Kierowca pod wpływem narkotyków zabił pieszego

  • 22.02.2021, 15:35 (aktualizacja 22.02.2021, 16:23)
  • eLuban pl
Kierowca pod wpływem narkotyków zabił pieszego KPP Zgorzelec

Podziel się:

Oceń:

Do zdarzenia doszło w sobotę około 20. na drodze między Zgorzelcem a Bogatynią. 31-letni kierowca w trakcie wyprzedzania innego auta śmiertelnie potrącił pieszego.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 31-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego kierując pojazdem marki volkswagen nieprawidłowo wykonał manewr wyprzedzania i będąc na przeciwległym pasie ruchu potracił pieszego. Niestety w wyniku poniesionych obrażeń 47-letni mężczyzna zmarł na miejscu. - czytamy w policyjnym komunikacie.

Po sprawdzeniu kierowcy w policyjnych systemach okazało się, że 31-latek posiada sądowy zakaz kierowania pojazdami oraz decyzją starosty ma cofnięte uprawnienia. Co więcej, badanie narkotestem wykazało, że znajdował się pod wpływem metamfetaminy, a w pojeździe funkcjonariusze zabezpieczyli woreczek z suszem roślinnym.

Kierujący trafił do zgorzeleckiej komendy. Przeprowadzone badania wykazały, że zabezpieczony susz to marihuana w ilości z której można przygotować ponad 40 działek handlowych tego narkotyku.

Teraz mężczyzna za swoje czyny odpowie przed sądem.

eLuban pl

Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

arab
arab 22.02.2021, 23:11
A wiecie, że chłop osierocił ośmioro dzieci? Tak - 8, słownie OSIEM.
I to nie jest/nie była żadna patologia. Normalny, pracujący uczciwie człowiek. Po prostu szedł tamtędy.
Klaudia
Klaudia 23.02.2021, 22:39
A jak by to była patologia to co człowieka i rodzinny mniej szkoda ? kondolencje dla Rodziny
Cezary Cezary
Cezary Cezary 25.02.2021, 10:44
Nie, raczej rzadko trafia się rodzina wielodzietna która nie jest "patologią" , chyba o to chodziło Arabowi.
Igor
Igor 22.02.2021, 21:26
Tragedia to fakt. Dla mnie brakuje świadomości i informacji. Alkohol można obiliczyć i można się przeliczyć. 70% i tak jest na tzw. "kacu".

Kiedyś mówili, że głupia "trawka" 6 mc wychodzi z organizmu człowieka, w zwykłym badaniu krwi. Oczywiście każdą toksynę można poznać z badań włosa czy wycinku wątroby. Pytanie brzmi jak działają te narko testy.

Powinien powstać jakis porządny informator... skoro wiecej ludzi woli substytuty alko, zeby wstać bez kaca... i jak odnoszą się do tego testy (drogie i mało stotsowane) = jak również zwykłe badanie krwi, jko sądowne potwierdzenie.
Za dużo aktywnych odużeńców czy poprostu bedąc trzeźwym i tak wykrywa toksyny? Każdy artykuł zawiera wyniki badań, gdzie zwykłego pikola nie stać na takie cuda, jakie sa tam wykrywane... To samo słyszałem od pikoli po kontrolach narko testami i bylo ok po 24h ...

Może niech szanowna redakcja napiszę jakiś wiarygodny tekst w tej sprawie, zamiast mądrej wiedzy z komentarzy? Może to uświadomi kierowców zawczasu..... ?
997
997 23.02.2021, 14:55
Ale o co Ci chodzi? Jak cpałes to nie jedź- proste
Szary obywatel
Szary obywatel 22.02.2021, 18:29
No to ładnie sądowy zakaz i zabił pieszego,w dodatku nacpany, jakby i nas było prawo to 15 do puszki i by się nauczył jeden z drugim, a tak dadzą dozór policyjny i dalej młodzież będzie się świetnie bawić, ot cóż nasza cała Polska taka piękna....
Borys
Borys 22.02.2021, 16:02
A tam co drugi tak ma, no i to wszystko na dlw przeszlo koniec świata a z drugiej strony jest przepis po zmroku pieszy ma byc widoczny a nawet w Lubaniu czesto ktos wchodzi na pasy nie widoczny na czarno do tego pasy nie oswietlone żenada policja nic nie wymaga.
A6 C5
A6 C5 22.02.2021, 20:27
Szkoda chłopaka mam nadzieję że nie zostanie potraktowany przez pisowskie państwo z grubej rury.... Sam sobie gościu winny, nie oświetlony w takim miejscu szkoda gadać
xxz