Obywatelskie zatrzymanie pijanego w sztok obcokrajowca

  • 16.05.2022, 17:57 (aktualizacja 17.05.2022, 11:43)
  • red.
Obywatelskie zatrzymanie pijanego w sztok obcokrajowca

Podziel się:

Oceń:

Wioska, niedzielne południe i ludzie zmierzający chodnikiem i poboczami do kościoła. W tych okolicznościach Pan Przemek widzi przed sobą auto, którego kierowca nie jest w stanie prosto jechać, postanawia więc działać i zatrzymał pijanego obcokrajowca.

Ostatnio mieszkańcy coraz częściej wspomagają policję i pomagają w utrzymaniu bezpieczeństwa w regionie. Tym razem jeden z mieszkańców dokonał obywatelskiego zatrzymania po tym, jak zobaczył pijanego kierowcę jadącego zygzakiem przez Zarębę. Zdarzenie miało miejsce w niedzielę około 12.

Kierowca jadącego przede mną samochodu był kompletnie pijany, zagrażał wielokrotnie pojazdom z naprzeciwka i ludziom idącym chodnikiem do kościoła. - czytamy dziś w korespondencji od Pana Przemka.

Mężczyzna widząc, że za chwilę może dojść do nieszczęścia postanowił zatrzymać samochód, którym podróżowało dwóch mężczyzn. Gdy ci zorientowali się, że ktoś chce przerwać ich podróż, postanowili uciekać.

W końcu wjechali w pola, tam zajechałem im drogę i zabrałem kluczyki. Wezwałem policję, badanie wskazało 2.5 promila, byli to obywatele Ukrainy. - informuje Pan Przemek.

Lubańska policja potwierdza, że w niedzielę w Zarębie miało miejsce obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy.

Para młodych ludzi zauważyła, że kierujący Mazdą nie utrzymuje się na swoim pasie ruchu oraz stworzył zagrożenie w pobliżu przejścia dla pieszych. W tej chwili wobec 39-letniego obcokrajowca prowadzone są czynności w kierunku prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości  oraz prowadzenia pojazdu bez uprawnień. - wyjaśnia nam asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń, oficer prasowa KPP w Lubaniu.

Chwali się postawa młodych ludzi, którzy widząc pijanego za kierownicą postanowili działać. Dzięki temu w tej chwili czytacie o nieodpowiedzialnym kierowcy, a nie o kolejnej tragedii, która zwykle niszczy życie paru rodzin.

red.

