Potężny pożar w Olszynie

  • 26.09.2018, 18:20 (aktualizacja 30.09.2018, 15:43)
  • red.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Około 16. przy drodze wyjazdowej z Olszyny w kierunku Biedrzychowic wybuchł potężny pożar. Unoszący się nad miejscowością słup dymu widoczny był z kilkunastu kilometrów, płonął ciągnik i potężny stos drewna.

Dziś około 16. w takcie pracy przy robieniu zrębki drewnianej zapalił się ciągnik napędzający sieczkarnię. Mimo użycia gaśnic, osobom obsługującym maszynę nie udało się opanować zarzewia ognia. W efekcie spłonął ciągnik wart kilkaset tysięcy złotych. Ogniem zajął się też potężny stos drewna, składowany tam od wiosny.

Tu było całe pole porośnięte drzewami. Na wiosnę to wszystko oczyścili i ułożyli w stosy – usłyszeliśmy od jednego z mieszkańców Olszyny. - Przez lato dokładnie wyschło, dlatego teraz tak mocno się pali. 

W stosie składowane były gałęzie i pnie drzew, ułożone w literę L. Stos wzdłuż dłuższego boku liczył blisko 70 m długości. Około 18. otrzymaliśmy informację, że pożar udało się zatrzymać i teraz z użyciem ciężkiego sprzętu trwa jego dogaszanie. Na miejscu pracuje osiem zastępów straży pożarnej z powiatów lubańskiego i lwóweckiego.

red.

Zdjęcia (35)

Podpięte galerie zdjęć:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe