Niedzielne potrącenie pieszego na przejściu

  • 17.01.2022, 14:21 (aktualizacja 17.01.2022, 14:56)
  • red.
Niedzielne potrącenie pieszego na przejściu

Podziel się:

Oceń:

W niedzielę około 18:50 na przejściu dla pieszych przy skrzyżowaniu ul. Lwóweckiej i Grunwaldzkiej doszło do potrącenia pieszego.

Do potrącenia pieszego doszło na przejściu dla pieszych na wysokości parku przy ul. Lwóweckiej. Jak relacjonuje w komentarzach pod innym tekstem jeden z czytelników - poszkodowany leżał na asfalcie 30 minut, bo nie było karetki w pobliżu. Ostatecznie mężczyzna został przetransportowany do szpitala celem udzielenia pomocy medycznej.

Kierujący Toyotą Yaris nie ustąpił pierwszeństwa mężczyźnie znajdującemu się na przejściu dla pieszych w wyniku czego uderzył w pieszego przodem pojazdu. Kierujący Toyotą był trzeźwy. - usłyszeliśmy od asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń, oficer prasowej KPP w Lubaniu.

Zdarzenie ostatecznie zostało zakwalifikowane jako wypadek drogowy, co oznacza, że poszkodowany mężczyzna odniósł obrażenia skutkujące rozstrojem zdrowia powyżej dni 7.

Zdjęcie ze zdarzenia dzięki uprzejmości Pani Natalii.

red.

Komentarze (23)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Typ 1
Typ 1 18.01.2022, 14:11
Wina Tuska
Kierowca
Kierowca 17.01.2022, 22:33
A dlaczego nie informacji o tym, że to przejście jest praktycznie nie oświetlone, jak zresztą większość przejść dla pieszych w Lubaniu, a niektóre oświetlone są w taki sposób, że wręcz oślepiają kierowcę. W takich warunkach pogodowych,pieszego, ubranego w "maskujące" ubranie, tzn. bez żadnych odblasków , kierowca oślepiony światłami auta z naprzeciwka nie ma szans zobaczyć.
rrrrr
rrrrr 17.01.2022, 21:30
przejścia nie oświetlone *** w infrastrukturze jedziesz chyłkiem i zakosem żeby zawiasów nie rozwalić a mandaty walą ciekawe na co idą
Morfeusz
Morfeusz 17.01.2022, 20:36
J....e auta Coraz więcej Tego złomu !!!
N
N 17.01.2022, 19:51
A dlaczego nic nie ma o tym,że pieszy był pijany?
Lucyjan
Lucyjan 17.01.2022, 21:34
Problem w tym, że i pijany ma pierwszeństwo, chyba że... wskoczył gwałtownie na przejście.
Cezary Cezary
Cezary Cezary 18.01.2022, 10:54
Akuratnie w tym miejscu gdzie samochody jadą między 20 a 40 km/h ciężko mówić o wskoczeniu na ulicę.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 17.01.2022, 18:33
Gdyby nie Pan, który wysiadł chyba z Forda i rozpoczął pierwszą pomoc to nie wiadomo czy by to nie zakończyło się zgonem. Wstyd że tyle osób jeździło i tylko jeden Pan z rodziną się zatrzymał. Znieczulica - Medal mu się za to należy.
44
44 17.01.2022, 22:07
Nie do końca masz rację, nad tym portąconym pochylały się trzy osoby, więc nie było sensu zatrzymywać się samochodami na ulicy i robić zbyteczny tłok. Jechałem autem od strony obwodnicy kiedy ten potrącony już leżał, zbliżałem się do przejścia dla pieszych obok Urzędu Pracy i sory, że tak piszę ale babsko szło chodnikiem przy U.P. ubrane na ciemno z kapturem na głowie i wbiło się na przejście nawet nie popatrzyła w lewo a było ciemno. No ale zawsze winny kierowca. Z niepozdrowieniami dla tego babsztyla.
Xxxx
Xxxx 17.01.2022, 21:16
A ty pomogłeś czy stałeś obok?
Luiza
Luiza 18.01.2022, 09:23
Przecięż podał ci tempa maso społeczna że już nad tą babą było pochylonych trzech - to po co czwarty? Żeby nie miała czym oddychać?
Xxxx
Xxxx 22.01.2022, 04:21
To nie było do Pana 44 tylko do Mieszkaniec.
Tempa maso
Luban
Luban 17.01.2022, 17:10
Tak wlasnie sie gdzies ludzie spiesza dzisiaj kirowca z Inshape po godzinie 15 potracilby pieszą kolo pkp na przejciu . Zwolnij jedzenie nawet jak wystygnie to czlowieka nie rozjedziesz.
Lucek
Lucek 17.01.2022, 16:35
Posiadacie że uderzył pieszego przodem? A da się uderzyć pieszego na przejściu tyłem?
Oddo
Oddo 19.01.2022, 22:33
Tak cofając .
avanti
avanti 18.01.2022, 00:41
Da sie uderzyc bokiem internetowy filozofie.
lacenti
lacenti 18.01.2022, 09:27
Bokiem? Bokiem to może pieszy nadziać się na pojazd czyli się z nim zderzyć...
Ciekawe czym i jak by to udowadniano wine kierowcy...?
Gabriel
Gabriel 17.01.2022, 21:19
Oczywiście,że się da!!! Raczej każde auto ma bieg wsteczny, i często są potrącenia, gdy ktoś cofa, nawet na przejściu dla pieszych!!!
Donek
Donek 18.01.2022, 09:29
Ależ eś to wymyślił... Teoretycznie - tak, trzeba się zatrzymać zaraz przy przejściu i gwałtownie cofnąć... Chyba celowo...
No to już wypisz wymaluj science fiction!
Xxxx
Xxxx 17.01.2022, 21:16
Może cofając?
Jest taki bieg jak coś
Mieszkanka
Mieszkanka 17.01.2022, 15:44
Tydzien wczesniej na ul.Wojska Polskiego pijana 37latka dostala ataku padaczkowego na srodku przejscia dla pieszych.Kierowcy z obu stron zatrzymali sie.Pare osob udzielilo pomocy.Policja byla po 20min a karetka po 40 .
Policjant
Policjant 17.01.2022, 15:20
Ci ludzie na przejściu to teraz jak święte krowy . Wychodzą na pasy przed maskę samochodu i jeszcze łeb w drugą stronę nawet podziękowania nie ma .Wszystko kompletnie w *** mają później tak to się kończy
Obserwator1
Obserwator1 18.01.2022, 10:56
Uważaj bo możesz to być kiedyś Ty !Myślę że czasem chodzisz pieszo a licho nie śpi więc nie cwaniakuj!Co do niektórych
jeszcze nie dotarło że przepisy się zmieniły i trzeba być w czasie jazdy naprawdę ostrożnym! Miasto to nie autostrada!
Ewa
Ewa 17.01.2022, 23:49
I mało tego. Pykają gowniaze w telefon i idą myślą że są nieśmiertelni!!!

Pozostałe