Zgorzelec. Zwłoki znalezione w garażu. Dwaj mężczyźni usłyszeli zarzuty

  • 09.05.2022, 13:20 (aktualizacja 09.05.2022, 14:58)
  • red.
Zgorzelec. Zwłoki znalezione w garażu. Dwaj mężczyźni usłyszeli zarzuty

Podziel się:

Oceń:

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o zmumifikowanych zwłokach mężczyzny znalezionych w jednym z pomieszczeń garaży należących do Starostwa Powiatowego w Zgorzelcu. Po kilkudniowym dochodzeniu dwóch mężczyzn usłyszało zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci.

W czwartek, 5 maja pracownicy Starostwa Powiatowego w Zgorzelcu dokonali makabrycznego odkrycia. Po otwarciu zamkniętego kilka miesięcy wcześniej garażu znaleźli wewnątrz zmumifikowane zwłoki mężczyzny. Pisaliśmy o tym w tekście Zgorzelec. Bezdomny zagłodzony na śmierć w garażach?.

Ujawniono zwłoki mężczyzny, które znajdowały się w jednym z pomieszczeń garażowych w budynku, który należy do Starostwa Powiatowego w Zgorzelcu. Pracownicy mieli przeprowadzić prace porządkowe i w ich trakcie po otwarciu jednego z pomieszczeń, ujawniono częściowo zmumifikowane ciało mężczyzny. Na miejsce została wezwana policja i prokurator. Przeprowadzone zostały oględziny. - informował w czwartek Tomasz Czułowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze.

Przez kilka dni policja pod nadzorem prokuratury prowadziła śledztwo mające na celu ustalenie tożsamości mężczyzny oraz jak doszło do tragedii. Już w czwartek mówiło się, że zmarły próbował wydostać się z garażu, którego drzwi od zewnątrz zostały zakręcone siedmioma wkrętami.

Prokuratura Rejonowa w Zgorzelcu przedstawiła zarzuty dwóm osobom, Wiesławowi H. i Arturowi K. zarzucono to, że w październiku ubiegłego roku w Zgorzelcu, działając w porozumieniu nieumyślne spowodowali śmierć, nieznanego na ten moment, mężczyzny.- poinformował Tomasz Czułowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze.

Mężczyźni, którzy usłyszeli zarzuty tłumaczyli się tym, że w garażu od wielu miesięcy koczowali bezdomni, którzy spożywali tam alkohol i zanieczyszczali obiekt odchodami. Panowie postanowili na własną rękę ukrócić ten proceder i zabezpieczyli drzwi wejściowe do garaży zakręcając je od zewnątrz wkrętami. Gdy to robili nie byli świadomi, że wewnątrz ktoś się znajdował.

Mężczyźni nie przyznali się do zarzucanych im czynów. Tłumaczyli, że zanim zamknęli garaże najpierw dokonali sprawdzenia, czy nikt w nich nie przebywa. Nieumyślne spowodowanie śmierci to czyn, który według artykułu 155 kk zagrożony jest karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat więzienia - mówi dla dziennikarzy NaStyku.pl Tomasz Czułowski, z Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze.

Śledztwo wciąż trwa, kolejnym etapem będzie zaplanowana na 12 maja sekcja zmumifikowanych zwłok. Jak ujawniła prokuratura, ma już pewne ustalenia co do jego tożsamości, jednak ze względu na prowadzone śledztwo nie może ujawnić dalszych szczegółów sprawy.

Sąd wobec podejrzanych zastosował dozór policyjny. Mężczyźni nie są związani ze Starostwem Powiatowym w Zgorzelcu.

red.

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Mieszkaniec
Mieszkaniec 09.05.2022, 14:24
W jakim garażu co wy piszecie chodzę koło tego codziennie jakoś tam garażu nie ma

Pozostałe