niedziela, 28 kwietnia 2024 02:53

,,Orka" Lubań wraca z medalami z Zimowych Mistrzostw Dolnego Śląska

Bardzo dobry start zaliczyli pływacy UKS „Orka” Lubań podczas Zimowych Mistrzostw Dolnego Śląska w pływaniu. Zawodnicy lubańskiego klubu wywalczyli łącznie 13 medali i zajęli wysokie VI miejsce w klasyfikacji drużynowej!

Autor: Orka Lubań

Na zorganizowanych przez Dolnośląski Związek Pływacki mistrzostwach wystartowało ponad 600 zawodników z 32 klubów pływackich naszego regionu, a medale rozdano w 30 konkurencjach pływackich.

Pierwszego dnia zawodów rywalizowały ze sobą dzieci z rocznika 2011 i 2012. Wśród najmłodszych zawodników Orkę Lubań reprezentowali Filip MORYTO i Zuzanna SAWICKA.

Bardzo dobre zawody zaliczył Filip, który zdobył 4 medale w tym 2 złote na dystansie: 50m stylem grzbietowym i 400m stylem dowolnym oraz  2 srebrne na dystansie: 100m stylem grzbietowym i 200m stylem grzbietowym. W klasyfikacji generalnej Mistrzostw zajął ostatecznie 2 miejsce wśród 11-latków za co otrzymał nagrodę w rzeczową.

Dla Zuzi były to pierwsze poważne zawody. Nasza młoda zawodniczka świetnie spisała się ustanawiając bardzo dobre rekordy życiowe. Mogła porównać się z najlepszymi pływaczkami w swoim roczniku z Dolnego Śląska co było dla niej bardzo ekscytujące i motywujące do dalszej pracy.

Drugiego i trzeciego dnia rywalizacji na pływalni w Nowej Rudzie wystartowali zawodnicy 13-letni i starsi.

W tej grupie wiekowej na szczególnie wielkie wyróżnienie zasłużył Michał DZIEDZIC, który dla lubańskiego klubu wywalczył aż 9 medali !!!

Pływak Orki zdobył 7 złotych medali na dystansach: 100m, 200m i 400m stylem dowolnym, 100m i 200m stylem motylkowym, 400m stylem zmiennym i 50m stylem klasycznym oraz 2 srebrne medale na dystansach: 50m stylem dowolnym i 50m stylem motylkowym! Ponadto, Michał zajął 1 miejsce w klasyfikacji generalnej Mistrzostw wśród 14-latków za co również otrzymał nagrodę rzeczową.

Pozostali zawodnicy Orki Lubań osiągnęli następujące wyniki:

W kategorii wiekowej 15 lat i starsi:

Maciej KOZIK:

7 miejsce na dystansie 50m stylem motylkowym, 10 miejsce na dystansie 50m stylem dowolnym oraz 18 miejsce na dystansie 100m stylem zmiennym.

Oliwia TABACHARSKA:

16 miejsce na dystansie 50m stylem dowolnym.

W kategorii wiekowej 14 lat:

Agata STRZELECKA:

7 miejsce na dystansie 100m stylem grzbietowym, 8 miejsce na 50m stylem motylkowym, 14 miejsce na dystansie 50m stylem grzbietowym, 15 miejsce na 100m stylem dowolnym oraz 19 miejsce na 50m stylem dowolnym.

Maksymilian BRAM:

5 miejsce na dystansie 100m stylem grzbietowym, 5 miejsce na 50m stylem motylkowym, 5 miejsce na dystansie 50m stylem grzbietowym, 6 miejsce na dystansie 100m stylem dowolnym oraz 6 miejsce na 50m stylem dowolnym.

W kategorii wiekowej 13 lat:

Hubert KOTLEWSKI:

9 miejsce na dystansie 50m stylem motylkowym, 10 miejsce na 200m stylem dowolnym, 14 miejsce na 50m stylem dowolnym oraz 16 miejsce na 100m stylem dowolnym.

Pływakom UKS „Orka” Lubań oraz ich trenerowi Adamowi Musiałowi gratulujemy uzyskanych wyników i życzymy kolejnych sukcesów!