Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna
Reklama

Straż Miejska ma nowy sprzęt

Straż Miejska w Lubaniu wzbogaciła się o mobilny defibrylator AED. Wykorzystywany podczas patrolu ulic Lubania pojazd służbowy wyposażony został w to niewielkie, ale bardzo ważne, wspomagające ratowanie życia urządzenie.
Straż Miejska ma nowy sprzęt

Autor: SM Lubań

Defibrylator serca stosowany jest najczęściej w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia podczas nieszczęśliwych zdarzeń lub nagłego zatrzymania krążenia. Jest urządzeniem medycznym, które analizuje pracę serca i w przypadku konieczności, za pomocą elektrod defibrylacyjnych, dostarcza do niego określoną energię elektryczną. W przypadku nieprawidłowego rytmu serca defibrylacja pozwala doprowadzić do ponownej stabilizacji jego pracy.

Zakupiony przez lubańską straż defibrylator to nowoczesne i spełniające wymogi normy militarnej MIL-STD-810G urządzenie, które poprzez swe oprogramowanie poprowadzi ratującego przez cały proces ratunkowy poprzez audiowizualne komunikaty.

Patrol straży miejskiej często przybywa na miejsce zdarzenia jako pierwszy, defibrylator ułatwi strażnikom udzielenie pierwszej pomocy jeszcze przed przyjazdem karetki pogotowia.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Mik 17.08.2020 22:10
Nie umniejszając nikomu, widziałem podobne urządzenie na wyposażeniu jednej jednostki OSP w powiecie lwoweckim. Jeden z duchów niemal sam wymagał jego użycia podczas, gdy musiał przykleić elektrody osobie poszkodowanej w wypadku drogowym, rower vs samochód. Mieć, a wykorzystać, oby nie było takiej potrzeby Panowie i Panie.

emeryt 17.08.2020 21:37
A moze tak troche z buta bedzie zdrowiej i ludzie powiedza ze miejska troche dziala.Osobiscie jestem ciekawy kiedy ktos zajmie sie osobami ktore parkuja majac karty dla niepelnosprawnych a dziadkowie dawno nie zyja.Nastepna sprawa od kiedy na ulicy jednokierunkowej mozna parkowac po lewej iprawej /kopernika/.

Tomcii 17.08.2020 21:14
Super ale rozumiem że panowie mają odpowiednie szkolenie do tego typu urządzeń ?

Gość 18.08.2020 10:23
Akurat obsługa tego urządzenia jest bardzo prosta, dziecko sobie z tym poradzi. Urządzenie jest zaprogramowane tak aby instruować obsługującą go osobę co i jak wykonywać.

era 18.08.2020 10:48
Do defibrylatorów na dworcach pkp też muszę mieć szkolenie jak zobaczę, że ci pikawa szwankuje? Może się nad tym zastanowić...

Loko 17.08.2020 20:40
O maseczki znaleźli chłopaki. Do ttej poory nie mieli

ReklamaZakład Pogrzebowy Hades S.C. 24/h 600451593, 781791731
Reklama
Izerbejdżan
zbiórka
Poradnia
powstanie
trio jaz
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaPowiat Lubań
Reklama