Mściszów. Pożar w budynku mieszkalnym

  • 13.04.2022, 09:51 (aktualizacja 13.04.2022, 10:07)
  • red.
Mściszów. Pożar w budynku mieszkalnym Zdjęcia: OSP Pisarzowice, OSP Olszyna, OSP Radostów

Podziel się:

Oceń:

Dziś w nocy w jednym z gospodarstw w Mściszowie doszło do pożaru. Ogień pojawił się w jednym z pomieszczeń na parterze budynku.

Ogień w budynku mieszkalnym zauważono kilkanaście minut przed 3. chwilę później z wszystkich stron w kierunku Mściszowa jechały już znaczne siły straży pożarnej.

Po przyjeździe na miejsce pierwszych zastępów straży okazało się, że ogniem objęte jest pomieszczenie na parterze budynku. Jeszcze przed przyjazdem ratowników z budynku ewakuował się gospodarz, który jak się później okazało przez nieuwagę zaprószył ogień.

Dzięki szybkiemu powiadomieniu służb i sprawnej akcji strażaków budynek udało się uratować. Po piętnastu minutach od przyjazdu pierwszych ratowników ogień był już opanowany. Strażakom pozostało dogaszenie pogorzeliska i sprawdzenie przy użyciu kamer termowizyjnych, czy w stropach nie kryją się zarzewia ognia. Ostatecznie spaleniu uległo jedno pomieszczenie, nie było też osób poszkodowanych.

W działaniach udział brały 2 x JRG PSP Lubań, OSP Pisarzowice, OSP Mściszów, OSP Radostów, OSP Olszyna, OSP Henryków Lubański i OSP Siekierczyn.

red.

Zdjęcia (10)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe