Zatrzymano mężczyznę, który zamaskowany mógł dokonać napadu na sklep w Olszynie

  • 26.11.2021, 08:46 (aktualizacja 26.11.2021, 09:36)
  • red.
Zatrzymano mężczyznę, który zamaskowany mógł dokonać napadu na sklep w…

Podziel się:

Oceń:

Zatrzymano mężczyznę, który wśród licznych przestępstw ma najprawdopodobniej na koncie głośny napad na sklep w Olszynie Dolnej. Kryminalnym z lubańskiej komendy udało się postawić mu 15 zarzutów związanych z innymi przestępstwami, ma to szansę wyłączyć go z życia społecznego na najbliższe 15 lat.

31-letni Michał D. ma na swoim koncie kradzieże, włamania, kierowanie gróźb karalnych, zniszczenie mienia i posiadanie narkotyków. Po kilku miesiącach bezkarności 31- latek został zatrzymany i grozi mu teraz do 15 lat pozbawienia wolności. W trakcie ostatnich dwóch miesięcy policjanci otrzymali sygnały o kradzieżach, włamaniach oraz zniszczeniach mienia na terenie gminy Olszyna, które miał popełniać Michał D. Wszystkie zgłoszenia, szczegółowo analizowano i zbierano „twarde” dowody przeciwko mężczyźnie podejrzanemu o dokonywanie tych przestępstw.

Nieoficjalnie mówi się, że to właśnie on mógł dokonać głośnego napadu na sklep spożywczy w Olszynie Dolnej. Pisaliśmy o tym w materiale [WIDEO] Napad na sklep spożywczy w Olszynie. Policja prosi o pomoc w identyfikacji sprawcy. Jak się dowiadujemy, akurat tego przestępstwa nie udało się mężczyźnie udowodnić.

We wtorek (23 listopada) czytelnik poinformował nas, że na ul. Kolejowej w Olszynie lubańscy kryminalni zatrzymali Michała D. Mężczyzna na widok policjantów miał rzucić się do pieszej ucieczki, jednak po chwili został schwytany na terenie dawnej meblówki.

Z zebranego na tę chwilę materiału dowodowego wynika, że 31- latek mieszkaniec powiatu lubańskiego ma na swoim koncie 15 przestępstw, a wśród nich kradzież i zniszczenie mienia, kradzież prądu, włamanie do garażu, posiadanie znacznej ilości narkotyków, groźby karalne oraz naruszenie nietykalności cielesnej osób trzecich. Pokrzywdzeni oszacowali straty na ponad 23 tysiące złotych. - informuje asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń, oficer prasowa KPP w Lubaniu.

Z uwagi na konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania Policja wystosowała wniosek do Prokuratora o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania wobec podejrzanego. Sąd uwzględnił wszystkie wnioski prokuratora i zastosował trzymiesięczne tymczasowe aresztowanie wobec mężczyzny. W przeszłości, Michał D. był już karany za podobne przestępstwa. W związku z tym, że nie zaprzestał przestępczego procederu, przed sądem będzie odpowiadał jako recydywista. Grozi mu kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

red.

Zdjęcia (2)


Komentarze (26)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Anioł stróż
Anioł stróż 28.11.2021, 17:02
Już w Gimnazjum za czasów Słonia były narkotyki dużo dzieci się pouzaleznia£o, dilerzy stali za rogiem szkoły i czekali na swoje ofiary, zawsze parę złoty zarobili. Rodzina jęczała, dilerzy się cieszyli, a teraz jest jeszcze gorzej
Anioł stróż
Anioł stróż 27.11.2021, 21:38
Opamiętajcie się, litości dla swoich bliskich dla siebie samego, siebie samej, przestańcie ćpać, ludzie, ludzie
Jakmar
Jakmar 27.11.2021, 21:25
Jak na napad w Olszynie to Słoniu jest za wysoki, i przecież postać z filmiku z napadu miała kobiece ruchy
Anonim
Anonim 27.11.2021, 19:49
Aż mi wstyd ze posiadałam takie nazwisko jak on
Olszynianka
Olszynianka 27.11.2021, 14:04
Ciężko znaleźć trop widać przygotował się idealnie a na wyniki należy czekać skoro znasz środowisko Obywatel Olszyński powinieneś wiedzieć że to nie trwa dzień czy dwa..a po drugie policja zatrzymuje prokurator wypuszcza niestety
Jontek
Jontek 27.11.2021, 10:11
A przyjechał może BMW lub Audi? W najnowszych badaniach tak prezentuje się pierwsza piątka samochodowych marek, które zdaniem autorów badania wskazują na osobowość psychopatyczną ich właścicieli:
BMW (12,1)
Audi (11,7)
Fiat (7)
Mazda (6,4)
Honda (6,3)
halina
halina 27.11.2021, 09:31
Olszyna to jedno wielkie bezprawie .Dawno temu ryba zepsuła się od głowy i teraz smród roznosi się jak dym z komina po całej okolicy.
Niestety nikomu nie zależy na posprzątaniu tego guana.
Obywatel Olszyński
Obywatel Olszyński 27.11.2021, 08:49
Gość napadł na sklep pół roku temu, znany jest policji i do tego,, miejscowy,, a oni nie mieli tropu, masakra.... No ale jak są,, policjanci,, z Olszyny mieszani z różnymi sprawami to jak mogą swojego wydać, ręka rękę myje, wiem co mówię i piszę, bo znam to środowisko, niestety... Z tej dobrej i złej strony, ale jak to mówią najciemniej pod latarnia 🏮
Ć-do wora, wór do jeziora
Ć-do wora, wór do jeziora 27.11.2021, 01:11
A co się stało z jaworem, bo też go ostatnio nie widać?
1maja
1maja 27.11.2021, 19:41
Siedzi.
jwr
jwr 29.11.2021, 07:55
Na długo chociaż?
Czy kolejna resocjalizacja na rok?
Asa
Asa 26.11.2021, 18:39
Wkoncu będzie spokój nareszcie 👍
Krzysiek
Krzysiek 26.11.2021, 15:47
Takie ścierwo nie zasługuje na sąd a na *****. Powinien tak dostać w***, aby nie móc się ruszyć przez kolejne 15 lat. No, ale to kolejny vip, który będzie miał zagwarantowany byt w ciupie. No ***, normalnie ręce opadają.
Mrk
Mrk 26.11.2021, 14:19
To Słoniu ?
Asa
Asa 26.11.2021, 18:39
Tak
Olszyna
Olszyna 26.11.2021, 13:42
Gościu który zabił i zgwałcił matkę odsiedział 7 lat i siał postrach w Olszynie, nie powinien ujrzeć światła dziennego
oks
oks 26.11.2021, 16:46
nie zgwałcił tylko zabił
Olszyna wie
Olszyna wie 30.11.2021, 18:42
Zgwałcił własna matkę i zabił, MEGA PEWNE FAKTY, ćpun i morderca, ze taki typ jeszcze chodzi
Znawca
Znawca 28.11.2021, 01:05
Dokładnie. Nie wiem skąd pomysł z gwałtem. Choć zabójstwo niestety fakt.
Słoń sron
Słoń sron 27.11.2021, 19:42
Zgwałcił też. Info pewne
Ooo
Ooo 26.11.2021, 14:56
Kiepsko wyszła resocjalizacja.
Strach korzystać
Strach korzystać 26.11.2021, 10:42
A tam! Ktos slyszal dziś co wydarzylo sie na ul Dombroskiego szczur ugryzl kogoś w genitalia z toalety chcial wyjść drugie pietro ??Ktoś cos wie ?
Obywatel Olszyny
Obywatel Olszyny 26.11.2021, 10:03
Słoniu ? Dobrze niech wyłapią tych ćpunów w Olszynie. Ciągle kradzieże podpalenia i rozboje ...
Ulka_T
Ulka_T 26.11.2021, 09:40
Michał - no ładne imię, ale nazwisko "D"? Kolejny szmelc społeczny który ma jednoliterowe nazwisko? Jakaś moda na takie skrótowce zapanowała.
Anioł stróż
Anioł stróż 27.11.2021, 22:37
Szmelcem jest ten kto mu te narkotyki sprzedał i śmieje się że na nim zarobił
torba borba