Ziścił się koszmarny sen kierowcy osobówki

  • 19.03.2021, 10:52 (aktualizacja 19.03.2021, 11:12)
  • red.
Ziścił się koszmarny sen kierowcy osobówki eLuban.pl/DLW112

Podziel się:

Oceń:

Kierująca Kia Sorento wyjeżdżając zza wzniesienia zobaczyła dwie ciężarówki, które zagradzały jej drogę. Z uwagi na warunki pogodowe, gwałtowne hamowanie niewiele dało i Kia wbiła się między TIR-y.

Do zdarzenia doszło na 41 km DK 30 w Radoniowie, na wzniesieniu drogi. W trakcie opadów śniegu w miejscu tym standardowo kierowcy samochodów ciężarowych nie mogą dojechać do szczytu wzniesienia i zatrzymują się na drodze. Dokładnie tak stało się dzisiejszego ranka.

TIR, który jechał pod górkę w Radoniowie, z uwagi na oblodzoną nawierzchnię drogi, stanął nie będąc w stanie dalej podjechać. Kierowca drugiego TIR-a widząc, że ten stoi próbował zjechać na lewy pas i wyminąć go żeby nie utknąć na drodze. Wtedy zobaczył, że z naprzeciwka zbliża się prawidłowo jadąca osobówka. Kierowca próbował maksymalnie zjechać do lewej strony wjeżdżając do rowu. Osobówka wbiła się między dwa TIR-y. Kierująca pojazdem osobowym trafiła do szpitala, na szczęście jej obrażenia skutkują rozstrojem zdrowia poniżej dni siedmiu także kwalifikujemy to jako kolizja drogowa, która została już zakończona mandatem karnym wobec sprawcy. Kierujący są trzeźwi. - poinformowała nas sierż. Olga Łukaszewicz, oficer prasowa KPP w Lwówku Śląskim.

Na godzinę 10:30 ruch w miejscu zdarzenia odbywał się już wahadłowo, jak zapewnia oficer prasowa lwóweckiej policji do 13. ruch na drodze krajowej powinien zostać już udrożniony.

red.

Zdjęcia (13)


Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Myślę, więc żyję
Myślę, więc żyję 20.03.2021, 04:53
Czy kierowca słusznie został ukarany mandatem? Podejmując manewr wyprzedzania ciężarówki, bez widoczności drogi ( wzniesienie ) świadomie doprowadził do sytuacji zagrażającej życiu i zdrowiu wielu osób, co kwalifikuje czyn jako stworzenie zagrożenia katastrofą w ruchu lądowym. Wystarczy bowiem przyjąć co mogłoby się stać, gdyby z górki zamiast osobówki pojawił się autobus wypełniony dziećmi. Do jakiej tragedii mogłoby dojść. Policja bezwzględnie powinna skierować sprawę do sądu. Mandat niczego takiego bezmózga nie nauczy, należałoby go wyeliminować z publicznych dróg na długo, długo.
El mucijos
El mucijos 19.03.2021, 19:11
Chłopaki wywrotaki to inna liga
xyz
xyz 19.03.2021, 18:01
I to ma być kierowca zawodowy w tej ciężarówce, którą wyprzedzał stojącego tira, przy takich warunkach pogodowych na drodze? D..a, nie kierowca! Widząc przed sobą zwalniającego tira, co, myślał, że może gość chce się odlać w tym miejscu? Skoro ten przed nim się ślizgał, to on w parę sekund go wyprzedzi w tych warunkach, bo lewa strona na 100% nie może być zalodzona? Czasem się zastanawiam, jakim cudem tacy 'artyści' dostają świadectwo kwalifikacji. Kiedyś kierowca zawodowy na tirze, to był ktoś. Mając tira przed sobą nie trzeba było się zastanawiać, co ten gość teraz wywinie na drodze. A mając np. spaloną żarówkę, zwyczajnie było by mu wstyd wyjechać tak w trasę i oślepiać jadąych z naprzeciwka. O tempora, o mores!
Zenon
Zenon 19.03.2021, 16:16
Ciekawe jak by kobiecie stalo sie coś poważniejszego. Gdzie zasada nie widzę nie jadę. Gdyby z naprzeciwka jechało jakieś mniejsze auto pasażerowie mogliby zginać ale tępakom w ich wielkich wozidełkach to wisi bo im sie przecież śpieszy i tacho goni i zarabiać też muszą a do tego takie postoje w skali roku dadzą 20 km mniej najechanych. Zbyt łatwo i zbyt lekką ręką prawo jazdy na kat. C+ E jest do zdobycia. W efekcie nie wszyscy ale wiekszosc kierowcow ciezarowek ma opinię jaką ma.
V730
V730 19.03.2021, 22:29
Ta zbyt latwo a pewnie masz samo b albo wozi cie zona ;)
Wilma
Wilma 19.03.2021, 15:34
To kto w końcu okazał się sprawcą ukaranym mandatem - ta Helga z Niemiec czy ten kontenerowiec z DBA?
HuwDu
HuwDu 19.03.2021, 13:55
Mam wrażenie że w GDDKIA siedzi sobie jakiś człowiek, który ma przed oczami sprawozdania z ilości wypadków na tym odcinku i cała ta sytuacja wprawia go w zachwyt, po prostu im się to podoba. Zasada im więcej, tym lepiej. Bo inaczej nie można tego wytłumaczyć. Rosnie tam kilka drzew na krzyż, jak trzeba to wycinają hektary zdrowych lasów. Tutaj jest problem. Jadące 2 ciężarówki przy normalnej prędkości muszą się od siebie maksymalnie oddalać żeby się zmieścić. Bo ciężko poszerzyć jezdnię. Jeszcze jakiś czas temu barany zaprojektowali tam spływy na wodę które jeszcze mocniej zwęziły jezdnię. No geniusze, ruch coraz większy, pojazdy coraz większe i cięższe. Żenada.
Igor
Igor 19.03.2021, 13:37
Taki pośpiech, że na foto 3 i 8 nie zalonili tablicy rejestracyjnej :)
Tirowiec
Tirowiec 19.03.2021, 11:38
Tiry na tory!!!!

Pozostałe