Minister Zdrowia Adam Niedzielski oświadczył, że do końca roku zdefiniowany powinien być cały proces szczepienia personelu medycznego. - Będzie to pierwszy krok w realizacji rządowego programu szczepień - powiedział. Szef resortu zdrowia wyjaśnił, że w pierwszej grupie zostanie zaszczepiony cały personel medyczny, w tym także personel administracyjny, pomocniczy, zatrudniony w szpitalach oraz przychodniach.
Szef kancelarii premiera i pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk zapowiedział przedstawienie mapy podmiotów przeprowadzających szczepienia. Lista 509 szpitali węzłowych, realizujących szczepienia dla kadry medycznej oraz pracowników niemedycznych została przedstawiona w poniedziałek. Na liście znalazł się NZOZ Łużyckie Centrum Medyczne w Lubaniu.
Ponadto z Dolnośląskiego OW NFZ wśród świadczeniobiorców są m.in. Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Bogatyni, Zespół Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu, Wielospecjalistyczny Szpital - Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Zgorzelcu, Wojewódzkie Centrum Szpitalne Kotliny Jeleniogórskiej w Jeleniej Górze oraz Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Powiatowe Centrum Zdrowia sp. z o.o. w Lwówku Śląskim.
Szczepienie medyków, pracowników ochrony zdrowia oraz aptek na tzw. "etapie zero" ma rozpocząć się przed akcją szczepienia populacyjnego. Szczepienia mają przeprowadzić szpitale węzłowe w każdym województwie. Resort zwrócił uwagę, że część szpitali zadeklarowała szczepienie jedynie swojego personelu. Szpitale te nie zostały ujęte jako szpitale węzłowe.
Tak zwane szpitale węzłowe będą zbierać dane personelu medycznego i niemedycznego, który zostanie zaszczepiony w konkretnej placówce do 20 grudnia.
Napisz komentarz
Komentarze