Jutro ogólnopolska akcja policji, kierowcy na celowniku

  • 14.07.2022, 15:36 (aktualizacja 14.07.2022, 17:14)
  • Źródło: KGP
Jutro ogólnopolska akcja policji, kierowcy na celowniku

Podziel się:

Oceń:

W ciągu dnia szczególnym nadzorem zostaną objęte miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków drogowych, których przyczyną jest nadmierna prędkość. Na piątek, 15 lipca w całym kraju zaplanowano działania pod nazwą „Kaskadowy pomiar prędkości”.

Policjanci, w ramach działań, będą prowadzili pomiary prędkości zarówno statycznie (co najmniej dwa punkty pomiaru prędkości na tym samym odcinku drogi), jak i dynamicznie przy użyciu pojazdu z wideorejestratorem. Szczególną rolę odegrają policjanci z Zespołów pn. „SPEED”, których głównym zadaniem jest przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drodze takim jak m.in. przekraczanie prędkości.

W 2021 roku kierujący pojazdami spowodowali ponad 20 tys. wypadków drogowych, z czego 5 254 powstało na skutek niedostosowania prędkości do warunków ruchu. W   zdarzeniach tych śmierć poniosły aż 793 osoby.

Należy pamiętać, że przy dużych prędkościach nawet najlepiej wyposażony samochód nie daje gwarancji kierowcy i pasażerom na przeżycie wypadku drogowego.

Policjanci apelują do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zdejmowali nogę z gazu w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają zachowania szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m.in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz w rejonie skrzyżowań.

Pamiętajmy! Bezpieczna prędkość to taka, która zapewnia kierującemu panowanie nad pojazdem - dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni i własnych umiejętności. - czytamy w policyjnym komunikacie.

Źródło: KGP

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

hans
hans 15.07.2022, 11:59
Dobrze że są kierowcy bo kogo łapała by policja?
Mieszkaniec
Mieszkaniec 14.07.2022, 21:58
I dobrze niech stana w zarębie i złapią tego cpuna z pałacu motor kradziony policja zabrała to teraz jezdzi drugim,gdzie tu sprawiedliwosc,to normalnie temat dla uwagi.bo normalnie to policja nie zrobi z nim porządku.ilez mozna jezdzic i jezdzic i nic i krasc no prosze was....
Szofer
Szofer 14.07.2022, 21:37
Policjanci apelują do kierujących, aby ....
=============
Skończcie wreszcie z tymi jałowymi i sztampowatymi apelami. Rzygać się od tego chce. Policja ma egzekwować przestrzeganie przepisów z całą bezwzględnością. Apelować to może żona do męża (albo na odwrót) aby się podczas kierowania opanował i stosował do norm stanowionych i zasad techniki jazdy.

Pozostałe