Śmierć łosia po zderzeniu z osobówką. Uwaga w galerii drastyczne zdjęcie

  • 15.09.2021, 12:14 (aktualizacja 15.09.2021, 13:03)
  • red.
Śmierć łosia po zderzeniu z osobówką. Uwaga w galerii drastyczne zdjęcie Nadleśnictwo Bolesławiec

Podziel się:

Oceń:

Nadleśnictwo Bolesławiec poinformowało o zderzeniu z łosiem, które miało miejsce między Osiecznicą a Bolesławcem. Niestety jesień to czas, gdy częściej niż zwykle dochodzi do podobnych zdarzeń.

W powiecie lubańskim najczęściej dochodzi do zderzeń z dzikami i zwierzyną płową, choć nie z łosiami, bo te na naszym terenie są rzadkością. Dziś na stronach Nadleśnictwa Bolesławiec pojawił się post z którego wynika, że przynajmniej jeden łoś żył w naszym regionie.

Do postu załączono zdjęcie zmasakrowanej Mazdy Premacy. Jak informują leśnicy osoby podróżujące autem są całe, niestety łoś nie miał tyle szczęścia.

Między Osiecznicą a Bolesławcem samochód osobowy zderzył się z łosiem.

Na szczęście ludzie cali.

Niestety łoś nie miał szans....

Jesień zbliża się wielkimi krokami, a z nią utrudnione warunki drogowe.

Uważajcie na siebie i zwierzęta, one są u siebie....

Co roku z końcem lata dochodzi do większej niż zwykle ilości zderzeń z dziką zwierzyną. Zwierzęta wychodzą na drogi nie tylko w lesie, są też obecne na obrzeżach miast i na drogach biegnących wzdłuż pól uprawnych. Każdy kierowca, szczególnie nocą, powinien zachować ostrożność i zwracać uwagę na znaki informujące o tego typu zagrożeniach.

Zderzenie z dzikim zwierzęciem może być bardzo groźne w skutkach. Najprostszym sposobem uniknięcia kolizji z dziką zwierzyną jest po prostu zdjęcie nogi z gazu. Zawsze gdy wjeżdżamy w tereny leśne, bądź takie w których mogą pojawić się dzikie zwierzęta, odpuśćmy pedał gazu – to da nam większe szanse, gdy na jezdnię wtargnie nieoczekiwany gość.

Pamiętajmy również o tym, że gdy już dojdzie do takiego wypadku na drodze, to nie zostawiajmy potrąconego zwierzęcia samemu sobie. Istnieją ośrodki, w których otrzymają fachową pomoc i możliwość powrotu do naturalnego środowiska.

red.

Zdjęcia (2)


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Gesler
Gesler 16.09.2021, 09:13
Ciekawe w ktorej restauracji skonczy tenże łoś.W karcie dań jako kurczak w 5 smakach,czomber z łosia a może dodatek do pizzy?
Liquid
Liquid 15.09.2021, 21:45
Szkoda łosia i auta. Za to (jeśli były znaki o dzikiej zwierzynie) kierowca nie dostanie pomocy z OC. Łoś też rzadkie zwierzę... Smutno. Na szczęście, że nikomu się nic nie stało. Sam w tym miejscu walnąłem sarnę jakieś 2-3 lata temu, uciekła ale wątpię żeby przeżyła. A miałem koło 80 kmh.

Pozostałe