wtorek, 14 maja 2024 11:01

XI Mistrzostwa SG w Strzelectwie. OSS SG Lubań na podium

Funkcjonariusze OSS SG w Lubaniu udowodnili, że mają dobre oko i pewną rękę. W trakcie trzydniowych XI Mistrzostw Straży Granicznej w Strzelectwie, drużyna z Lubania kilkukrotnie stawała na podium i ostatecznie zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Autor: OSS SG Lubań

Mistrzostwa odbyły się w dniach 12-15 grudnia 2023 r. na krytej strzelnicy Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu.

W rywalizacji wzięły udział trzyosobowe drużyny reprezentujące oddziały i ośrodki szkolenia Straży Granicznej.

- SHOOT OFF.
Rywalizacja w klasyfikacji indywidualnej kobiet i mężczyzn była bardzo zacięta i o kolejności miejsc na podium decydowały detale i ułamki sekund.

Klasyfikacja indywidualna kobiet:
1 miejsce - mł. chor. SG Paulina TOMCZYK - Nadwiślański Oddział SG - 264,60%
2 miejsce - sierż. SG Ilona WIŚNIOWSKA (OSS SG w Lubaniu) - 263,61%
3 miejsce - sierż. szt. SG Bernadetta  PODOLAK - Nadbużański Oddział SG - 234,12%

natomiast wśród mężczyzn:
•    mł. chor. SG Kamil JAKIMIEC - Podlaski Oddział SG)

W kategorii najlepszy strzelec NSZZ FSG pierwsze miejsce zdobyli: mł. chor. SG Paulina TOMCZYK - Nadwiślański Oddział SG oraz ppłk SG Łukasz KARLIŃSKI - OSS SG w Lubaniu.
W klasyfikacji drużynowej Straży Granicznej  pierwsze miejsce zdobyła drużyna gospodarzy, czyli Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu (967,70%), drugie miejsce zajęła reprezentacja Nadwiślańskiego Oddziału SG (946,17%) natomiast trzecie miejsce zajęła drużyna z Bieszczadzkiego Oddziału SG (921,53%).

Medale, puchary i dyplomy zwycięzcom wręczali Komendant Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych SG w Lubaniu płk SG Mariusz Ceckowski oraz Zastępca Komendanta ds. dydaktycznych płk SG Tomasz Różański. Współorganizatorem zawodów był Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Funkcjonariuszy Straży Granicznej, który udzielił wsparcia finansowego przy organizacji mistrzostw.