×

W nocy spłonął dom w Szyszkowej

  • 23.11.2018, 04:39 (aktualizacja 23.11.2018, 07:47)
  • red.
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:
W środku nocy w płomieniach stanął budynek mieszkalny na terenie jednego z gospodarstw w miejscowości Szyszkowa w gminie Leśna.

Informacja o płomieniach wydostających się na dach budynku mieszkalnego wpłynęła do stanowiska kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Lubaniu około 2:40. Zgłaszającym był właściciel gospodarstwa, którego w środku nocy obudził trzaskający ogień.

Gdy na miejsce dotarły pierwsze zastępy pożar był już mocno rozwinięty, a płomieniami objęty był cały dach parterowego budynku mieszkalnego. Według właściciela, przyczyną pożaru był przestarzały piec centralnego ogrzewania. Budynek nie był ubezpieczony i niestety nie będzie się już nadawał do zamieszkania.

To już czwarty duży pożar do jakiego dochodzi na terenie gminy Leśna w ciągu ostatniego roku. 28 stycznia spłonął budynek przy ulicy Orzeszkowej w Leśnej, wówczas dobytek straciła jedna rodzina. Dokładnie dwa tygodnie później w ogniu stanął budynek w ścisłym centrum miasta przy ul. Sienkiewicza, tam bez dachu nad głową pozostało 10 osób. W trzecim pożarze, do którego doszło w nocy 23 lipca, swój dobytek straciły cztery rodziny. Dzisiejszej nocy dach nad głową stracił właściciel gospodarstwa, który na szczęście z pożaru wyszedł bez uszczerbku na zdrowiu.

W akcji udział brało 8 zastępów, w tym 3 JRG oraz OSP z Leśnej, Świeradowa- Zdroju, Siekierczyna, Szyszkowej i Czerniawy. Na miejscu była również policja oraz pogotowie energetyczne. Akcję zakończono o godzinie 7. Ustaleniem przyczyn pożaru zajmie się policja.

red.

Zdjęcia (46)

Podpięte galerie zdjęć:

