilka wskazówek.

Porady dla darczyńców Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy:

  • Każdy z wolontariuszy będzie wyposażony w identyfikator ze zdjęciem, numerem ankiety, adresem wolontariusza. Identyfikator musi być wypisany czytelnie. Zdjęcie musi być wyraźne, a wizerunek osoby na zdjęciu powinien odpowiadać wyglądowi wolontariusza,
  • Identyfikator musi mieć logo Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy,
  • Każdy wolontariusz musi nosić swój identyfikator na widocznym miejscu,
  • Skarbonka wolontariusza musi być oklejona banderolami Fundacji WOŚP. Na górze przy otworze do wrzucania pieniędzy powinien znajdować się wyraźnie napisany ten sam numer kwestującego, który widnieje na identyfikatorze.

W przypadku podejrzenia, że ktoś podszywa się pod wolontariusza WOŚP i posługuje się podrobionym identyfikatorem lub podejrzanie wyglądającą puszką, powinniśmy skontaktować się z Policją (numer telefonu alarmowego 997 lub 112) bądź też strażą miejską/gminną (numer telefonu alarmowego 986). Prosimy również o wszelkie informacje dotyczące podejrzanych zachowań napotkanych osób, które zagrażają bezpieczeństwu wolontariuszy i osób uczestniczących w imprezach organizowanych w tym dniu.

Porady dla wolontariuszy:

  • Prowadźcie zbiórkę pieniędzy w bezpiecznych miejscach:

- centra handlowe, w których zatrudnieni są pracownicy ochrony,
- główne ciągi komunikacyjne,
- miejsca dobrze oświetlone,
- miejsca, w których występuje duże natężenie ruchu pieszych,
- miejsca objęte monitoringiem kamer, itp.

  • Nie prowadźcie zbiórek w miejscach mało uczęszczanych, na źle oświetlonych ulicach, miejscach, które na Waszym osiedlu uznawane są za niebezpieczne.
  • Unikajcie prowadzenia zbiórek pieniędzy samodzielnie. W grupie jest zawsze bezpieczniej!!! Starajcie się zapewnić sobie towarzystwo innych wolontariuszy, a jeżeli to możliwe opiekę osób dorosłych.
  • Szczególnie ważne jest, abyście wracając do Waszego sztabu, po zakończeniu zbiórki pieniędzy, poruszali się w grupie, korzystajcie z pomocy Waszych znajomych, bliskich.

Wszystkim wolontariuszom życzymy bezpiecznego kwestowania.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
ReklamaZakład Pogrzebowy Hades S.C. 24/h 600451593, 781791731
Reklama
Izerbejdżan
amcarowe taxi
zbiórka
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: hansTreść komentarza: Polecam serial Ranczo.Tam od każdej inwestycji trzeba było zapłacić 15% zlecającemu w kopercie.Data dodania komentarza: 23.07.2025, 08:55Źródło komentarza: Jawność w praktyce. Zarobki, auta i kredyty władz miastaAutor komentarza: zdziwionyTreść komentarza: A gdzie to pisze że ukrainiec ?Data dodania komentarza: 23.07.2025, 08:13Źródło komentarza: Zwrócił mu uwagę na złe parkowanie, zobaczył brońAutor komentarza: KierowcaTreść komentarza: Przeczytaj jeszcze raz to co napisałem. Tak mi mówił instruktor jazdy. Ja jak tam jadę to oczywiście włączam kierunkowskaz.Data dodania komentarza: 23.07.2025, 07:58Źródło komentarza: Zjazd z głównej „na wprost”. Czy trzeba użyć kierunkowskazu? Policja rozwiewa wątpliwościAutor komentarza: AnnaTreść komentarza: Ja tam czasem jeżdżę rowerem i nigdy nie sygnalizuję nic ręką, natomiast zwracam uwagę, czy coś nie jedzie z prawej strony. A tam trzeba szczególnie uważać. Jednak mam pytanie. Może ktoś jeszcze będzie tu zaglądał: Czy jadąc przez Proszówkę w stronę Świeradowa główną drogą lekko skręca się w lewo, czy tam należy użyć kierunkowskazu? Ja włączam. Tam jest skrzyżowanie w prawo pojedzie się w miejsce, gdzie znajdują się zakłady mięsne, a w lewo na Świeradów. I tam zauważyłam, że niektórzy włączają, a niektórzy nie. To trochę inna sytuacja niż ta opisana, jednak .... Ja uważam, że tu należy wskazać kierunek. A co Państwo myślą?Data dodania komentarza: 23.07.2025, 07:42Źródło komentarza: Zjazd z głównej „na wprost”. Czy trzeba użyć kierunkowskazu? Policja rozwiewa wątpliwości
ReklamaPowiat Lubań
Reklama