Patrol saperski detonuje wykopane pociski

  • 13.09.2021, 13:28 (aktualizacja 13.09.2021, 14:59)
  • red.
Patrol saperski detonuje wykopane pociski KPP w Lubaniu

Podziel się:

Oceń:

Na szczęście tym razem niewybuchy znaleziono w lesie, a nie w centrum miasta. Przybyli na miejsce saperzy z Bolesławca zdecydowali o zdetonowaniu ich na miejscu.

Pociski z czasów II wojny światowej znaleziono w lesie między Uniegoszczą a Radostowem Dolnym. Wykopali je członkowie Stowarzyszenia Miłośników Górnych Łużyc z sekcji detektorystów w trakcie legalnie prowadzonych poszukiwań zabytków. O znalezisku natychmiast powiadomiono policję.

Przybyły dziś na miejsce patrol saperski z Bolesławca zdecydował o detonacji ich w miejscu znalezienia. Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu zabezpieczają teren wokół miejsca detonacji tak, aby w trakcie działań saperów nikt się nie zbliżył.

red.

Zdjęcia (9)


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

podległy konserwatorom
podległy konserwatorom 13.09.2021, 15:53
Jak kopali w lesie to ciekawe czy wydzierżawili ten teren od LP :)
Sekcja Detektorystów-Lubań
Sekcja Detektorystów-Lubań 13.09.2021, 17:15
Aby uzyskac zgodę Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków na poszukiwania zabytków oraz innych przedmiotów niezbedne jest uzyskanie zgody od właściciela gruntow, w tym wypadku od LP
temat
temat 13.09.2021, 18:16
Na poszukiwania owszem LP wydaje zgodę, ale chcąc naruszać grunt na terenie LP należy dodatkowo wydzierżawić dany teren. Sam szukałem na zgodach więc wiem jakie są procedury. Takie dziwne czasy. Pozdrawiam
Sekcja Detektorystów-Lubań
Sekcja Detektorystów-Lubań 13.09.2021, 23:35
Jest Pan w błędzie
Nie trzeba, a tym bardziej dzierzawa jest niezasadna.
W razie dodatkowych pytań lub jakichkolwiek wątpliwości , zapraszamy do kontaktu poprzez profil na fb wyjaśnimy wszystko od A do Z.
Pozdrawiamy.

Pozostałe