Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Jak Apple Watch dba o Twoje serce?

Apple Watch to nie tylko gadżet, który świetnie sprawdzi się podczas treningu. Ten inteligent zegarek przekazuje nam bardzo ważne pomiary dotyczące serca i ewentualnych zaburzeń jego pracy. Jak Apple Watch dba o Twoje serce?
  • 01.02.2021 15:00
  • Autor: Grupa Tipmedia
Jak Apple Watch dba o Twoje serce?

Jak Apple Watch dba o Twoje serce?

Apple Watch z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Nic dziwnego. Te designerskie zegarki inteligentne świetnie sprawdzają się u osób uprawiających sport amatorsko lub zawodowo, dostarczając różne, ważne informacje związane z treningiem. Jednak to nie wszystko. W grudniu ubiegłego rok, marka z logo nadgryzionego jabłuszka udostępniła aktualizację dla swoich, autorskich systemów operacyjnych iOS/iPadOs, watchOS i macOS. Od tej pory w zegarkach Apple Watch znajdziemy funkcję powiadomień o niskiej wydolności organizmu podczas treningów kardio.

Jeśli masz zainstalowaną aplikację Zdrowie na iPhone i sparujesz go z Apple Watch Series 3 lub nowszej generacji, możesz sprawdzić poziom swojej kondycji. W przypadku, gdy wydolność będzie niska, Apple Watch da Ci sygnał ostrzegawczy. To funkcja, na którą czekało wielu miłośników inteligentnego zegarka. Tym bardziej że wspomniano w 2020. gdy miejsce miała prezentacja Apple Watch Series 6. Gigant z Cupertino zaskoczył kolejnymi zmianami. Jako użytkownik Apple Watch możesz sprawdzić poziom sprawności w swojej kategorii wiekowej. A to wszystko za sprawą pomiaru wartości VO2 max, który mierzy poziom wydolności sercowo-oddechowej.

Jak Apple Watch pomaga żyć zdrowiej?

Apple chwali się, że najnowszy model Apple Watch Series 6 pomoże żyć zdrowiej i aktywnej. Nowością w tym zegarku inteligentnym jest czujnik z apką, który umożliwia zmierzenie natlenienia krwi. To jeden z ważniejszych wskaźników ogólnego stanu zdrowia oraz samopoczucia. Genialnie sprawdzi się w czasie pandemii. Czujnik pokazuje, z jaką skutecznością przyswajasz tlen. Co więcej, wskazuje również, ile tlenu dociera do komórek. Nasycenie krwi tlenem mierzone jest zarówno w dzień, jak i w nocy. Może być na żądane albo w tle. Wybór należy do Ciebie!

EKG - zawsze i wszędzie

Apple Watch wyposażone są w czujnik EKG, który umożliwia uzyskanie pomiarów zawsze i wszędzie.  Elektrokardiogram powstaje w ciągu 30 sekund po naciśnięciu Digital Crown. Aplikacja EKG przekaże Ci wiele cennych danych. Poinformuje o symptomach migotania przedsionków i wyświetli jeden z  komunikatów:

  • rytm zatokowy - oznacza, że serce boje miarowo z częstością od 50 do 100 uderzeń na minutę,
  • migotanie przedsionków - informuje o nieregularnych biciu serca,
  • niskie lub wysokie tętno - komunikat oznacza, że bije za wolno, poniżej 50 uderzeń na minutę, albo za szybko - powyżej 120 uderzeń na minutę.

Zebrane dane można zapisać. Jeżeli coś Cię nie pokoi i masz jakiekolwiek wątpliwości, możesz wyniki pokazać lekarzowi, który na ich podstawie oceni czy wszystko jest w porządku, ewentualnie zleci dodatkowe badania czy wdroży odpowiednie leczenie. Jeśli chcesz mieć możliwość kontrolowania rytmu serca w każdej chwili, koniecznie postaw na Apple Watch.

Artykuł powstał we współpracy merytorycznej z https://idream.pl/watch-pl.html

--- Artykuł sponsorowany ---


Reklama
Rolki
owd
Wystawa Magdalenki
Szkrab
noc muzeów
LAWA
3 maj
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaPowiat Lubań
Reklama