Leśna. Groźnie dachowanie na ul. Baworowo

  • 20.05.2022, 13:54 (aktualizacja 20.05.2022, 18:25)
  • eLuban pl
Leśna. Groźnie dachowanie na ul. Baworowo

Podziel się:

Oceń:

Mężczyzna który szedł właśnie do pracy z przerażeniem zobaczył jak auto kierowane przez jego ojca wylatuje z drogi, przebija płot i zatrzymuje się na dachu w jednym z przydomowych ogrodów.

Do zdarzenia doszło dziś około 10:40 na ul. Baworowo w Leśnej. Starszy mężczyzna wyszedł na chwilę z pracy by pojechać do sklepu po wodę, gdy wracał zasłabł za kierownicą. Auto pozbawione kontroli zjechało na przeciwległą stronę jezdni, przecięło chodnik, rozbiło przydrożny płot i dachowało w położonym metr niżej ogródku.

Świadek zdarzenia, który był opodal z przerażeniem rozpoznał auto swojego ojca.

Szedłem właśnie do pracy gdy zobaczyłem wylatujące z drogi auto, w ostatnich chwili, po kołpakach, poznałem samochód mojego ojca. - relacjonował nam zdenerwowany jeszcze mężczyzna.

Natychmiast ruszył z pomocą ojcu, który był przypięty pasami w leżącym na dachu aucie. Po chwili do akcji dołączył strażak Państwowej Straży Pożarnej z Lubania, który w czasie wolnym znajdował się akurat w pobliżu. Wspólnymi siłami pomogli opuścić auto kierowcy, który po kolizji z płotem i dachowaniu odzyskał przytomność.

Poszkodowany w zdarzeniu mężczyzna został przekazany przybyłym na miejsce zdarzenia ratownikom zespołu ratownictwa medycznego, którzy zdecydowali o przewiezieniu go do szpitala. Na miejsce oprócz zespołu pogotowaia zadysponowano policję, 2x JRG PSP Lubań i OSP Leśna.

Aktualizacja
W związku z tym, że odniesione przez kierowcę obrażenia skutkowały rozstrojem zdrowia powyżej dni siedmiu, policja zakwalifikowała zdarzenie jako wypadek.

eLuban pl

Zdjęcia (10)


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Jan
Jan 21.05.2022, 15:06
Ta, po nr tel na kołpakach zapewne...
Monika
Monika 21.05.2022, 10:29
Straszna tragedia
Przechodzień
Przechodzień 21.05.2022, 01:58
Pierwsi była karetka i policja a po chwili była straż
Wiecha
Wiecha 20.05.2022, 22:21
Auto marki....?

Pozostałe