Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
poniedziałek, 16 czerwca 2025 04:17
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna
Reklama

Gancarz nowym Marszałkiem Województwa Dolnośląskiego

Wbrew wyborczej arytmetyce to nie Michał Jaros z Platformy Obywatelskiej a Paweł Gancarz z PSL został wybrany podczas wczorajszej sesji Sejmiku Województwa Dolnośląskiego Marszałkiem Województwa. Nowy marszałek zdobył poparcie aż 28 radnych, przy 6 głosach przeciw.
Gancarz nowym Marszałkiem Województwa Dolnośląskiego
Paweł Gancarz, Marszałek Województwa Dolnośląskiego

We wtorek, 21 maja, podczas II Sesji Sejmiku Województwa Dolnośląskiego obecnej kadencji, radni zdecydowali o składzie nowego zarządu naszego regionu. W obradach udział wzięło 35 radnych.

W pierwszym głosowaniu przepadła z kretesem kandydatura Michała Jarosa - przy 12 głosach za, 21 przeciw i 2 głosach nieważnych. Oznacza to, że jego kandydatury nie poparło przynajmniej trzech radnych KO, która w sejmiku ma 15 radnych. Głosowanie było tajne, więc nie wiadomo kto się wyłamał.

W drugim głosowaniu kandydaturę Pawła Gancarza zgłosił Cezary Przybylski z Bezpartyjnych Samorządowców. Dopiero ta kandydatura zyskała poparcie radnych. Paweł Gancarz zdobył 28 głosów, przy 6 przeciw i jednym głosie nieważnym. Oznacza to, że jego kandydaturę poparli nawet radni PiS.

W ten sposób dzięki sojuszowi Trzeciej Drogi - PSL z Bezpartyjnymi Samorządowcami marszałkiem województwa został Paweł Gancarz z klubu PSL. PiS, choć poparł Pawła Gancarza, to zapowiada, że nie wchodzi w koalicję i będzie merytoryczną opozycją. 

Nowy marszałek zapowiedział, że będzie współpracował ze wszystkimi środowiskami chcącymi kontynuować dynamiczny rozwój Dolnego Śląska, niezależnie od barw politycznych.

Bardzo dziękuję radnym za zaufanie, jakim mnie obdarzyli. Deklaruję swoje zaangażowanie i oddanie na rzecz Dolnego Śląska oraz kontynuację ważnych dla mieszkańców projektów, jak choćby budowa Nowego Szpitala Onkologicznego czy zadania infrastrukturalne: drogowe oraz kolejowe. Dolny Śląsk to region wyjątkowy, miałem okazję przekonać się o tym wielokrotnie. Obiecuję, że będę o tę wyjątkowość dbał oraz ją rozwijał. Bardzo proszę państwa radnych o owocną współpracę – mówił z sejmikowej mównicy nowo wybrany Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Paweł Gancarz.

Wicemarszałkami Województwa Dolnośląskiego zostali Wojciech Bochnak z Koalicji Obywatelskiej i Michał Rado z klubu Trzecia Droga - PSL z poparciem odpowiednio 20 i 30 głosów radnych wojewódzkich.

Dolnośląscy radni zdecydowali także o wyborze Członków Zarządu Województwa Dolnośląskiego. Zostali nimi Jarosław Rabczenko z Koalicji Obywatelskiej oraz Natalia Gołąb z Trzeciej Drogi. Uzyskali oni kolejno 20 i 19 głosów poparcia.

Paweł Gancarz, urodzony w 1985 roku w Ząbkowicach Śląskich, od początku życia mieszka w Stoszowicach w powiecie ząbkowickim. Żonaty, ojciec dwójki dzieci, w wieku 29 lat objął stanowisko wójta tej gminy. Funkcję tę pełnił aż do 2023 roku, kiedy to podjął nowe wyzwanie jako wiceminister infrastruktury, gdzie odpowiadał za transport drogowy, drogi publiczne i bezpieczeństwo ruchu drogowego.

Edukację rozpoczął na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, gdzie zdobył tytuł magistra zarządzania. Swoją karierę zawodową rozpoczął w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, a także w Dolnośląskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu. Jednak jego ścieżka edukacyjna nie zakończyła się na wrocławskiej uczelni. Jest również absolwentem Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu oraz Krakowskiej Szkoły Biznesu na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie, gdzie ukończył studia typu Master of Business Administration in Community Management.

