Aktualizacja. Pożar budynku mieszkalnego w Platerówce

  • 27.09.2021, 10:00 (aktualizacja 27.09.2021, 10:01)
  • red.
Aktualizacja. Pożar budynku mieszkalnego w Platerówce

Podziel się:

Oceń:

Ogień zauważono w sobotę kilkanaście minut przed 17. Ogniem objęty był niezamieszkany dwukondygnacyjny budynek mieszkalny.

Gdy na miejsce dojechali strażacy zastali mocno rozwinięty pożar. Ogień obejmował już pierwsze piętro budynku, a płomienie trawiły jego dach. Walkę z pożarem rozpoczęli druhowie OSP Platerówka, którzy jako pierwsi dotarli na miejsce. Podano kilka prądów wody, a kolejne przybyłe na miejsce zastępy korzystając z aparatów tlenowych potwierdziły, że w budynku nikogo nie ma. Strażacy sprawdzający budynek wynieśli też z jego wnętrza okopconą już butlę gazową.

Ogień poczynił duże straty, zniszczył pierwszą kondygnację, strych i dach budynku. To czego nie strawił ogień zalała woda. W budynku nikt nie mieszkał, ale nie był on opuszczony. Ustaleniem przyczyn pożaru zajmuje się policja. Akcję gaśniczą zakończono przed 20., udział w niej brały OSP Platerówka, OSP Siekierczyn, OSP Grabiszyce, 2x JRG PSP Lubań i podnośnik PSP Zgorzelec. Na miejscu była również policja.

Aktualizacja
W niedzielę do spalonego budynku ponownie zadysponowani zostali strażacy.

Wyjazd do dogaszania wczorajszego pożaru i zabezpieczenia miejsca przed przyjazdem Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego z Legnicy - czytamy w mediach społecznościowych na stronie OSP Platerówka.

Jak się dowiadujemy, chemicy zostali wezwani, aby ustalić zawartość pojemników z chemikaliami, które policjanci znaleźli w jednym z pomieszczeń niezamieszkanego budynku.

red.

Zdjęcia (16)


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Cezary Cezary
Cezary Cezary 27.09.2021, 14:30
Ciekawe ciekawe, fabryczka piko czy pan degustator napojów malinowych usnął z petem...
Pożar
Pożar 27.09.2021, 14:19
Włosień pewnie nie wyjechał
Ja
Ja 28.09.2021, 15:22
Pewnie kierowcy nie było🤣
Dedektyf
Dedektyf 27.09.2021, 09:20
Skoro nikt tego nie chciał kupić - to podpala się i czeka na kasę z ubezpieczenia.

Pozostałe