Paralotniarz w opałach. Interweniował GOPR

  • 13.07.2021, 10:40 (aktualizacja 13.07.2021, 11:11)
  • Źródło: GOPR
Paralotniarz w opałach. Interweniował GOPR GOPR

Podziel się:

Oceń:

Dynamicznie zmieniające się warunki atmosferyczne sprawiły, że był to pracowity weekend dla ratowników Karkonoskiej Grupy GOPR.

Od piątku do soboty ratownicy interweniowali 7 razy.

- W sobotę prowadziliśmy działania ratunkowe w rejonie przełęczy Kowarskiej oraz Rudnika. W godzinach popołudniowych otrzymaliśmy zgłoszenie o paralotniarzu, który postanowił przyjrzeć się z bliska koronom drzew - relacjonują ratownicy.

Jak mówią, paralotniarz tym razem nie miał szczęścia. Do zdarzenia wyruszyły dwa zespoły ratunkowe ze stacji w Karpaczu oraz Jeleniej Góry.

- Po zlokalizowaniu, paralotniarz został zabezpieczony oraz bezpiecznie opuszczony na twardy grunt - czytamy na facebooku Karkonoskiej Grupy GOPR.

Źródło: GOPR

Zdjęcia (4)


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Radek
Radek 14.07.2021, 08:40
Ksiądz-parolotniarz też miał szczęście - to znaczy ręka opatrzności bożej zadziałała i stał sie cót. Jak Pan Bóg uratował księdza z Niskowej, który spadł z nieba
- Najbardziej bałem się zderzenia z ziemią. I wtedy krzyknąłem „Chryste ratuj”. Od tego momentu urwał mi się film – opowiada o swoim wypadku na paralotni ksiądz Kazimierz Migacz, proboszcz parafii w Ignalinie w Warmińsko-Mazurskiem, który pochodzi… z Niskowej. Historia duchownego obiegła wszystkie ogólnopolskie media. Nasz krajan niespodziewanie stał się gwiazdą tabloidów i wcale nie jest tym zachwycony.
https://sadeczanin.info/rozmowy-sadeczanina/jak-pan-bog-uratowal-ksiedza-z-niskowej-ktory-spadl-z-nieba
Jaa
Jaa 13.07.2021, 19:27
Obciążyć takiego kosztami akcji ratunkowej plus kilka tysięcy na GOPR i odechciałoby się na kolejny raz rumakować.

Pozostałe