Pożar budynku gospodarczego w Zarębie opanowany na czas

  • 21.01.2022, 15:59 (aktualizacja 21.01.2022, 16:29)
  • red.
Pożar budynku gospodarczego w Zarębie opanowany na czas

Podziel się:

Oceń:

Ogień pojawił się w pobliżu komina budynku gdzie zlokalizowana jest stolarnia. Dzięki sąsiadowi, który na czas dostrzegł zagrożenie, udało się go ugasić we wczesnej fazie.

Zauważyłem, że pali się przy kominie. Od razu zadzwoniłem na 112, a syna wysłałem żeby znalazł sąsiada. Po 10 minutach od telefonu na miejscu byli już strażacy i przystąpili do gaszenia. Okazało się, że sąsiad był w domu i o niczym nie wiedział. - usłyszeliśmy od mężczyzny, który o pożarze powiadomił służby.

Gdyby pożar został zauważony kilkanaście minut później z pewnością straty byłyby o wiele większe. W na strychu budynku, który zajął się ogniem znajdował się skład z dużą ilością drewna.

Dzięki szybkiej reakcji sąsiada i sprawnej akcji strażaków spaleniu uległa jedynie część dachu przyległego do budynku stolarni. W tej chwili trwa dogaszanie pogorzeliska. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Na miejscu pracowali: pogotowie energetyczne, 4xJRG PSP Lubań, OSP Siekierczyn, OSP Pisarzowice oraz podnośnik PSP ze Zgorzelca. Na zabezpieczenie powiatu do remizy w Lubaniu zadysponowano drugi zastęp OSP Pisarzowice.

red.

Zdjęcia (13)


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Monia
Monia 22.01.2022, 10:40
Brawo Sąsiedzi!!!Medal dla nich!!!
Ciekawski
Ciekawski 22.01.2022, 10:18
To PSP Lubań nie ma swojego podnośnika? 🤔
Roman
Roman 22.01.2022, 10:57
No niestety żyjemy w "Bolzdze" kraju z kartonu, w którym tylko na Tvpis jest cud miód. Pieniędzmi szastają na lewo prawo a istotne sprawy są tuszowane, i najgorsze w tym wszystkim jest to, że jest to powszechnie tolerowane. Reżimowa telewizja pierze mózgi, i ludzie "myślą" że wszystko jest w jak najlepszym porządku. Niestety jeżeli ktoś ma coś w głowie (nie tylko sznurek trzymający uszy) to widzi jak jest i jak się żyje.
orzech
orzech 21.01.2022, 20:29
brawo dla Sąsiada! i strażaków!!

najlepszy stróż to dobry sąsiad, szkoda że nowi mieszkańcy wsi tego nie łapią, tylko siedzą w swoich domkach obrośniętych tujonami, a sami wpatrzeni w TV jak tam na innych wsiach żyją


Pozostałe