niedziela, 28 kwietnia 2024 11:33

Łużyce Lubań na zwycięskiej ścieżce

Lubańskie Łużyce przeżywają w ostatnim czasie dobry okres. Podopieczni Jacka Kanasa pokonali w miniony weekend Iskrę Księginice, odnosząc tym samym trzecie zwycięstwo z rzędu.

Łużyce swoje mecze rozgrywają w Węglińcu. Stadion przy Ludowej jest w remoncie i mecze wrócą na niego dopiero w przyszłym sezonie.

Mecz z Iskrą dobrze rozpoczęli gospodarze, ale strzał Pawła Urbaniaka zatrzymał się na słupku. W 9 minucie to jednak goście objęli prowadzenie. Trawka otrzymał prostopadłe podanie ze środka pola i delikatnym strzałem umieścił piłkę tuż przy słupku bramki Gąsiorowskiego. Łużyce rzuciły się do odrabiania strat, ale przez całą pierwszą część meczu nie były w stanie poważnie zagrozić bramce strzeżonej przez Kisiela.

W drugiej części gracze z Lubania wreszcie się przebudzili i już 8 minut po wznowieniu gry doprowadzili do wyrównania. Wprowadzony na początku drugiej połowy Kurianowicz dośrodkował na głowę Buzały i było 1:1. Łużyce poszły za ciosem i niedługo później objęły prowadzenie. W zamieszaniu podbramkowym po rzucie rożnym najprzytomniej zachował się Hałdaś i mocnym strzałem wyprowadził nasz zespół na prowadzenie. Zespoł z Lubania osiągnął znaczną przewagę i mógł jeszcze podwyższyć wynik, jednak strzały Hałdasia i Cieślaka zatrzymywały się na poprzeczce bramki Iskry. Do końca meczu mimo kilku okazji z obu stron wynik nie uległ już zmianie to Łużyce trzeci raz z rzędu zainkasowały 3 punkty.

W tabeli po 13 kolejkach zespół z Lubania znajduje się na 7 miejscu w tabeli. Prowadzi Barycz Sułów, która w minionej kolejce wykorzystała potknięcia Słowianina i Moto-Jelcza. W najbliższej kolejce Łużyce udadzą się do Łomnicy (niedziela, godzina 11:00) na spotkanie z miejscowym Klubem Sportowym, który w tym sezonie jest beniaminkiem IV ligi dolnośląskiej.

Łużyce Lubań – Iskra Księginice 2:1 (0:1)

Bramki: Buzała (53’), Hałdaś (61’) oraz Trawka (9’)

Żółte kartki: Yurchenko oraz Pilichowski, Czerwiński

Sędziowali: Dawid Maryszczak oraz Kamil Olejarczyk i Kacper Smalarz

Widzów: 100

Łużyce: Gąsiorowski – Hałdaś, Cieślak, Pulikowski, Wojtak, Buzała, Zachaczewski, Yurchenko (46 Kurianowicz), Przybylski (79 Karwecki), Wrzesiński (56 Bojdziński), Urbaniak (75 Savenko)

Iskra: Kisiel – Kucy (65 Kusztal), Pilichowski, Korzepa (67 Żmuda), Świątek, Zdulski, Gambal, Sygnatowicz (60 Konefał), Czerwiński (82 Spychała), Kaczmarek, Trawka (65 Łodej)