Mieszkańcy ul. Łukasiewicza w Lubaniu od lat czekają na remont, bo to jedna z ostatnich ulic w mieście w tak złym stanie. W tamtym roku magistrat obiecał remont, jednak aby wyremontować drogę, najpierw należy uporządkować podziemną infrastrukturę wodno-ściekową. Lubańskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji przygotowało w 2024 roku dokumentację projektową dla tego zadania, a teraz rusza z realizacją inwestycji w obrębie ulic: Łukasiewicza, Spacerowej, Łąkowej i Włościańskiej.
Dzięki realizowanemu przez nas zadaniu, nowa przepompownia przy ul. Łukasiewicza odciąży przepompownię przy ul. Polnej. Ponadto przy ul. Łukasiewicza wybudujemy nowy wodociąg oraz instalację kanalizacyjną zarówno dla ścieków bytowych, jak i wód opadowych oraz drenażowych. Prace zakończymy jeszcze w tym roku, natomiast w 2026 roku rozpoczniemy prace przy ul. Włościańskiej. Po ich zakończeniu rozpocznie się II etap, polegający na modernizacji dróg i chodników. Zadanie to przeprowadzi już lubański samorząd – informuje Janusz Głuszek, Prezes Zarządu LPWiK Sp. z o.o. w Lubaniu.
Ulice Łukasiewicza, Spacerowa, Łąkowa i Włościańska dotąd nie miały profesjonalnego systemu gospodarki ściekami bytowymi z posesji i mieszkań budynków wielorodzinnych, jak również odprowadzania wód opadowych i drenażowych z ulic i chodników. Skutkowało to problemami technicznymi związanymi z funkcjonowaniem przepompowni ścieków przy ul. Polnej. Teraz ten stan rzeczy ulegnie zmianie, ponieważ nowoczesna przepompownia powstanie przy ul. Łukasiewicza i wyeliminuje ryzyko ewentualnych awarii.
Burmistrz obiecuje kompleksowy remont
To wielozadaniowa inwestycja, dzięki której nie tylko poprawi się system gospodarki wodno-kanalizacyjnej w tym rejonie miasta, ale również zostanie przeprowadzony kompleksowy remont nawierzchni dróg, chodników oraz przejść pomiędzy ulicami. Powstaną również nowe miejsca parkingowe i oznakowanie. Ponadto uporządkujemy system oświetlenia tych traktów i wzbogacimy go o elementy architektury miejskiej, takie jak ławki, kosze na odpady oraz niewielkie tereny zielone. Cały obszar objęty remontem zostanie odpowiednio zagospodarowany. Obecnie przygotowujemy się do projektowania tego zadania – zapewnia Burmistrz Wieczorek.
Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, całe przedsięwzięcie zakończy się do końca 2026 roku.

Napisz komentarz
Komentarze