Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nabór do Straży Granicznej

Chcesz zostać funkcjonariuszem Straży Granicznej? Już teraz możesz złożyć dokumenty w Placówce Straży Granicznej w Jeleniej Górze.
Nabór do Straży Granicznej

Po zmianie przepisów dotyczących ubiegania się o przyjęcie do służby w Straży Granicznej istnieje możliwość by osoba zainteresowana służbą złożyła wymagane dokumenty nie tylko w siedzibie Nadodrzańskiego Oddziału w Krośnie Odrzańskim ale również we wszystkich placówkach, m.in. w Jeleniej Górze. Dokumenty można składać po wcześniejszym umówieniu się pod wskazanymi na stronie internetowej NoOSG telefonami. Wyznaczony do przyjmowania dokumentów funkcjonariusz SG na placówce umówi się z kandydatem na odpowiadający mu dzień i godzinę i przyjmie od niego komplet dokumentów oraz wyjaśni przebiega całego postępowania kwalifikacyjnego.

Nadodrzański Oddział Straży Granicznej cały czas prowadzi nabór do służby. Szansę na przyjęcie ma każdy, kto pomyślnie przejdzie procedurę kwalifikacyjną.

O tym jakie wymagania należy spełnić mówią przepisy prawa. Służbę w Straży Granicznej może pełnić osoba: posiadająca wyłącznie obywatelstwo polskie, która w dniu przyjęcia do służby nie przekroczyła wieku 35 lat, o nieposzlakowanej opinii, niekarana za przestępstwa karne lub przestępstwa skarbowe, korzystająca w pełni z praw publicznych, posiadająca co najmniej średnie wykształcenie, zdolność fizyczną oraz psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, gotowa podporządkować się szczególnej dyscyplinie służbowej, dająca rękojmię zachowania tajemnicy oraz mająca uregulowany stosunek do służby wojskowej.

Nadodrzański Oddział Straż Graniczna szuka nowych funkcjonariuszy, którzy służbę podejmą na terenie jednego z trzech województw: dolnośląskiego, wielkopolskiego oraz lubuskiego. Kilkanaście etatów czeka także w placówce SG w Jeleniej Górze.

Straż Graniczna to formacja, w której każdy znajdzie swoje miejsc. Mile widziani są prawnicy, logistycy, też osoby które mają tylko średnie wykształcenie i właśnie skończyli szkołę średnią. Znajdzie się też miejsce dla osoby, która zechce zostać przewodnikiem psa służbowego, pirotechnikiem, funkcjonariuszem podejmującym interwencje specjalne na lotnisku lub dochodzeniowcem.

Jak wygląda rekrutacja do Straży Granicznej krok po kroku?

Najpierw trzeba wypełnić ankietę i złożyć odpowiednie dokumenty. Później kandydat przechodzi rozmowę kwalifikacyjną, poddawany jest testom psychologicznym, badaniu wariografem. Zdaje test sprawności fizycznej, test z wiedzy ogólnej oraz z wybranego języka obcego - testy te odbywają się już w Krośnie Odrzańskim. Po przejściu tego etapu kandydat jedzie na szkolenie, które obecnie trawa około 6 tygodni. Po szkoleniu trafia do swojej jednostki, w której będzie pełnił służbę.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

ReklamaZakład Pogrzebowy Hades S.C. 24/h 600451593, 781791731
Reklama
Wystawa Magdalenki
noc muzeów
faza
koncert dla M
festiwal nowogrodziec
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: GratulacjeTreść komentarza: Funkcjonariusze którym nie straszna była służba potrafią odnaleźć się i w cywilu, im mundur życia nie uratował.Data dodania komentarza: 15.05.2025, 20:25Źródło komentarza: Nowy komendant Straży Miejskiej w Lubaniu. To była formalnośćAutor komentarza: Jędrek*Treść komentarza: Doświadczenie to coś takiego, co dostajesz, ale tylko wtedy , kiedy nie dostajesz tego, co chcesz. Prawda panie Arkadiuszu?Data dodania komentarza: 15.05.2025, 20:23Źródło komentarza: Dyrektor ŁCR złożył wypowiedzenie. „Nie mogę dalej wypełniać tej misji”Autor komentarza: JolaTreść komentarza: Tam teraz są 3 dziewczyny nowe ze znajomością języków, te co odeszły były tam wiele wiele lat, może zbyt wiele... Jakaś tam sytuacja była nie do końca dobra pomiędzy pracownikami zwłaszcza w obliczu zmian. A W&W (3W?) to akurat w tym są dobrzy niestety...Data dodania komentarza: 15.05.2025, 20:18Źródło komentarza: Dyrektor ŁCR złożył wypowiedzenie. „Nie mogę dalej wypełniać tej misji”Autor komentarza: MaliniakTreść komentarza: W sieci wrze po nowych informacjach o Karolu Nawrockim. "Gazeta Wyborcza" ujawniła w czwartek, że Karol Nawrocki w 2010 r. zawarł z panem Jerzym Ż. umowę pożyczki na wyjątkowo wysoki - 20 procent. Z tekstu wynika, że senior, od którego ostatecznie kandydat PiS przejął mieszkanie, miałby problem ze spłaceniem samych odsetek od takiej kwoty. Ustalenia wywołały burzę w sieci, zwłaszcza wśród polityków oraz dziennikarzy. Nawrocki nie dał żadnych pieniędzy. On pożyczał temu człowiekowi na 20 proc.? Cała legenda z dobrym Karolem legła w gruzach. Lichwiarz. Chodziło o uzależnienie finansowe człowieka, aby zmusić go do oddania mieszkania?Data dodania komentarza: 15.05.2025, 20:13Źródło komentarza: Poszukujemy partnerów akcji charytatywnej "Po pierwsze pomagam!"
ReklamaPowiat Lubań
Reklama