Czy zawsze wzywać strażaków?

  • 13.06.2022, 12:53 (aktualizacja 13.06.2022, 13:10)
  • red.
Czy zawsze wzywać strażaków?

Podziel się:

Oceń:

Strażacy reagują na każde wezwanie, czasem jednak zdarza się, że po przyjeździe na miejsce opadają im ręce, a wiara w ludzki rozsądek zostaje lekko nadszarpnięta. W niedzielne popołudnie miała miejsce dokładnie taka interwencja.

Ze zgłoszenia wynikało, że blisko zabudowań na ul. Warszawskiej w Lubaniu płonie kilka arów trawy, co zagraża budynkom. Na miejsce natychmiast skierowano zastęp straży pożarnej, by ugasić ogień i usunąć zagrożenie.

Po przyjeździe na miejsce okazało się, że tli się nie więcej niż 3 m2 skoszonej trawy, a zagrożenie można było usunąć zadeptując butami i dokładnie w ten sposób „pożar” został ugaszony.

Warto pochwalić, że to nie był fałszywy alarm, jednak czasem zanim wezwiecie służby przeanalizujcie, czy warto wzywać kilkutonową ciężarówkę z zastępem strażaków na pokładzie.

red.

Zdjęcia (2)


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Iwona
Iwona 13.06.2022, 23:43
U nas wszystko jest upolitycznione.Niezasadne wezwanie służb powinno być odpłatne. Nie moze tak być bo delikwent się obrazi i nie pójdzie na wybory..Koszty ponoszą podatnicy a to drobnostka, mamy przecież ciężarówki pełne pieniędzy..
Wego
Wego 13.06.2022, 21:17
A kto mi zwroci za buty?
Lato idzie w sandalach mam deptać?
Oni maja odporne ubrania .
asdfgh
asdfgh 13.06.2022, 13:52
Mieszkańcy nie są od "deptania" pożaru. Nie dziwię się, że wezwano strażaków. Szkoda tylko, że służby miejskie gdy skoszą trawę nie raczą jej zebrać i wywieźć. Później są takie sytuacje

Pozostałe