Potrącenie rowerzysty na DK30. Droga zablokowana

  • 23.04.2022, 15:47 (aktualizacja 23.04.2022, 15:55)
  • red.
Potrącenie rowerzysty na DK30. Droga zablokowana

Podziel się:

Oceń:

Do potrącenia rowerzysty doszło w sobotę kilka minut po 14. Z relacji świadków wynika, że mężczyzna nieprawidłowo poruszał się po drodze krajowej i wjechał pod koła jadącego w stronę Lubania VW Caddy. Ruch w miejscu zdarzenia został wstrzymany, a auta kierowane są objazdem przez Pisarzowice.

Do zdarzenia doszło na wysokości ogrodnictwa w pobliżu cmentarza w Pisarzowicach. Z relacji świadków wynika, że mężczyzna miał jechać przeciwną stroną jezdni w tym samym kierunku, w którym jechał VW. W pewnym momencie rowerzysta postanowił zjechać na prawy pas jezdni, nie sprawdzając czy nic za nim nie jedzie. W ten sposób doszło do zderzenia i upadku rowerzysty na jezdnię.

Niestety mężczyzna jechał bez kasku, a impet uderzenia o asfalt spowodował poważny uraz głowy. W tej chwili na miejscu pracuje zespół ratownictwa medycznego, który przygotowuje pacjenta do transportu. Droga w miejscu zdarzenia jest zamknięta, a ruch kierowany jest na objazd przez Pisarzowice.

W tej chwili na miejscu pracują policyjni technicy, którzy będą ustalać szczegółowy przebieg zdarzenia. Oficer prasowa KPP w Lubaniu informuje, że utrudnienia w na DK30 w miejscu wypadku powinny zakończyć się po 16.

Miejsce zdarzenia zabezpieczają 2XJRG PSP Lubań i OSP Pisarzowice.

red.

Zdjęcia (6)


Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Czytelnik
Czytelnik 26.04.2022, 17:12
Niestety Pan zmarł..
Klara
Klara 25.04.2022, 14:54
...a impet uderzenia o asfalt ...
===========
No tak, skoro był impet to i skutki musiały być też im...ponujące.
Bartek.
Bartek. 25.04.2022, 06:31
Kask,kask i jeszcze raz kask,.!!! Ludzie
leon
leon 24.04.2022, 09:32
Największą uwagę należy skupić na ludziach starszych, a wręcz w podeszłym wieku, im wydaje się, że są to czasy przedwojenne lub zaraz powojenne, a ludzi starych na rowerach przemieszcza się sporo i zazwyczaj nie przestrzegają oni żadnych zasad bezpieczeństwa, więc
powinni na nich zwracać szczególną uwagę inni użytkownicy ruchu drogowego. Jeszcze jeden problem jeśli chodzi o ruch drogowy, na który policja absolutnie nie zwraca uwagi, zabawa telefonami komórkowymi podczas jazdy, w przypadku kobiet robi to 11 na 10-kobiet, a najczęściej w miastach w trakcie manewrów na skrzyżowaniach.
Mężczyźni robią to bez porównania rzadziej, lub nawet zawieszają na te kilka sekund rozmowę.
Kobieta
Kobieta 24.04.2022, 12:08
Guzik prawda, telefony to plaga i płeć nie ma znaczenia.

To samo święte krowy na przejściach dla pieszych - ani się nie umieją zatrzymać przed przejściem, bo przecież mają pierwszeństwo ani nie umieją się nie gapić w ekran.
lokals
lokals 23.04.2022, 21:30
rower wygląda na cały, koło bez ósemki, tak z daleka

w tym miejscu jest teren zbudowany, 50km/godz ? ... no nie ... zwykle jadą auta z 70 lub lepiej, mało kto zwolni poniżej 60km/godz.

to samo jest w Nowej Karczmie, ...

wszystkim się spieszy

życzę rowerzyście zdrowia
Nieznajoma
Nieznajoma 26.04.2022, 12:28
Umarł
po prostu
po prostu 24.04.2022, 12:56
Nie wyrokuj jak nie znasz sytuacji. Auto jechało nie szybciej jak 60km/h, a to rowerzysta wjechał w bok samochodu przy drzwiach kierowcy.
ja
ja 23.04.2022, 17:14
Rowerzyści tak jeżdżą a zwłaszcza sobota,niedziela myślą że droga jest ich !!!
Fakać psy
Fakać psy 23.04.2022, 16:14
Gość poleciał pod prąd i ruch wstrzymany. Po co? Drugi będzie jechał? Czy wstrzymanie ruchu cis zmieni? Nieudolność milicji nie ma granic.

Pozostałe