Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaNeoPunkt Lubań sprawdź na Allegro

Gmina Lubań. Jarmark Wielkanocny w najbliższą niedzielę

Już w najbliższą niedzielę  o godz. 14:00 zapraszamy do udziału w Jarmarku Wielkanocnym. Na wszystkich tych, którzy zdecydują się spędzić popołudnie na placu rekreacyjnym w Henrykowie czekać będzie 21 wystawców z bogatą  ofertą rękodzieła wielkanocnego, domowych wypieków, swojskich wędlin i nie tylko. Nie zbraknie także występów  scenicznych z udziałem: Zespołu Cisowianki i Cisowianeczki z Henrykowa Lubańskiego, Klubu Seniora „Młodzi Duchem” z Pisarzowic, Klubu Seniora „Radostowanie” z Radostowa, Zespołu Marysieńki z Radostowa, dzieci z ZSP w Radogoszczy, ZSP w Pisarzowicach i ZSP w Radogoszczy, Kasi Hołodniak z Henrykowa Lubańskiego oraz Złotych Nutek z Lubania.

Przedstawiamy listę tegorocznych wystawców:

  • KGW Radogoszcz – rękodzieło, wypieki
  • KGiGW Radostów – regionalne art. spożywcze: babeczki, smalec z ogórkiem na pajdzie, gofry, orzeszki, ciasta bezowe, kawa, herbata, nachosy
  • KGW Łazowianki Pisarzowice – dekoracje świąteczne, art. spożywcze, świece
  • KGW Jałowiec – ciasta, rękodzieło
  • KGW Łużyckie Krużganki – ciasta, dekoracje, potrawy wielkanocne
  • Klub Seniora Mściszów – ciasta
  • ZSP Pisarzowice – rękodzieło wielkanocne, ciasta
  • ZSP Radogoszcz – ozdoby, ciasta, popcorn
  • Ilona Crecy z Henrykowa Lubańskiego – wędliny i swojskie wyroby,
  • Beata Miesiąc z Henrykowa Lubańskiego – swojskie wędliny, rękodzieło, pierniki wielkanocne
  • Irena Kunecka z Henrykowa Lubańskiego – serwetki, ozdoby szydełkowe, pisanki
  • Barbara Wojdowicz z Pisarzowic – ozdoby wielkanocne w formie zajączków-ręcznie robione
  • Iwona Purpur z Radostowa Średniego – wypieki, rękodzieło-palmy, stroiki, świeczki
  • Maria Stefańska z Kościelnika – kraszanki i stroiki wielkanocne
  • Lubańskie Stowarzyszenie Abstynentów Odnowa – origami wielkanocne
  • Natalia Sopoćko z Lubania – stroiki
  • Jadwiga Ruban z Lubania – ozdoby świąteczne na szydełku, zabawki-maskotki
  • Sprytne Babeczki – Olszyna Hand made szydełkowe i szyte (zabawki, torebki, chusty)
  • Marzena Fornal z Zaręby – wianki, koszyki, serwetki, bukiety
  • Krystyna Jarząb z Godzieszowa – rękodzieło
  • Maciej Zielonka z Kruszyna – świece sojowe, zestawy prezentowe.

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Świat daleki 10.04.2025 12:17
Przepraszam czy może ktoś podać bardziej dokładną lokalizację. Nie jestem z waszych terenów, a z chęcią bym przyjechała.

Jarmark 10.04.2025 13:30
Henryków Lubański 59-800, plac rekreacyjny ze sceną plenerową w centrum wsi przy kościele. Zapraszamy!

Ja tylko tak: 09.04.2025 18:28
Brakuje wśród wymienionych uczestników tylko K.K. z Kościelnika, reklamującej w necie (Facebook) jej kulinarne dzieła, oraz niezawodny "Thermomix".

Kasia 09.04.2025 17:50
Ale wystawców po zbóju fest kgw noi szkoły ponieważ rodzice przywiozą dzieci będzie sztuczny tlok hehe

Kgw 09.04.2025 21:09
A co, w Olszynie mieliście więcej?

Beata 10.04.2025 08:22
Kasia nic ująć nic dodać reżimu ciąg dalszy

Reklama
Reklama
Zajęcia korekcyjne
Rolki
owd
Wystawa Magdalenki
Szkrab
noc muzeów
LAWA
Koncert plenerowy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: XyzTreść komentarza: Jak zagłosują na rafałka albo drugiego z popisu, na mentzena, to już dawno jesteśmy sprzedani... Taka prawda..Data dodania komentarza: 30.04.2025, 13:29Źródło komentarza: Wybory 2025. Na kogo zagłosują młodzi? I czy w ogóle chcą iść na wybory?Autor komentarza: Gryf IzerskiTreść komentarza: Pijemy coli coli , Glin I inne dodatki w wodzie pitnej. Rolek nas truł latami i Edzia robi to samo. Złotówki nie wydała na poprawę jakości wody pitnej przez ro swojego urzedowania . Pani burmistrz nie informuje nas o niezdatnosci wody pitnej do spożycia. I to jest jej największe przewinienie. Może eluban zapyta w lubańskim sanepidzie o tegoroczne mandaty dla gminy ? To jest temat , o którym warto napisać .Data dodania komentarza: 30.04.2025, 13:21Źródło komentarza: Mieszkańcy zdecydują o przyszłości burmistrz. Referendum 15 czerwcaAutor komentarza: Masz duże mieszkanieTreść komentarza: Czy to prawda, że trzaskająca radna Marlena ma zamiar wziąść pod swój dach migrantów i innych inżynierów, których jej kandydat w ramach solidarności z UE wprowadzi masowo do Polski?Data dodania komentarza: 30.04.2025, 13:03Źródło komentarza: W Lubaniu drożej, bo krócej. W Zgorzelcu kwadrans za darmoAutor komentarza: SłowianieTreść komentarza: Może dość ogłupiania ludzi my mamy oczy uszy i widzimy co się dzieje w Polsce i w Europie.STOP umowie merkosur niszczącej nasze rolnictwo, STOP zielonej propagandzie, STOP imigrantom obcych kulturowo wwożonym przez niemcow do Polski, STOP ośrodkom dla imigrantów obcych kulturowo. STOP przyzwoleniu mordowania nienarodzonych dzieci.Data dodania komentarza: 30.04.2025, 12:54Źródło komentarza: Mieszkańcy zdecydują o przyszłości burmistrz. Referendum 15 czerwca
ReklamaPowiat Lubań
Reklama