Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
czwartek, 9 maja 2024 09:38

Remis z Victorią Ruszów

12.09. 2013r. odbyło się spotkanie  Łużyce Lubań – Victoria Ruszów 1:1 (0:0). Mecz stał  na dobrym poziomie. Spotkanie obfitowało w dużą ilość strzałów i sytuacji podbramkowych oraz... upomnień udzielonych zawodnikom przez sędziego.

"Będzie w plecy" - tak słyszało się przed meczem. Trener Łużyc miał poważny problem kogo wystawić do tego spotkania. W podstawowym składzie zabrakło niemal połowy zawodników. Koniec końców na płytę boiska wybiegło, aż czterech juniorów a zdecydowana większość graczy nie przekraczała 20 roku życia. Przez to, a może właśnie dzięki temu udało się zremisować.

Arbiter tego spotkania pokazał łącznie  15 kartek żółtych oraz dwie czerwone, obydwie dla Victorii Ruszów w tym jedną po meczu. Wynik spotkania został ustalony w ostatnich 10 minutach meczu. Gola dla Łużyc strzelił Jakub Kościecha (80'), a  5 min później goście strzelili wyrównującą bramkę.

W składzie Łużyc zagrali: Kukiełka, Rogalski, Modzelewski, Stoń, Łotecki, Kuśnierz, Macioszczyk, Misiurek, Kościecha, Fereniec, Stanowski oraz w tym meczu rezerwowi : Baszak, Czułowski, Tomaszewicz, Pawłowicz.

Ponadto w tym samym dniu mecze swoje rozgrywali, ze zmiennym szczęściem, młodzicy oraz trampkarze Łużyc z Chrobrym Nowogrodziec. Młodsi zawodnicy doznali porażki, natomiast trampkarze pokonali swoich rówieśników z Nowogrodźca 1:0 po bramce Kacpra Skotarczaka.