Poza życiem zawodowym, Paweł Gancarz jest aktywnym strażakiem-ochotnikiem i obecnie pełni funkcję wiceprezesa oddziału wojewódzkiego związku OSP RP we Wrocławiu.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

ocena 23.05.2024 18:32
No to PO***y zostały wyrolowane przez PSL, Bezpartyjnych i PiS

pamiętliwy 23.05.2024 10:05
Mój nieboszczyk dziadek mawiał - śmieci wiatr wydmu***e - miał racje!!!

Pingwin 22.05.2024 21:03
I pogonili Jarosa. a taki był butny i pewny siebie. to najlepsza informacja wczorajszego dnia. cieszy fakt że Bezpartyjni mają w zarządzie swojego wicemarszałka. to daje nadzieję na normalność

Miki. 22.05.2024 17:28
Co na to Tusk on zdrady nie daruje

seniorka 22.05.2024 13:52
Czyli mentalnie bez zmian . PSL dużo do PiS nie brakuje. Dlatego Pan Przybylski taki radosny. Smucą mnie zapewnienia,że wszystko dla dobra obywateli to tylko puste slogany. Jednak najbardziej śmuci brak myślenia przez zmanipulowane społeczeństwo. Prawda jest taka, wszystko dla układów, układzików czyli koryta a my na końcu jak się zamieścimy

Pl 22.05.2024 10:45
Jak to przeżyje sklepowa i pigi.

ReklamaZakład Pogrzebowy Hades S.C. 24/h 600451593, 781791731
Reklama
gry
głosowanie
Henryki 2025
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: xyzTreść komentarza: Imiona świętych, to niech noszą kościoły. Tak sobie myślę, że szkoła powinna uczyć, opierając się na faktach i nauce, i pośrednio sprawiać, by młodzi ludzie identyfikowali się ze swoim regionem i czuli dumę, że są Dolnoślązakami. I właśnie imię takiej lokalnej postaci, powinna nosić szkoła, bo to wiąże ją z regionem gdzie jest. Nadanie szkole imienia jakiegoś tam świętego, to pójście na łatwiznę, bo teoretycznie nie będzie budził kontrowersji (przecież każdy Polak to katolik, nie?), a że mamy w Radostowie świetną ochotniczą straż pożarną, no to nie trzeba było zbytniego wysiłku intelektualnego na patrona szkoły. To taka robota na odwal i po najmniejszej linii oporu. Czy np., co prawda nie bezpośrednio związany z Radostowem, ale z niedalekimi stronami, Caspar Schwenkfeld nie jest godzien by jego imieniem nazwać szkołę? Nikt o nim nie słyszał? To poszuka, kto to i skąd on. I właśnie o to chodzi. Tak wrasta się i identyfikuje ze swoimi okolicami. Pewnie znalazło by się jeszcze parę osób z historii naszych stron, godnych by ich imię nosiły szkoły.Data dodania komentarza: 15.06.2025, 19:16Źródło komentarza: Święty Florian patronem szkoły. Doniosła chwila w RadostowieAutor komentarza: KrystynaTreść komentarza: Miasto Lubań to Rynek i przyległe do niego ulice, Osiedle i reszta dzielnic traktowane są jako dodatek .Nie napiszę że ""Kiedyś "" to na nogach chodzili teraz jak nie ma samochodu to straży miejskiej nie widaćData dodania komentarza: 15.06.2025, 18:24Źródło komentarza: Nowy komendant Straży Miejskiej w Lubaniu. To była formalnośćAutor komentarza: xyzTreść komentarza: Ile kosztowało to lookowanie produktu? Ten tekst to nie informacja, tylko zawoalowany werbunek.Data dodania komentarza: 15.06.2025, 18:22Źródło komentarza: Trzydniowy program o prawdziwym wielbieniu BogaAutor komentarza: DorkaTreść komentarza: Twoim moczem cuchnie w całym Świeradowie.Data dodania komentarza: 15.06.2025, 17:40Źródło komentarza: Referendum w Świeradowie-Zdroju. Czy burmistrz straci stanowisko?
ReklamaPowiat Lubań
Reklama