Komentarze (19)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Bartosz
Bartosz 24.11.2018, 19:48
Dzien dobry, wraz z córką poszkodowanego prowadzimy zbiorke piniedzy na budowe nowego domu, bedziemy wdzieczni za wspracie i udostepnianie zbiorki. Pozdrawiam i dziękuję. link - https://zrzutka.pl/33396x
Zbiórka
Zbiórka 24.11.2018, 18:54
Istnieje zbiórka na rzecz poszkodowanego. https://zrzutka.pl/33396x
Dlb
Dlb 24.11.2018, 14:36
Naprawdę współczuję przeszłam niedawno też przez to samo wiem co to znaczy trzymam kciuki żeby było wszystko dobrze
MłotemCzarnąHołotę!
MłotemCzarnąHołotę! 24.11.2018, 14:09
Jakże to "nie był ubezpieczony" - a coroczne święcenia-podczas kolędowania przyjmował przecież szamana z amuletami i święconymi wodami!! A cały zestaw wiszących/stojących i leżących w mieszkaniu świętych amuletów w postaci obrazków, obowiązkowych u katoholików mandolików, krzyżyków i książeczek do nabożeństwa - to gips... !!? Samo błogosławieństwo-zaklęcie wypowiadane przez szamana swoją warstwę ochronną ma! Ps. Ileż to niepoliczalnych tysięcy pożarów w pełnym rozwinięciu udałoby się uniknąć gdyby wciąż ciemne niby w XVI wieku, stawiające w oknie święte obrazki wobec potęgi burzy tubylstwo - w cenie 2 paczek codziennych niczym "chleba naszego powszedniego" papierosków! - kupiło i zainstalowało pod dachem choć jeden czujnik dymu - niestety!!! Rok w rok, dzień w dzień płoną dobra wielkiej, nieporównywalnej z ceną czujnika dymu dobra a tubylstwo wciąż wiesza w pomieszczeniach szkaplerzyki, pęki poświęconych bazi, palmy wielkanocne wtyka za obrazy a wszystko w intencji ochrony przez te przedmioty gospodarstwa "ode złego" a mieszkańców - od chorób itp.! Że podobnie beznadziejnie jest z odgromieniem nowych, często od podstaw postawionych gospodarstw, stajni i.t.p. pomieszczeń hodowlanych, domów mieszkalnych nie piszę bo to bolesny w konsekwencjach fakt powszechnie obserwowany...
?
? 25.11.2018, 21:11
Obawiam się że potrzebujesz lekarza..
Kominiorz
Kominiorz 24.11.2018, 08:51
Jakie są potrzeby pogorzelców ? trzeba ludziom pomóc ,lista
Felicita
Felicita 25.11.2018, 17:17
Przede wszystkim niech im ktoś zafunduje na nowym polisę ubezpieczeniową i czujnik dymowy.
Gajowy
Gajowy 23.11.2018, 23:04
Jest to niemal pewne że osoby które krytykują inne komentarze i mówią o pomaganiu z pewnością same nie będą brały udziału w zbiórce ani żadnej innej formie pomocy dla poszkodowanego. Od słów do czynów !!!
o.Misjonarz
o.Misjonarz 23.11.2018, 21:41
Widocznie ich Bóg tak chciał. Poszły z dymem wszystkie gromnice i święte amulety, krzyżyki i szkaplerzyki a przede wszystkim pokropione święconką podczas corocznego kolędowania pomieszczenia...
Ktoś
Ktoś 23.11.2018, 20:13
Skrajna nieodpowiedzialność
Ktoś
Ktoś 23.11.2018, 20:06
A gdzie ubezpieczenie, przecież to nie są duże kwoty... a problemów mniej
Sąsiad
Sąsiad 23.11.2018, 19:04
...Stało się. Może zamiast zbędnych komentarzy powinni Państwo pomyśleć co czuję teraz człowiek pozbawiony dachu nad głową tuż przed zbliżającymi się świętami. Istnieje zbiórka odzieży i środków czystości. Warto się tym zainteresować i zrobić dobry uczynek dla potrzebującego. Nikt z Państwa nie chciałby być w podobnej sytuacji. To są zdarzenia losowe do których nikt nie chciał doprowadzić
Wstyd
Wstyd 23.11.2018, 18:55
Eksperci!!!A gdzie wyrazy współczucia???. Człowiekowi trzeba pomóc .Wstyd !!! Postawcie się na jego miejscu.
Komiorz
Komiorz 23.11.2018, 12:32
Jak zwykle remont komina odwlekany do następnego sezonu .
kawa
kawa 23.11.2018, 08:54
Przestarzały piec ? Dajcie spokój , to jakieś żarty , w jaki sposób wiekowy piec może spowodować pożar chyba , że ma takie dziury przez, które węgiel wypada a może komin nie czyszczony , może ktoś czegoś nie dopilnował . Pozdrawiam i troszkę logiki.
Strażak
Strażak 23.11.2018, 12:55
Według mnie nie jest to wina samego pieca, prawdopodobnie zawiniła nieszczelność przewodów kominowych. To są najczęstsze przyczyny pożarów, od komina zapalają się belki na strychu, pożar zostaje późno zauważony tym bardziej że był to środek nocy i dom jest praktycznie nie do uratowania. jedyna możliwość rozprzestrzenienia pożaru od pieca to nie zamknięte drzwiczki od paleniska. Ludzie oszczędzają kilka złotych na wymianie rury kominowej na nową i tracą cały dobytek warty kilka tysięcy...
ona
ona 23.11.2018, 10:00
No tak pomyslałam. I jak to możliwe, ze stary piec przyczyną pożaru poddasza? Chyba, że na strychu palili.
asdf
asdf 23.11.2018, 17:31
Serio? A o kominie słyszałaś?
ona
ona 23.11.2018, 18:38
To w takim razie nie pieca tylko komina.

Pozostałe