Podsumowanie wczorajszej akcji Prędkość - mandaty i jedno zatrzymane prawo jazdy

  • 06.07.2022, 16:53 (aktualizacja 06.07.2022, 17:02)
  • Źródło: KPP Lubań
Podsumowanie wczorajszej akcji Prędkość - mandaty i jedno zatrzymane prawo…

Podziel się:

Oceń:

W trakcie wczorajszej akcji "Prędkość" lubańscy policjanci skontrolowali 32 kierowców i nałożyli 23 mandaty. Kierująca BMW jechała 102 km/h na DK30, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50km/h - kobieta straciła prawo jazdy na trzy miesiące.

Lubańska drogówka wczoraj prowadziła działania „Prędkość”. Policjanci wyposażeni w mierniki prędkości kontrolowali prędkość kierowców na drogach powiatu lubańskiego. Pod „lupę” mundurowi wzięli szczególnie te szlaki komunikacyjne, na których najczęściej dochodzi do naruszeń przepisów ruchu drogowego, a więc w szczególności drogę krajową numer 30.

Drogówka skontrolowała 32 pojazdy, ujawniając 23 przekroczenia prędkości przez kierujących. Mundurowi także zatrzymali uprawnienia do kierowania pojazdami za przekroczenie prędkości. Kierująca BMW na  DK30 przekroczyła prędkość o 52 km/h, jadąc z prędkością 102 km, w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Kobieta została ukarana mandatem, ponadto policjanci nałożyli na nią również punkty karne. Starosta właściwy ze względu na miejsce zamieszkania wyda decyzję o zatrzymaniu uprawnień do kierowania na okres 3 miesięcy.

Apelujemy, aby za kierownicą zapomnieć o pośpiechu i pamiętać, że będąc kierowcą ciąży na nas odpowiedzialność nie tylko za swoje – ale również życie innych.

 

Źródło: KPP Lubań

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Obserwator1
Obserwator1 06.07.2022, 18:26
Jest taki termin jak kontrolę pernamęntne a nie raz czy 2 razy do roku bo jak pokazuje statystyka tej akcji 80 proc.przekracza prędkość i jest to najczęściej powodem wypadków śmiertelnych.Czas na właściwe działania a nie akcje.

Pozostałe