Komentarze (29)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Radar
Radar 17.05.2022, 21:18
Podkreślanie, ze pijany kierowca był obywatelem Ukrainy, uważam za niepotrzebne. Bo jest zaraz święte oburzenie, zupełnie tak, jakby Polacy nigdy nie jeździli po pijanemu. Od razu nastąpił wysyp ksenofobicznych komentarzy na temat Ukraińców.
Xyz
Xyz 18.05.2022, 15:25
A właśnie ze podkreślać za każdym razem. Nie ważne czy Polak czy ukrainiec, mówić i pokazywać. Oni nie są nietykalne w tym kraju!!!
Monteskjusz
Monteskjusz 17.05.2022, 16:32
A tu orznęli babcię z radia Maryja. Chciała mieć więcej a w Piśmie Świętym stoi....
70-latka padła ofiarą oszusta. Straciła 170 tysięcy złotych
Z 70-letnią mieszkanką gm. Poniatowa skontaktował się przez internet fałszywy dyrektor żeglugi morskiej. Przekonał kobietę, że wysłał do niej przesyłkę, w której jest sejf z 500 tys. euro. Musiała zapłacić cło, żeby pieniądze stały się jej własnością. Starsza pani straciła 170 tys. zł.
============
Czytaj więcej na https://biznes.interia.pl/fina…
++++++++++++++++++++++++
Kiedy w TV i innych mendiach lecą ostrzeżenia - tacy jak ona wściubiają ryja w TW-TRWAM i w Radio Maryja...
Zdzichu
Zdzichu 17.05.2022, 15:33
Dostał areszt?
Miloszow-Lesna-Grabiszyce raj dla cpunow
Miloszow-Lesna-Grabiszyce raj dla cpunow 17.05.2022, 10:33
Szanowni policjanci czekaja na emeryture i udaja ze nie ma prolbemu z narkomanami i pijakami jezdzacymi po wioskach . Wychodzi na to ze obywatele sami musza brac sprawy w swoje rece.
Były
Były 17.05.2022, 22:45
I tak właśnie. Ja się doczekałem. Siedzę teraz, nic nie robię, a mam 40 lat. I kilka tysi co miesiąc wpada za free. Głupio ci? Trzeba było iść do policji, a nie teraz pierd....ić. Z***owałeś się stary parę lat temu, bo obiecywali złote góry. Niestety teraz musisz jeb...ć do śmierci i to ja z ciebie się śmieje
Brawo oby tak dalej
Brawo oby tak dalej 19.05.2022, 07:12
Mniemam ze z posteruneczku w Lesnej ? Schronisko leni i nieudacznikow nic dziwnego ze gmina idzie na dno a miasto to ostaja emerytow rencistow ewentualnie pijaczkow i cpunow.
ja
ja 17.05.2022, 09:39
czytając nagłówek juz wiedziałam ze to ukrainiec,bo tyle co oni kupuja alkoholu i młodzi i starzy ti nawet przebijaja lubańskich pijaczków
Rozsądny
Rozsądny 17.05.2022, 09:02
Odesłać na Ukrainę, zresztą na prośbę samych Ukraińców, którzy walczą o swój kraj. Oni już tam ich oduczą takiego zachowania...
I have
I have 17.05.2022, 08:32
Slava Ukraine, geroiom Slava
Kuchcik
Kuchcik 17.05.2022, 07:40
Nie chce nic sugerowac ale pan Szemek kilka chwil wczesniej odwiedzil moja kuchnie na ksieginkach i zakupil torebke ryzu. Po degustacji cos wspominal ze bedzie jak szeryf. Widac nie rzuca slow na wiatr.. Brawo!
Babunia
Babunia 17.05.2022, 22:06
Podaj adres to pan szemek szeryf wpadnie do ciebie z kolegami z policji po ten ryż czy co tam gotujesz
Kuchcik
Kuchcik 19.05.2022, 07:46
Babka zapraszam i Ciebie. Mozesz sie z nimi zabrac - oni znaja miejscowke i temat. Czesto gesto goszcze ich u siebie. Juz nakrywam do stolu i gotuje pozywny ryz w mojej kuchni na ksieginkach.
Xyz
Xyz 17.05.2022, 07:33
Brak słów.
Co ten człowiek w tym wieku tutaj robi,czy jego obecność nie powinna być gdzie indziej?
Marek
Marek 17.05.2022, 03:36
Na Ukrainę z nimi, do Mariupola, ich rodacy biją się za wolność a ci tutaj zapijają się, pewnie z nudów
ja
ja 17.05.2022, 09:40
a ja mam wrażenie że to cały świat broni ukrainy a ukraincy bawia sie u nas
abw
abw 16.05.2022, 23:58
Rezuny jeżdżą tylko "po pijaku".Do paki z nimi.U nas bezkarnie łamią przepisy ruchu drogowego tylko mośki!
Enigma
Enigma 16.05.2022, 22:37
Teraz będzie dodatkowy wysyp tych na podwójnym gazie, bo z siatek z zakupami nowoprzybyłych często wystają flaszki oraz wielopaki.
B
B 16.05.2022, 21:28
Chopy z Lubania jeechaly z tej miejskiej wiejskiej imprezy co byla w weekend.;-)
MNMNNMMN
MNMNNMMN 16.05.2022, 21:25
Ukrainiec w wieku 39 lat to chyba powinien w aktualnej sytuacji walczyć za ojczyznę, a nie dekować się za granicą. Odesłać do ojczyzny.
Moneta
Moneta 16.05.2022, 21:05
Pan Przemek konfident
60
60 18.05.2022, 10:15
60
Ja
Ja 17.05.2022, 22:03
Oczywiście ty bys pewnie napił się wódeczki i pojechał dalej gratuluje
ja
ja 17.05.2022, 11:37
a ty Moneta że tak powiem to masz problem ze zrozumieniem,głowa boli? p.Przemek uratował komus zycie nie koniecznie tym ***om naprutym ale moze komus z twojej rodziny lub znajomym.Jak mniemam myslenie troche cie boli ,ale sprubój....
Monet
Monet 17.05.2022, 14:14
Moji znajomi i rodzina najczensciej w niedziele pijom to sa niesmiertelni. a tak przy okazji -uje sie nie kreskuje. dzienkuje.
xxx
xxx 17.05.2022, 15:32
To,akurat się UJE.Otwóz słownik i najpierw zerknij,potem oceniaj.
Jan
Jan 16.05.2022, 20:51
Kierowca powinien być bezwzględnie odesłany do siebie, przecież cofanie uprawnień mija się z celem.
Jan
Jan 16.05.2022, 19:55
Będzie ich więcej .
Bhanshe
Bhanshe 16.05.2022, 19:45
Dobra robota!

Pozostałe