Wymuszenie pierwszeństwa przejazdu na DK30

  • 26.02.2021, 09:59 (aktualizacja 26.02.2021, 10:26)
  • red.
Wymuszenie pierwszeństwa przejazdu na DK30

Podziel się:

Oceń:

Przed 9. na skrzyżowaniu ul. Papieża Jana Pawła II i drogi 296 w kierunku autostrady doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych.

Do zderzenia doszło gdy kierująca Citroenem wjeżdżała na DK 30 z drogi 296 od strony Pisarzowic. Kobieta nie zauważyła jadącego w stronę Zgorzelca Audi i wyjechała wprost przed maskę.

W ostatniej chwili wyjechała mi wprost przed maskę, próbowałam ją jeszcze ominąć, ale gdy mnie zauważyła na środku skrzyżowania jeszcze zwolniła. - usłyszeliśmy od kobiety, która prowadziła Audi.

Niestety Citroena nie udało się ominąć, na szczęście Audi uderzyło w tył auta, omijając fotel kierowcy. Mimo to, kierująca Citroenem wymagała pomocy zespołu ratownictwa medycznego, który został zadysponowany na miejsce zdarzenia.

Na czas prowadzonych czynności ruch w stronę Zgorzelca kierowany był na objazd przez Pisarzowice bądź autostradą A4. Oprócz ZRM na miejscu pracowała również policja i JRG PSP Lubań.

red.

Zdjęcia (7)


Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Rolo
Rolo 27.02.2021, 07:23
Tam potrzebny jest fotoradar.
IQ
IQ 26.02.2021, 23:42
Jezdze ta droga codziennie parę razy. ...
Melepeci regularnie jada od strony Lubania w kierunku Zgorzelca. ..-uwaga :PRAWYM PASEM! !! ..poza tym gdy ktoś wyjeżdża (tak jak ta pani ) z podporzadkowanej -nie biorą pod uwagę tego ze skoro ktoś skręca na A4 to tuz za tym pojazdem pędzi inny (schowany l....
To trudny wyjazd. ..
Bywalec
Bywalec 26.02.2021, 12:28
Jak widać audica 50 km/h nie jechała - a po to jest tam z daleka widoczne ograniczenie. Co nie eliminuje winy paniusi z cytroena skoro wyjechała z podporządkowanej. Zwyczajowo pędza tam jeszcze będąc w obszarze zabudowanym - po gazie już po minięciu okolic kościoła.
Kierowca
Kierowca 26.02.2021, 11:29
Czy w Fordzie, czy w Citroenie to i tak trzeba zachować szczególną ostrożność wyjeżdżając z podporządkowanej.
do pajaca
do pajaca 27.02.2021, 14:08
Jakiś pajac dał palucha w dół, dając do zrozumienia, że nie zachowuje szczególnej ostrożności wyjeżdżając z podporządkowanej :))))) Pozdro pajac!!!
Hmm..
Hmm.. 26.02.2021, 10:28
To chyba citroen saxo a nie ford ale ok nie znam się widocznie 😉
Lubań
Lubań 26.02.2021, 10:25
W wypadku brały udział samochody marki Citroen i Audi więc skąd wziął się Ford?
Kierowca
Kierowca 26.02.2021, 10:23
Citroen saxo a nie ford 😉
eLuban.pl
eLuban.pl 26.02.2021, 10:28
Dziękujemy za uwagę. Poprawione ;)

Pozostałe