Lubań. Zderzenie na Esperantystów

  • 19.04.2021, 15:09 (aktualizacja 19.04.2021, 15:21)
  • red.
Lubań. Zderzenie na Esperantystów

Podziel się:

Oceń:

Do zderzenia aut doszło około 13:45, gdy kierująca VW Polo wyjeżdżała z przyzakładowego parkingu.

Kierująca VW Polo wyjeżdżając z parkingu ZEHS wymusiła pierwszeństwo na innej kierującej, która jechała VW Golfem od strony skrzyżowania z ul. Wojska Polskiego. Golf uderzył w przód wyjeżdżającej z parkingu polówki. Auta po zderzeniu zablokowały dwa pasy jezdni.

Jak wyjaśniała nam kierująca VW Polo, widok na drogę przesłoniły jej auta stojące wzdłuż chodnika. Kobieta twierdziła, że wyjeżdżała powoli, ale niewiele widziała, mimo że wychylała się mocno do przodu.

W wyniku zderzenia kierująca Golfem odniosła obrażenia, co wymusiło konieczność przeprowadzenia szczegółowych badań w lubańskim szpitalu.

Ulica Esperantystów pozostanie zablokowana do czasu ustalenia, jak zostanie zakwalifikowane zdarzenie.

Na miejscu pracowała policja, straż pożarna i zespół ratownictwa medycznego.

red.

Zdjęcia (11)


Komentarze (19)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

kierowca 2
kierowca 2 22.04.2021, 16:29
Zgadzam się z Panem Kierowca -- Obserwator.
Kierowca
Kierowca 20.04.2021, 08:31
Ciekawe czy policjanty przy okazji wypisali mandaty wszystkim tym co zaparkowali na chodniku. Przecież złamali przepisy bo nie zostawili 1,5m wolnego chodnika. Tam powinien być znak zakazu parkowania i po problemie, może teraz Policja wystąpi z takim wnioskiem.
Jaro
Jaro 20.04.2021, 13:03
W całym Lubaniu tak parkują samochody i nikt nic z tym nie robi :(
Jan
Jan 20.04.2021, 09:43
Do tego chyba przybał inna służba miejska, no chyba, że osłaniali policjantów w czynnościach. Z drugiej strony brak aktualizacji jak zakwalifikowano zdarzenie...
Zenek
Zenek 20.04.2021, 16:54
Policjanta w liczbie 1. Tak 1 bo tylu jest w patrolu.
uuu5
uuu5 20.04.2021, 08:19
Zakład pracy ZEHS powinien w końcu zrobić dla pracowników odpowiednią ilość miejsc parkingowych aby nie zajmowali parkingu biedronki czy stali na chodnikach. Chociaż biedronka ma postawiony znak z regulaminem, ale nigdy nie zdarzyło się aby ktoś faktycznie respektował ten regulamin i jakieś auto zostało odholowane. Auta tam stoją tam godzinami i zajmują miejsca dla zwykłych klientów.
Kierowca-obserwator
Kierowca-obserwator 19.04.2021, 23:04
Ale tak między Bogiem a prawdą.... Zwróćcie uwagę na samochody z rejestracją DLW... Jest w nich coś "magicznego". Albo bez świateł, albo bez kierunkowskazu, albo na podwójnej, albo za szybko, albo wymuszenie pierwszeństwa, albo..., albo....
gfjs
gfjs 19.04.2021, 22:04
Parkowanie w takich miejscach powinno być zabronione. Zerowa widoczność, czekać tylko aż wszystko wróci do normalności, godziny szczytu, parking wzdłuż wjazdu do Inter Marche będzie kolejnym miejscem takich wydarzeń.
wojtek1512@wp.pl
[email protected] 19.04.2021, 21:10
Witam,
Na wstępie chciałbym dodać, że nie mam nic wspólnego z zaistniałym wydarzeniem.

Ludzie, ile w Was jest nienawiści i wszystkiego jeszcze co można przypisać do kategorii " negatywne".
Stało się, " rozlało się" i czasu nikt nie cofnie.
Brak jakiegokolwiek współczucia, tylko od razu każdy swoje " mądrości" wylewa.

Wszyscy chcecie robić porządek do okola siebie ale siebie samych nie widzicie!!!

Co za społeczeństwo...



Mieszkaniec
Mieszkaniec 19.04.2021, 16:51
Mają swój parking!!! Mimo to parkują na chodniku. I stało się, prędzej czy później i proszę jest dzwon. Ciężko się przejść 100-200 metrów? Na ul. Esperantystów mimo strefy ograniczonej prędkości mało kto się stosuje do oznakowania.
D.
D. 19.04.2021, 21:54
Mają? Ciekawe gdzie?
trelemorele
trelemorele 20.04.2021, 09:20
Mają nawet dwa ale najwyraźniej twój ciasny mózg nie ogarnia tego.
kawa
kawa 19.04.2021, 16:23
DLW i wszystko jasne.
D.
D. 19.04.2021, 21:58
Ja pierdziu!
Jak będzie PO, PL, DW itp to co powiesz?
Pojedziesz do osciennej mieściny z DLB na blachach i też się nie ogarniesz, uderzysz w kogoś i też będzie DLB- i wszystko jasne.
Zawsze uważałam, że kierowca odpowiada za swoje czyny a nie to jaką ma rejestrację 🤦
Ja
Ja 19.04.2021, 18:04
To że jest dzwon nie świadczy rejestracja bo DLB niczym się nie różnią od DLW
Tez ja
Tez ja 20.04.2021, 09:08
👏👏👏
Gregory
Gregory 19.04.2021, 16:06
Tam od dawna powinien być zakaz zatrzymywania się na całym odcinku. Co dzień ktoś na żyletki przejeżdża bo paniska stoją przy samym wejściu do zakładu.
Kierowca
Kierowca 19.04.2021, 16:05
ZEHS powinien zadbać o bezpieczeństwo i wystąpić z wnioskiem o lustro. Tam zawsze są auta wzdłuż zaparkowane i utrudniają widoczność.
Rob
Rob 19.04.2021, 15:48
Może pora już zabrać się za te zaparkowane po chodnikach auta. Nikomu już nie przeszkadza parkowanie na zakazie, wystarczy przejechać ul. Wrocławską do Rynku

Pozostałe