Kłęby czarnego dymu nad Czerniawą

  • 25.03.2022, 14:12 (aktualizacja 26.03.2022, 17:07)
  • red.
Kłęby czarnego dymu nad Czerniawą Zdjęcia Czytelników

Podziel się:

Oceń:

Dziś około 12:40 na jednej z posesji w Czerniawie-Zdroju doszło do pożaru w którym spłonął garaż, zgromadzony w nim styropian i skład drewna.

Kłęby czarnego dymu unoszące się nad Czerniawą widoczne były z dużej odległości. To efekt pożaru do jakiego doszło na jednej z posesji przy ul. Sudeckiej. Najprawdopodobniej jako pierwszy zaczął palić się styropian zgromadzony w garażu. Szybko ogniem zajęło się drewno ułożone w bezpośrednim sąsiedztwie.

Gdy na miejsce dotarli druhowie OSP Świeradów-Zdrój zastali płonący garaż i zgromadzone przy nim drewno. Sytuacja była o tyle niebezpieczna, że garaż przylegał do budynku mieszkalnego. Strażacy najpierw skupili się na obronie budynku mieszkalnego, dzięki temu pożar nie rozprzestrzenił się i po chwili udało się opanować pożar garażu, a w końcu go ugasić. W tej chwil wciąż trwa akcja dogaszania pogorzeliska. Na miejscu pracują JRG PSP Lubań, OSP Świeradów-Zdrój, OSP Czerniawa, OSP Świecie, OSP Pobiedna i OSP Leśna.

red.

Zdjęcia (13)


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ja strazak
Ja strazak 25.03.2022, 16:08
Z tego ci sie orientuje nie ma jednostki osp Czerniawa druga kwestia na miejscu byla rowniez osp Pobiedna na dwa wozy ktora dojechała jako drugi zastęp zaraz za mercedesem ze świeradowa

Pozostałe